IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И още едно между другото...

    Тези такси за борсовите транзакции на Байдън не знам какви са точно, но една от идеите как да се ограничи френетичната ВЧТ търговия на борсите е точно чрез транзакционни такси. Така че аз не бих прибързвал със заключението, че тези такси няма да намалят обемите. Това е все едно на нашите трейдъри тука да им дигнат таксите. Еми те ще търгуват по-малко

    Коментар


    • Между другото, MIF-а, който плащат търговците също им е разход и също се включва в крайната потребителска цена, но без потребителят да вижда таксата като отделно плащане за удоволствието да си пазарува с карта

      Въпреки това търговците недоволстват, защото явно им яде от маржа на печалбата

      Коментар


      • Добре. Ще поживеем, ще видим


        За Виза и МастърКард не е така. Таксите MIF отиват в банките, така че банките се радват на високите такси. Търговците са недоволни и да, имат определен праг на поносимост, който вероятно е различен за различните търговци. Някои преглъщат и таксите на Американ Експрес даже. Но това е дълга и различна тема от борсите

        Нямам точна идея как тези такси ще се отразят на обемите на борсите, но на пръв поглед, борсовата търговия може по-лесно да се ограничи. А това да имаш банкова сметка е неизбежно в днешно време

        Коментар


        • representjah, очаква се Байдън да се отрази зле на борсите. Това е допълнителна причина аз да съм пас



          Banks, asset managers, exchanges and other financial firms are set to face risks and potential benefits under a Donald Trump or Joe Biden presidency. With a Biden win, banks such as Bank of America, Citigroup, JPMorgan and Goldman Sachs could face calls for billions of dollars in new capital requirements. Asset managers including BlackRock and State Street could also see new scrutiny as regulators look at new risks. Exchanges like CME Group and Intercontinental Exchange could face new financial-transaction taxes.

          Коментар


          • Със .csv става, но само за текущия sheet. Така, че хитра идея, но в случая не върши добра работа

            Карай. Ексела си има предмиства, но и pdf е окей

            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

            Можеш да пробваш Save as csv.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Кубрат и ED не са бичи настроени дългосрочно, до колкото знам. Лично аз не очаквам тука да е седянка бици

              Въпросът е идеите да се мачкат с по-сериозни аргументи

              Не знам защо си останал с такова впечатление. От днешна гледна точка пазара има мегдан да върви нагоре но трябва да изпусне парата. С нагласата съм че корекцията не е приключила, но може и вече да е формирано дъно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                А колко ти е доходността ytd
                От перма частта в портфейла е над 20% (подобно на пеперудата). Отделно от трейдове горе долу още толкова. При трейдовете риска е консервативен към 50 базисни точки
                Last edited by ED; 04.10.2020, 15:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Да, така става, но ми отваря страшно много работа. Става дума за файлове с много, как се казва... sheets?

                  Ще ги дърпам в pdf тогава

                  Мерси много!

                  Можеш да пробваш Save as csv.

                  Коментар


                  • Да, така става, но ми отваря страшно много работа. Става дума за файлове с много, как се казва... sheets?

                    Ще ги дърпам в pdf тогава

                    Мерси много!

                    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                    След като си визуализирал данните на remote машината в ексел в същия ексел селектваш данните и Copy and Paste Special as Values в същия sheet настрани или нов sheet или в нов ексел файл и него си го прехвърляш на твоя лаптоп.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ами аз Терминала го нямам на моя лаптоп. Ползвам го дистанционно с remote control се връзвам към една друга машина и така го ползвам. Малко неудобно е

                      Та значи там ги Extract-вам като ексел файлове, които на remote computer-а си излизат нормално, но като си ги пратя на себе си някои не излизат като това например

                      Нещо не се справих с инсталиране на Bloomberg API на моя лаптоп. Някакви exe фалове излизат, аз съм на мак... Ще пробвам пак

                      Също тази диагностика няма как да я направя, защото Терминалът е на "далечния компютър"


                      След като си визуализирал данните на remote машината в ексел в същия ексел селектваш данните и Copy and Paste Special as Values в същия sheet настрани или нов sheet или в нов ексел файл и него си го прехвърляш на твоя лаптоп.

