IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един любопитен факт. Тоя пич от видеото казва, че в края на 1970-те финансовите модели не са работили заради инфлацията

    А сега финанситите се оплакват от същото заради отрицателните лихви.. Поне знаем, че не е за първи път

    Коментар


    • My job is to worry

      Лично аз предпочитам лукса да съм "самонадеян", заради дългия хоризонт

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Мишо ме обвинява, че се опитвам да конструирам идеалният портфейл в минало време, а аз не се опитвам нищо такова. Просто казано, според мен проблемът със статистиката е, че масово хората се вторачват в средните стойности, а тя е полезна не там, а в екстремните отклонения.
      Last edited by Money; 06.10.2020, 22:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



        Ъъъъъ....Ааааа
        Бе нищо не съм пил днес, ма нещо не мога зацепя. Отивам се скривам в миша дупка от срам....сигурно трябва и нещо от рода на гинко Б и сие да почвам ...
        Мишо ме обвинява, че се опитвам да конструирам идеалният портфейл в минало време, а аз не се опитвам нищо такова. Просто казано, според мен проблемът със статистиката е, че масово хората се вторачват в средните стойности, а тя е полезна не там, а в екстремните отклонения.

        Коментар


        • Виж това видео...



          Най-ценното е на 42:10


          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



          Ъъъъъ....Ааааа
          Бе нищо не съм пил днес, ма нещо не мога зацепя. Отивам се скривам в миша дупка от срам....сигурно трябва и нещо от рода на гинко Б и сие да почвам ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Нищо математически сложно няма в това например за големите вероятности да ползваш нормално разпределение, а за малките експоненциално, експонентата лесно можеш да си я стъкмиш от исторически данни. Или като разглеждаш корелациите между два актива да не гледаш голямата извадка, а малка такава, свързана със специфична пазарна ситуация. Това е свързано много повече с логическо фрагментиране на цялата картина, отколкото с математиката.
            Да де, ама ако ползваш примерно VaR в контекста на оптимизация на портфейл с повече от два инструмента, неизбежно отиваш в линейната алгебра, диференцирането на матрици, евентуално числови методи на оптимизация и други подобни, които не са на гимназиално ниво
            Ъъъъъ....Ааааа
            Бе нищо не съм пил днес, ма нещо не мога зацепя. Отивам се скривам в миша дупка от срам....сигурно трябва и нещо от рода на гинко Б и сие да почвам ...

            Коментар


            • Да де, ама ако ползваш примерно VaR в контекста на оптимизация на портфейл с повече от два инструмента, неизбежно отиваш в линейната алгебра, диференцирането на матрици, евентуално числови методи на оптимизация и други подобни, които не са на гимназиално ниво

              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Нищо математически сложно няма в това например за големите вероятности да ползваш нормално разпределение, а за малките експоненциално, експонентата лесно можеш да си я стъкмиш от исторически данни. Или като разглеждаш корелациите между два актива да не гледаш голямата извадка, а малка такава, свързана със специфична пазарна ситуация. Това е свързано много повече с логическо фрагментиране на цялата картина, отколкото с математиката.

              Коментар


              • Някакви циклични акции трябва да си дълъг, но това Ковид възстановяване може и да не е много типично

                Един много внимателен бичи залог в конкретния случай би бил Кока Кола (KO). Без очаквания да те направи приказно богат, естествено

                Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Koлеги търговци, как го виждате, не е ли време за по-сериозно да се помисли за следващата година, да се заемат позиции. Очакванията са за голям разтеж през 2021 г на БВП на основните държави и на Америка и на Европа.

