IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако "той" съм аз, то аз изобщо не залагам на INTC, а ги давам за пример на компания загубила конкурентно предимство и която следователно трябва да се продаде

    Не разбирам ED за какво точно спори с мене

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Той вероятно има предвид контрарно инвестиране и залага на свръхреакция на пазара и последващ силен рибаунд ефект.
    Но и аз съм скептичен, слабо е вероятно, а дори и да се получи ще е краткотрайно, трябва се изиграе спекулативно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Съгласен с това. Той вероятно има предвид контрарно инвестиране и залага на свръхреакция на пазара и последващ силен рибаунд ефект.
      Но и аз съм скептичен, слабо е вероятно, а дори и да се получи ще е краткотрайно, трябва се изиграе спекулативно.
      Моментума си е моментум. Пазара сам си показва къде е силата и конк.предимство.
      Не само нa класически момо на 6 и 3 мес, а и на 1, 2, 3 годишна база доста изостават интел.
      Аз в тоя сектор от лидера нвдиа си имам достатъчно, но ако реша да добавям бих добавил още при тях или пък нова позиция при qcom, adm, swks, не и интел.
      Може и да има файда от подобни трейдове, но на мен ми се губи един от основните критерии - добър risk/reward. За всяка единица риск искам да имам няколко единици ритърн, което в подобни трейдове е илюзия.
      Отделно като погледна представянето спрямо останалите семи - трагедия:

      Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-10-24 at 13.16.25.jpg
Views:	1
Size:	20.2 КБ
ID:	3667049

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        В момента Интел се представя най-слабо в сектора. Не виждам причина да затваряш парите в изоставаща компания. Чудеса са възможни, но не много вероятни. Може и да обърнат тенденцията, но не ми се вярва.
        Цената се върти около 45-55$ , но ако затвори и задържи под 45$ следва дълго и мъчително спускане.
        Съгласен с това. Той вероятно има предвид контрарно инвестиране и залага на свръхреакция на пазара и последващ силен рибаунд ефект.
        Но и аз съм скептичен, слабо е вероятно, а дори и да се получи ще е краткотрайно, трябва се изиграе спекулативно.
        Моментума си е моментум. Пазара сам си показва къде е силата и конк.предимство.
        Не само нa класически момо на 6 и 3 мес, а и на 1, 2, 3 годишна база доста изостават интел.
        Аз в тоя сектор от лидера нвдиа си имам достатъчно, но ако реша да добавям бих добавил още при тях или пък нова позиция при qcom, adm, swks, не и интел.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Не съм убеден, че като total return с реинвестиран дивидент са underperform-вали. Сега вече да. Мисълта ми беше, че са пример за компания, която е имала конкурентно предимство, а сега вече няма
          В момента Интел се представя най-слабо в сектора. Не виждам причина да затваряш парите в изоставаща компания. Чудеса са възможни, но не много вероятни. Може и да обърнат тенденцията, но не ми се вярва.
          Цената се върти около 45-55$ , но ако затвори и задържи под 45$ следва дълго и мъчително спускане.

          Коментар


          • Не че съм спец в този сектор, но INTC до скоро бяха абсолютен лидер и unavoidbale partner на производителите на компютри. И съответно им извиваха ръцете както си искат. Сега това се променя и дори 2021 INTC да излязат с нови водещи продукти, тоталното им лидество се пропука и сътоветно тяхната bargaining power вече няма да е същата като преди

            Да не говорим, че за INTC следва период на много слаб ръст, а на AMD печалбите и пазарния дял ще растат като за световно в следващите две-три години

            Така виждам аз нещата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не съм убеден, че като total return с реинвестиран дивидент са underperform-вали. Сега вече да. Мисълта ми беше, че са пример за компания, която е имала конкурентно предимство, а сега вече няма

              Има си хора, които консистентно правят пари и от това, но то си е също толкова трудно, колкото и всеки друг начин да биеш пазара

              Давам пример на ED за една друга стратегия. Ти играеш на контра. Човек, който смята, че има edge с избора на растеж трябва да разкара INTC. И то дори не сега, а още при предния спих. Но аз например може би нямаше да продам, защото бях убеден, че ще се дигнат малко. Даже посъветвах Ивелина да задържи тогава
              Другия конкурент е AMD, и бих взел и от него, просто сега INTC е на промоция заради временни неща. Един процесор съдържа милиарди транзистори, нормално е понякога нещо да се обърква в процеса на създаване. Когато един процесор се произведе, го тестват и в зависимост от качеството на силиция му определят работната честота и модела. Не е нужно да си перфектен. Джеф Безос е казал "Don't be afraid to fail".

