IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мерси, много подробно и с примери

    За 1970-те май е било най-добре 100% в злато и без акции...

    Все ми се струва, че доста генерализираме на базата на няколко десетилетия. И също ми се струва, че точно сега не е подходящо да го правим

    Този аргумент няма как да е верен, освен за специално избрани периоди, макар и доста дълги:

    > Това че акциите имат самостоятелно най-висока доходност не е показателно по две причини:
    > 2/ Ефектът от комбинацията (диверсификация) носи както ниска волатилност, така и доходност сравнима с портфейл само в акции.

    В смисъл по-ниска волатилност - да. Ама и по-висока доходнсот, няма как, освен в избрани периоди

    Но ще помисля и ще разровя и аз разни time series

    Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Магията се получава като комбинираш активи с ниска корелация.
    Това че акциите имат самостоятелно най-висока доходност не е показателно по две причини:

    1/ За този период портфейл само в акции (индекс) е видял доста спадове включително до 80-90%. Колкото и да си вярваш, или да убеждаваш клиентите, че такива спадове са временни няма човек, който да ги издържи без да излезе
    2/ Ефектът от комбинацията (диверсификация) носи както ниска волатилност, така и доходност сравнима с портфейл само в акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Най-хубавото на такива портфейли е че спадовете са пренебрежими. Тази година практически нямам спад над 2%, при положение, че акциите паднаха 30-40% пролетта.
      А колко ти е доходността ytd

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        Ами идеите трябва постоянно да бъдат блъскани и мачкани за проверка на интегритета им. Така като се изолирате става малко избор между истината или спокойствието, синьото или червеното хапче от Матрицата.
        Ако някой пише единствено и само "мажете ските и си лягайте" всеки свой пост по 5 пъти на ден? Благодаря, не ми дава информация...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


          Леле като си спомня колко усилия ни отне да се отървем от архито, природно бедствие човек...
          Ама сега си пише в неговата си тема и цари мир и спокойствие, дори вече ми става симпатичен
          Ами идеите трябва постоянно да бъдат блъскани и мачкани за проверка на интегритета им. Така като се изолирате става малко избор между истината или спокойствието, синьото или червеното хапче от Матрицата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Амазон всъщност не изглежда никак зле...
            Започвам да мисля, че не е твърде късно за вход, въпреки огромния ръст до сега
            Как им правите оценка на растежните компании? Аз от тази таблица виждам, че 2023 г. P/E = 3125/81.52 = 38.33. Скъпо.
            Иначе купих малко AMZN@3000 , но по графиката.
            Last edited by jori; 03.10.2020, 18:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              That risk for the oil industry is Joe Biden.
              Верно е, това си е риск отвсъкъде, ама за мене не толкова от страна на куку Джо, повече е всъщност от лявото радикално магарешко крило, което ускорено взема връх в партията, въпрос не на броени години, а дори на месеци ми се струва.
              Пък и като се замислиш това е само кратко до най много средносрочен риск за олиото.
              Ин дъ лонг рън ако си направят това хиракири прецаквайки се като най големия му производител, дали с опек или без - ясно е де ще иде цената.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Това е една от малкото теми, в която се пишат и споделят доста полезни и интересни неща. Пазете я в тайна да не налазят разни индивиди ....

                Леле като си спомня колко усилия ни отне да се отървем от архито, природно бедствие човек...
                Ама сега си пише в неговата си тема и цари мир и спокойствие, дори вече ми става симпатичен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Магията се получава като комбинираш активи с ниска корелация.........
                  +++ Абсолютно.
                  + и за целия пост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Stocks for the Long Run на Jeremy Siegel


                    Една от графиките в книгата

                    [ATTACH=CONFIG]n3652212[/ATTACH]



                    https://www.amazon.co.uk/Stocks-Long...ag=googhydr-21
                    Магията се получава като комбинираш активи с ниска корелация.
                    Това че акциите имат самостоятелно най-висока доходност не е показателно по две причини:

                    1/ За този период портфейл само в акции (индекс) е видял доста спадове включително до 80-90%. Колкото и да си вярваш, или да убеждаваш клиентите, че такива спадове са временни няма човек, който да ги издържи без да излезе
                    2/ Ефектът от комбинацията (диверсификация) носи както ниска волатилност, така и доходност сравнима с портфейл само в акции.

                    Отделен е въпроса, че ако градиш индивидуален портфейл (а не индекс) трябва да си наясно, че над 95-96% от компаниите дългосрочно фалират. Трябва да си факир, за да си винаги в най-добрите, или мързеливо да заложиш на индекс.