                Коментар


                • Koлеги търговци, как го виждате, не е ли време за по-сериозно да се помисли за следващата година, да се заемат позиции. Очакванията са за голям разтеж през 2021 г на БВП на основните държави и на Америка и на Европа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Това не мога да го повярвам... Значи правиш VAR, AR и Монте Карло симулации само с математика от гимназията? Хммм...
                    Нищо математически сложно няма в това например за големите вероятности да ползваш нормално разпределение, а за малките експоненциално, експонентата лесно можеш да си я стъкмиш от исторически данни. Или като разглеждаш корелациите между два актива да не гледаш голямата извадка, а малка такава, свързана със специфична пазарна ситуация. Това е свързано много повече с логическо фрагментиране на цялата картина, отколкото с математиката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Значи преименуването на Гугъл в Алфабет е бичи сигнал

                      Обаче аз не бих предпочел Американ Експрес пред Виза
                      Да де, ама и операционната система за смартфони са си кръстили Андроид.
                      Last edited by Todor Sabev; 06.10.2020, 12:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Хаха, обаче при мене са М и Л



                        representjah А между другото, това за Алфабет не беше баш заяждане, но верно го казах с малко хумор
                        Може би това е била средата ти в училище. По азбучен ред ли бяхте наредени по чиновете?

                        Коментар


                        • Хаха, обаче при мене са М и Л



                          representjah А между другото, това за Алфабет не беше баш заяждане, но верно го казах с малко хумор

                          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                          А си има и твърде рационалното обяснение през последните 20 години
                          Просто като седнеш на стола и отвориш приложението за свалки то се позиционира върху първите 20-тина контакта. Даже е много вероятно, ако имаш страшно много контакти, всичките ти гаджета да са Анита .
                          А имаш ли предположения за буквите около твоята буква?
                          Last edited by Money; 06.10.2020, 10:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah

                            Ето това не ти харесвам - когато видиш нещо коренно различно, почваш да се се заяждаш. Никъде не съм писал кое каъв сигнал е. Остави тебе в момента, и какво мислиш Дай да видим фактите:
                            Как е възможно компании с А и С, да са отговорни за 21% от целия СП индекс, а и компаниите като цяло? Не ти ли свират сирените за Парето (което е също пауър law). Ти имаш достъп до много инфо, дай да видим за всички борси на които е възможно по същият начин ли стоят нещата. Финансовите пазари са комплексни системи и да, подчинени са на power laws. Също както земетресния, горски пожари, трафик, купчиник със пясък и всичко друго в Природата). Дай да проверим твърдението - възможно ли е първата буква на компанията да е предиктор за бъдещ успех на една компания (или поне до определена степен). Защо се получава така - няма значение.

                            Ето един малък експеримент: извади лист и химикал и напиши първите букви на всичките си гаджета през живота (сериозни връзки). много е вероятно твоята първа буква и техните да са в интервал 3-5 букви. Например ако името ти е с Р, много по вероятно е да си имал гаджета с М,Н,О, С, Т, отколкото А, Б, В, Г, Д. Защо е така няма значение.
                            А си има и твърде рационалното обяснение през последните 20 години
                            Просто като седнеш на стола и отвориш приложението за свалки то се позиционира върху първите 20-тина контакта. Даже е много вероятно, ако имаш страшно много контакти, всичките ти гаджета да са Анита .
                            А имаш ли предположения за буквите около твоята буква?

                            Като си допих кафето, схванах че имаме спор, а не съгласие. Яко човече. Сега всеки, който те прочете ще трябва да направи преоценка на живота си.
                            Last edited by Tkilata; 06.10.2020, 10:46.

                            Коментар


                            • Значи преименуването на Гугъл в Алфабет е бичи сигнал

                              Обаче аз не бих предпочел Американ Експрес пред Виза

                              Коментар


                              • Това не мога да го повярвам... Значи правиш VAR, AR и Монте Карло симулации само с математика от гимназията? Хммм...

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                на мен математиката ми е на гимназиално ниво



                                Е, че защо да не можеш да разчиташ. Повечето идеи изобщо, които имаме не могат са се куантифициарт и ние разчитаме на тях ежедневно. Освен това, дали една компания има трайно конкурентно предимство е преценка, която не е куантифицируема. Или по-скоро, ако използваш куант метод за това, преценката ще ти е по-малко достоверна от qualitative преценката

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                но в същия момент да разчиташ на идеи, които не могат да бъдат куантифицирани на ниво, което да разбираш си е хазартно поведение.
                                Last edited by Money; 06.10.2020, 09:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X