IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е една от малкото теми, в която се пишат и споделят доста полезни и интересни неща. Пазете я в тайна да не налазят разни индивиди от рода на Хари Кейн, Ташунко, Correctively Objective и други подобни с раздвоение на личността.

    Коментар


    • Потенциалната победа на Байдън все още не е отразена в цената на петрола, казва ФТ

      Репортерът, който е писал е говорил с хедж фондове, които са казали, че в момента е трудно да се изтъргува една победа на Байдън

      Но изглежда, че с Байдън в Белия дом ОПЕК може да се разпадне (защото за сега главно Тръмп го крепеше, чрез заплахи към Риад с идеята да помогне на шистовци), а без картела цената отива...

      От друга страна с по ниската цена на петрола преминаването към зелени източници на енергия ще е по-непазарно, поне така ми се струва. ФТ това не го споменава. Но така или иначе да му мислят производителите на петрол



      Oil market has not priced in prospect of a Biden victory


      Wall Street oil investors spend a fortune trying to figure out how to trade risks, from Opec meetings to Libyan militia movements or even pandemics. But a doozy is staring them in the face — and oil markets, even after a brisk sell-off this week, have been largely a snoozefest, trading in a narrow range around $40 a barrel for months.

      That risk for the oil industry is Joe Biden. President Donald Trump’s positive test for coronavirus has thrown up new uncertainty over the US election but if recent polling is right, Democrat Mr Biden will win the presidency on November 3. His party may even take the Senate, giving it full control of Congress.


      https://www.ft.com/content/0d6d0fbf-...8-f2d8ca95dc4a
      Last edited by Money; 03.10.2020, 11:31.

      Коментар


      • GOOGL на +100% за една година, не ми се вярва да стане. Но +50% като нищо. И много вероятно другите ФААНГ-ове да се представят по-зле, ако приемем, че Ковид катализатора е вече в цената при тях. При GOOGL Ковид се оказа нож с две остриета, от една страна никакъв растеж при рекламата, което е основният им източник на средства, от друга страна това се компенсира с растеж в облачните услуги, e-commerce и съдържанието (YouTube TV, Music and Premium). Съвсем нормално - при всяка криза рекламата е първото, от което компаниите режат. Обаче при едно циклично възстановяване, рекламата ще тръгне отново нагоре, а другите тенденции ще си запазят ефекта - облачни услуги и съдържание. Така че сега ще имаме Гугъл с доста по-диверсифицирани източници на приходи и растеж по всичките "канали".

        Но да видим...

        Аз лично не смятам да взимам повече от GOOGL. Като цяло предпочитам растеж извън TECH сектора, но мисля, че имам мегдан за леко увеличение на тека в портфейла ми

        Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        точно така, Googl има мегдан много да расте още. Нищо чудно 100% за една година
        Last edited by Money; 03.10.2020, 09:19.

        Коментар


        • Понеже споменахте банки да споделя факт.

          Факт който всеки да си го интерпретира както намери за добре . Просто има някакъв проблем който не е ясен за момента относно банките.

          Chase ми отказа кредитна карта просто защото съм отворил прекалено много (2-3) миналата година. Просто някаква абсурдна причина изтъкнаха. Такова нещо бе бях очаквал, при условие че съм отличен клиент.



          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не съм казал, че ще взимам, но и приказките, че са супер набалончени ми се струват преувеличени на фона на estimate-ите. Ще прочета още и ще помисля

            Всъщност май GOOGL са най-подценената компания сред FAANG. Но пък аз Гугъл имам и не съм сигурен, че искам още от тях

            точно така, Googl има мегдан много да расте още. Нищо чудно 100% за една година

            Коментар


            • Не съм казал, че ще взимам, но и приказките, че са супер набалончени ми се струват преувеличени на фона на estimate-ите. Ще прочета още и ще помисля

              Всъщност май GOOGL са най-подценената компания сред FAANG. Но пък аз Гугъл имам и не съм сигурен, че искам още от тях

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Mне, мерси, пресмятайки наум грубо през етф-те имам всъщност някъде към 2.2% експозиция към тях, предоволно ми е, не ща повече.
              A и имам немалко в дръпнатата им конкуренция от джейди и баба и си мисля че ще ги бият ин дъ лонг рън....хеле пък ако магаретата вземат властта, особено за повече от мандат - това е сигурно за мен.
              А и не забравяй че не само Тръмп ги недолюбва, доста закани и критики отнесоха и от ляво последните години.
              Под една или друга форма има немалка вероятност да се материализират.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Амазон всъщност не изглежда никак зле...

                Mне, мерси, пресмятайки наум грубо през етф-те имам всъщност някъде към 2.2% експозиция към тях, предоволно ми е, не ща повече.
                A и имам немалко в дръпнатата им конкуренция от джейди и баба и си мисля че ще ги бият ин дъ лонг рън....хеле пък ако магаретата вземат властта, особено за повече от мандат - това е сигурно за мен.
                А и не забравяй че не само Тръмп ги недолюбва, доста закани и критики отнесоха и от ляво последните години.
                Под една или друга форма има немалка вероятност да се материализират.