                      Коментар


                      • Ами аз Терминала го нямам на моя лаптоп ($25 000 абонамент на година ). Ползвам го дистанционно с remote control се връзвам към една друга машина и така го ползвам. Малко неудобно е

                        Та значи там ги Extract-вам като ексел файлове, които на remote computer-а си излизат нормално, но като си ги пратя на себе си някои не излизат като това например

                        Нещо не се справих с инсталиране на Bloomberg API на моя лаптоп. Някакви exe фалове излизат, аз съм на мак... Ще пробвам пак

                        Също тази диагностика няма как да я направя, защото Терминалът е на "далечния компютър"

                        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        Блумбъргска команда е https://researchguides.smu.edu.sg/c....0Google%20Inc.

                        , но това май е след като си успял да покажеш данните в ексел с техния плъгин да ги копираш за ексел без техния плъгин. В началото помислих че Copy and Paste Special as Values е направо от терминала към excel без плъгин, но едва ли.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          E, да, зависи какъв растеж се очаква след това и за колко време

                          Жори, а знаеш ли ако имам следното нещо в Excel кой add-in ми трябва, за да го визуализирам като стойност? Това съм го дръпнал от Блумбърг терминал и не ми излиза. Само да не е някаква блумбъргска простотия, че нещо с техтиге add-in не ми се получава

                          Имаш ли идея?

                          =BDH("ZTS US Equity","HISTORICAL_MARKET_CAP","FY 2011","FY 2011","Currency=USD","Period=FY","BEST_FPERIOD_OVE RRIDE=FY","FILING_STATUS=MR","SCALING_FORMAT=MLN", "Sort=A","Dates=H","DateFormat=P","Fill=—","Di rect ion=H","UseDPDF=Y")



                          Блумбъргска команда е https://researchguides.smu.edu.sg/c....0Google%20Inc.
                          If there is an error in installation, run Start > All Programs > Bloomberg > Bloomberg API Diagnostics > Start & Repair, and try to install the add-in again.
                          If you want to view the data on your own computer, try the Excel Copy and Paste Special as Values functions to copy the data to another worksheet.
                          , но това май е след като си успял да покажеш данните в ексел с техния плъгин да ги копираш за ексел без техния плъгин. В началото помислих че Copy and Paste Special as Values е направо от терминала към excel без плъгин, но едва ли.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                            Ами идеите трябва постоянно да бъдат блъскани и мачкани за проверка на интегритета им. Така като се изолирате става малко избор между истината или спокойствието, синьото или червеното хапче от Матрицата.
                            Принципно си прав. От всеки има какво да се научи, стига да си с open mind...
                            Ама едно че не можеш физически да следиш много форумци, много е времемко да им вникнеш под кожата на това което правят. Колко си заслужава, отделен въпрос. И второ - в конкретния случай който цитирах, ми какво да кажа, стила един такъв бомбаджийски, бетер Б52, направо терорист , а ние с Мишо с нашите страхливи еврейски душички....

                            Коментар


                            • E, да, зависи какъв растеж се очаква след това и за колко време

                              Жори, а знаеш ли ако имам следното нещо в Excel кой add-in ми трябва, за да го визуализирам като стойност? Това съм го дръпнал от Блумбърг терминал и не ми излиза. Само да не е някаква блумбъргска простотия, че нещо с техтиге add-in не ми се получава

                              Имаш ли идея?

                              =BDH("ZTS US Equity","HISTORICAL_MARKET_CAP","FY 2011","FY 2011","Currency=USD","Period=FY","BEST_FPERIOD_OVE RRIDE=FY","FILING_STATUS=MR","SCALING_FORMAT=MLN", "Sort=A","Dates=H","DateFormat=P","Fill=—","Di rect ion=H","UseDPDF=Y")



                              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Как им правите оценка на растежните компании? Аз от тази таблица виждам, че 2023 г. P/E = 3125/81.52 = 38.33. Скъпо.
                              Иначе купих малко AMZN@3000 , но по графиката.

                              Коментар


                              • Кубрат и ED не са бичи настроени дългосрочно, до колкото знам. Лично аз не очаквам тука да е седянка бици

                                Въпросът е идеите да се мачкат с по-сериозни аргументи

                                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                                Ами идеите трябва постоянно да бъдат блъскани и мачкани за проверка на интегритета им. Така като се изолирате става малко избор между истината или спокойствието, синьото или червеното хапче от Матрицата.

                                Коментар

                                Working...
                                X