IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%B8/page3


    От темата за опции.

    А Спредов го следях изкъсо до последно когато зачезна при паниката от декември 2018. После проверих дали няма друг ник и се оказа че пак изчезва като ники5 при предишната паника от 2015.

    Просто не знаех третият му ник, И кат почнахте да го коментирате ми стана ясно.

    Ама тук некой хора си верват в легенди , колкото и интелигентен да е човек ,ако е арогантен на пазарите е ЧАО.
    И тук му е доскучало https://seekingalpha.com/user/49367583/comments
    Той действа по принципа "Ако си най-умния в стаята - значи си в грешната стая"
    Last edited by jori; 06.10.2020, 01:33.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Кубрат, ти доста залагаш на математиката ми се струва, прекалено даже

      Ако си бонд трейдър и правиш някакъв relative value arb това може да помогне в 95% от случаите (но пак остават едни 5% изненади -- питай LTCM), но при акциите по-малко важи
      Това не е точно така, на мен математиката ми е на гимназиално ниво, просто това е начинът, по който съм свикнал да мисля и да разглеждам света, но това е много повече логика, отколкото математика. Абсурдно е при днешната изчислителна мощ някой, който не е математически гений да си мисли, че математиката може да му помогне да постига добри резултати на пазара, но в същия момент да разчиташ на идеи, които не могат да бъдат куантифицирани на ниво, което да разбираш си е хазартно поведение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%B8/page3


        От темата за опции.

        А Спредов го следях изкъсо до последно когато зачезна при паниката от декември 2018. После проверих дали няма друг ник и се оказа че пак изчезва като ники5 при предишната паника от 2015.

        Просто не знаех третият му ник, И кат почнахте да го коментирате ми стана ясно.

        Ама тук некой хора си верват в легенди , колкото и интелигентен да е човек ,ако е арогантен на пазарите е ЧАО.
        Моето наблюдение е че най-успешните инвеститори са изключително обрани в изказвания и ПРОГНОЗИ. И ако може да се намери обща тема то тя е нещо от рода „the market is a humbling place“

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
          Как му издири другите никове, като до преди малко не беше го чувал?
          https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%B8/page3


          От темата за опции.

          А Спредов го следях изкъсо до последно когато зачезна при паниката от декември 2018. После проверих дали няма друг ник и се оказа че пак изчезва като ники5 при предишната паника от 2015.

          Просто не знаех третият му ник, И кат почнахте да го коментирате ми стана ясно.

          Ама тук некой хора си верват в легенди , колкото и интелигентен да е човек ,ако е арогантен на пазарите е ЧАО.
          Last edited by Todor Sabev; 06.10.2020, 00:46.

          Коментар


          • 0.777%

            Това е лихвата по 10YR UST... Докато го напиша и стана 0.78

            Кой казва, че не може да стигне 1% до края на година

            По-сериозни и задълбочени анализи тук: https://nyse.bulgarianforum.net
            Last edited by Money; 29.12.2021, 13:26.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
              Благодаря, за инфото
              Градацията е следната.
              niki5 - Volaswap - HY SPREAD

              и вероятно три пъти занулява преди да изчезне от форума, ако се проследят последните му трейдове, изчезва по дъната на индексите когато са потънали с 20 процента, страмно съвпадение и съответно последните му трейдове са къси баш кога не требва .
              Как му издири другите никове, като до преди малко не беше го чувал?

              Коментар


              • Мисля, че беше споменал, че е във форума от самото му начало

                В началото са говорили за portfolio allocation на Markowitz и такива някакви работи. Впоследствие форумът прогресира яко в съвсем друга посока

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Благодаря, за инфото

                Градацията е следната.

                niki5 - Volaswap - HY SPREAD

                и вероятно три пъти занулява преди да изчезне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  Благодаря, за инфото


                  Градацията е следната.

                  niki5 - Volaswap - HY SPREAD

                  и вероятно три пъти занулява преди да изчезне от форума, ако се проследят последните му трейдове, изчезва по дъната на индексите когато са потънали с 20 процента ,, страмно съвпадение,, и съответно последните му трейдове са къси баш кога не требва .
                  Last edited by Todor Sabev; 06.10.2020, 00:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    А продаваш ли след такъв скок (при MyoKardia Inc) или идеята ти е да държиш повече време ?
                    Излизам от половината позиция при 4Х профит и останалата половина при 6Х. В случая са подминати и двете нива с много.

                    Не това е важното обаче. На такива бонуси ще попаднеш рядко. По-същественото е че ако дадена компания е в траен низходящ тренд и хората търсят дъното е много по-верятно да продължи надолу (дори са голям GAP). Трябва да има причина цената да е там където е.

                    Коментар


                    • Трябва ми спешно да се ограмотя на тема Black-Litterman model

                      Някой ще препоръча ли къде да погледна?

                      Коментар


                      • Сиреч от 01.01.1970, 00:00 Coordinated Universal Time не е сред нас

                        Тия компютри като им хлопне дъската и...

                        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Тоя пич Volaswap колко време се подвизавал у форума и точно кога е изчезнал.
                          https://forum.investor.bg/search?sea...cted%22%3A1%7D

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            А продаваш ли след такъв скок (при MyoKardia Inc) или идеята ти е да държиш повече време ?
                            MyoKardia soars as Bristol Myers plans $13.1B takeover
                            https://finance.yahoo.com/video/myok...184752494.html
                            Щом е известна цената, значи е фиксирана и цената на акция - няма накъде да мърда повече.
                            Дори да не я продаде ще му я продадат автоматично.

                            Коментар


                            • А продаваш ли след такъв скок (при MyoKardia Inc) или идеята ти е да държиш повече време ?

                              Коментар


                              • Кубрат, ти доста залагаш на математиката ми се струва, прекалено даже

                                Ако си бонд трейдър и правиш някакъв relative value arb това може да помогне в 95% от случаите (но пак остават едни 5% изненади -- питай LTCM), но при акциите по-малко важи

                                Коментар

                                Working...
                                X