                Коментар


                • Току що дигнах малко кеша. След дълго кумене продадох HBAN на $9.36

                  Оказа се се лесно, HBAN имат много силна експозиция към петрола и шистовите компании, какти и други Ковид-уязвими сектори

                  Коментар



                  • Примерно това, household debt service ratio. Малко е замазано, но е debt payment as a % of diposeable personal income - на рекордно ниско ниво от поне 1980 година

                    Click image for larger version

Name:	Household.jpg
Views:	1
Size:	31.2 КБ
ID:	3658249

                    Коментар


                    • Знаеш ли го този Guide to the Markets? Много е добър. Всяко тримесечие JP Morgan дават безплатен достъп до обновената версия

                      https://am.jpmorgan.com/blob-gim/138...I-GTM-4Q20.pdf

                      Коментар


                      • Back to normal, ама кое е normal? Нормалното от преди 2008 няма да се върне скоро, ама "новото нормално" защо да не се върне

                        Коментар


                        • Незнам, май си мислите, че след изборите пазара изведнъж ще се успокои (който и да встъпи като президент), и нещата ще са цветя и рози, и Наско ще продължи северо-източната траектория от 2012.
                          Да припомня, 2008 рецесията и (после спада при борсите) не беше заради Леман, а заради взетия прекомерен дълг, просто Леман беше повода/искрата.
                          Сега нещата за зле, Ковида яко ще си върлува до пролетта, както и рестрикциите със него, спад в икономиката, +10 трилиона заем.
                          Кое пречеше през 2008 да напечатат много повече пари от QE-тата и да решат проблема набързо ? ФЕД ли ?
                          С две думи, новите многоочаквани стимули от 2 трилиона ли ще оправят месеците локдаун, безработните, фалиралите бизнеси, желанието и възможността за безумно пазаруване, туристическите и бизнес пътувания ....щото отпуснатите досега колосални 10 трил само задържаха положението.
                          Очаквам и аз яка корекция 15-20%, след изборите до другата Коледа, нужна ще е по-яка искра.
                          Или се прокрадва мнението, че със свясна ваксина и ако Ковида изчезне, плюс отпуснатите трилиони, going back to normal ??
                          Плюс това, 2008, банките даваха прекалено лесно лични и заеми за жилища, сега не е така.
                          С тия малки печалби, забраниха им bayback-a, явно са в труден момент, ама без кредит няма развитие.
                          Last edited by hazard; 02.10.2020, 21:35.

                          Коментар


                          • Амазон всъщност не изглежда никак зле...

                            Започвам да мисля, че не е твърде късно за вход, въпреки огромния ръст до сега


                            Ann Date Per Per End C Reported Comp Estimate
                            Average of Absolute Values
                            01/29/2024 FY 23 12/23 81.521
                            01/29/2023 FY 22 12/22 62.867
                            01/29/2022 FY 21 12/21 44.974
                            01/29/2021 FY 20 12/20 31.528
                            01/30/2020 FY 19 12/19 23.01 23.01 20.595
                            01/31/2019 FY 18 12/18 20.14 20.14 19.767
                            02/01/2018 FY 17 12/17 6.15 4.55 4.271
                            02/02/2017 FY 16 12/16 4.9 4.9 4.783
                            01/28/2016 FY 15 12/15 1.25 1.25 1.852
                            01/29/2015 FY 14 12/14 -0.52 -0.52 -0.765
                            01/30/2014 FY 13 12/13 0.59 0.59 0.786
                            01/29/2013 FY 12 12/12 -0.09 -0.09 -0.012
                            01/31/2012 FY 11 12/11 1.37 1.37 1.153
                            01/27/2011 FY 10 12/10 2.53 2.53 2.5
                            01/28/2010 FY 09 12/09 2.04 2.04 1.908

                            Коментар


                            • За мене в петрола няма бъдеще дългосрочно и само заради това бих го избягвал. На мене лично ми звучи правдоподобно, че пика при търсенето на петрол е преминал

                              Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              една стаия, която ми се струва интересна - Different strategies for Europe and U.S. Majors
                              https://www.investing.com/analysis/h...turn-200539547

                              Коментар


                              • Мисълта ми беше, че пазарът очаква емисията на голямо количество дълг да вдигне лихвите. Някои хора твърдяха, че няма да има така зависимост. Не си спомням с теб ли го обсъждахме, hazard

                                Е, днешният ден показа, че таква зависимост има. Лихвата се качи когато Мнучин каза, че е оптимист за стимулите и се срина, когато Пелоси каза, че изглежда, че няма да постигнат съгластие


                                Click image for larger version

Name:	image0-6.jpg
Views:	1
Size:	16.7 КБ
ID:	3657742

                                Last edited by Money; 01.10.2020, 22:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X