                    През 70те най-доброто представяне е на миксиран портфейл в акции, облигации и злато:
                    1/ 45% Акции, 45% облигации, 10% Злато
                    2/ Само акции
                    3/ Само облигации
                    Click image for larger version

Name:	70s.jpg
Views:	1
Size:	59.9 КБ
ID:	3658385



                    Дългосрочно представяне от 70те до днес:
                    1/ Миксиран портфейл – CAGR 9,5%; Max. Drawdown 16.50%; Sharpe 0.58
                    2/ Акции – CAGR 10,4%; Max. Drawdown 50%; Sharpe 0.42
                    3/ Облигации - CAGR 7,2%; Max. Drawdown 15.70%; Sharpe 0.34

                    Click image for larger version

Name:	all.jpg
Views:	1
Size:	50.8 КБ
ID:	3658386

                    Коментар


                    • Това е супер (аз преминах през цялата волатилност в акции)

                      Според мене обаче в близките години ще е по-трудно да се постигне този трик, защото има граница на това колко още могат да растат облигациите и златото

                      Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Най-хубавото на такива портфейли е че спадовете са пренебрежими. Тази година практически нямам спад над 2%, при положение, че акциите паднаха 30-40% пролетта.

                      Коментар


                      • Колко е голям пазарът на дигиталните плащания...


                        The global digital-payments market is massive -- $225 trillion by Mastercard's estimate -- and growing as technology shifts commerce online and creates new use cases and points of acceptance. Global networks Visa and Mastercard are well-positioned to keep capitalizing as their scale and scope are impossible to replicate. Card-issuer and merchant-processor competition is intense, but select companies dominate each market, benefiting from scale that yields cost advantage. PayPal should keep prospering due to its e- commerce dominance.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

                          Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
                          Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

                          ПС При тебе как са % те ?
                          Най-хубавото на такива портфейли е че спадовете са пренебрежими. Тази година практически нямам спад над 2%, при положение, че акциите паднаха 30-40% пролетта.

                          Коментар


                          • Предложих на Мариан (mpy_yordanov ) да направи журанлистическо разследване на terziev и Exxs, ама той не се съгласи. Белите престилки е чудесен вариант

                            А книгата ще си я купя, още днес ако я видя. Мерси за идеята

                            Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            А дали не е най добре да ги издирим по IP адреси и да им пратим ония с белите престилки.

                            Те ти нещо за четене, да не мислиш щуротии.
                            https://impressio.dir.bg/litsa/imita...-sebe-si-otkas

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              investor.bg трябва да се замислят дали да не дадат възможност при поискване, някои форумци да отварят теми с права да ограничават достъпа на други форумци. Разбирам, че целта на investor.bg е повече кликове, но реално доста форумци напуснаха, точно защото тука е джунгла и има доста тролове, платени или тролещи за удоволствие. Така че ако има няколко теми, в които има ограничен достъп и по-културен диалог, вероятно ще има и доста повече кликове като цяло. Т.е. всичко ще си е както до сега, но ще има и зона свобода от индивиди

                              ***

                              Интересно мене лично Correctively Objective не ме дразни особено, даже ми е забавен, но това не е покана, де

                              А дали не е най добре да ги издирим по IP адреси и да им пратим ония с белите престилки.

                              Те ти нещо за четене, да не мислиш щуротии.
                              https://impressio.dir.bg/litsa/imita...-sebe-si-otkas
                              Last edited by Todor Sabev; 03.10.2020, 12:01.

                              Коментар


                              • investor.bg трябва да се замислят дали да не дадат възможност при поискване, някои форумци да отварят теми с права да ограничават достъпа на други форумци. Разбирам, че целта на investor.bg е повече кликове, но реално доста форумци напуснаха, точно защото тука е джунгла и има доста тролове, платени или тролещи за удоволствие. Така че ако има няколко теми, в които има ограничен достъп и по-културен диалог, вероятно ще има и доста повече кликове като цяло. Т.е. всичко ще си е както до сега, но ще има и зона свобода от индивиди

                                ***

                                Интересно мене лично Correctively Objective не ме дразни особено, даже ми е забавен, но това не е покана, де

                                Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Това е една от малкото теми, в която се пишат и споделят доста полезни и интересни неща. Пазете я в тайна да не налазят разни индивиди от рода на Хари Кейн, Ташунко, Correctively Objective и други подобни с раздвоение на личността.

                                Коментар

                                Working...
                                X