              Коментар


              • Не съм убеден, че като total return с реинвестиран дивидент са underperform-вали. Сега вече да. Мисълта ми беше, че са пример за компания, която е имала конкурентно предимство, а сега вече няма

                Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Не са интерсни нито като дългосрочна инвестиция нито като краткосрочна такава. Underperform-ват пазара, пиърите и от риск/риуорд гледна точка не си заслужават.

                Има си хора, които консистентно правят пари и от това, но то си е също толкова трудно, колкото и всеки друг начин да биеш пазара

                Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Много хора имат склпнността да пазаруват падащи компании с надеждата да се възстановят. Това е лузърска стратегия, но всеки си знае.



                Давам пример на ED за една друга стратегия. Ти играеш на контра. Човек, който смята, че има edge с избора на растеж трябва да разкара INTC. И то дори не сега, а още при предния спих. Но аз например може би нямаше да продам, защото бях убеден, че ще се дигнат малко. Даже посъветвах Ивелина да задържи тогава

                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                Септември взех INTC@49. Не ме притесняват засега.
                https://finance.yahoo.com/news/intel...200636749.html
                Потребителите купували по-евтини лаптопи, а бизнеса не ползвал много datacenters.
                И двете са временни.
                Предната им издънка с 8nm чип, всъщност намалява размера си, щом на потребителите и бизнеса не им се купуват скъпи процесори.
                Last edited by Money; 23.10.2020, 23:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  ED, сега в момента например INTC би трябвало да се разкарат от инвеститор във "вечни" компании, защото изглежда, че INTC губят конкурентно предимство

                  Обаче е трудно да се разкарат. Тъкмо са паднали и са "евтини" и защо да се разкарват като лесно могат да се качат с едни 10% и чак тогава де се махнат...
                  Не са интерсни нито като дългосрочна инвестиция нито като краткосрочна такава. Underperform-ват пазара, пиърите и от риск/риуорд гледна точка не си заслужават.

                  Много хора имат склпнността да пазаруват падащи компании с надеждата да се възстановят. Това е лузърска стратегия, но всеки си знае.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    ED, сега в момента например INTC би трябвало да се разкарат от инвеститор във "вечни" компании, защото изглежда, че INTC губят конкурентно предимство

                    Обаче е трудно да се разкарат. Тъкмо са паднали и са "евтини" и защо да се разкарват като лесно могат да се качат с едни 10% и чак тогава де се махнат...
                    Септември взех INTC@49. Не ме притесняват засега.
                    https://finance.yahoo.com/news/intel...200636749.html
                    Потребителите купували по-евтини лаптопи, а бизнеса не ползвал много datacenters.
                    И двете са временни.
                    Предната им издънка с 8nm чип, всъщност намалява размера си, щом на потребителите и бизнеса не им се купуват скъпи процесори.

                    Коментар


                    • ED, сега в момента например INTC би трябвало да се разкарат от инвеститор във "вечни" компании, защото изглежда, че INTC губят конкурентно предимство

                      Обаче е трудно да се разкарат. Тъкмо са паднали и са "евтини" и защо да се разкарват като лесно могат да се качат с едни 10% и чак тогава де се махнат...

                      Коментар


                      • Не ги знаеш тези "факти", защото не четеш крайно-дясна републиканска пропаганда и не следиш предизборната кампания в щатите. Там може и далеч по-безумни неща да прочетеш

                        Хвърли и поглед на QAnon

                        Едно време InfoWars обясняваха, че Хилари била демон от ада в буквалния смисъл на думата и се даваха научни доказателства за това . Тогава никой не обръще внимание, но се оказа, че инфо от този тип върши работа

                        Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Интересна статия от Валери Найденов, повечето неща не ги знаех(коментират се изборите и корумпция при Байдън): https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9134883
                        Last edited by Money; 23.10.2020, 18:42.

                        Коментар


                        • Интересна статия от Валери Найденов, повечето неща не ги знаех(коментират се изборите и корумпция при Байдън): https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9134883

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            FDA approves Gilead’s remdesivir as coronavirus treatment

                            https://www.cnbc.com/2020/10/22/fda-...ent.html#close
                            Това е чудесно, само че да имах повече от 19 акции ама пак е нещо. Утре ще излети в небесата.

                            Коментар



                            • FDA approves Gilead’s remdesivir as coronavirus treatment

                              https://www.cnbc.com/2020/10/22/fda-...ent.html#close

                              Коментар


                              • Това е добро summary на ситуацията с трежъритата според мене


                                “Treasuries are obvious shorts, just like corporate bonds,” said Mr Clark, whose fund is up 8.4 per cent this year. “The real issue is when will the Fed let [prices] fall,” he added. “On that, I have no idea.”

                                Коментар

                                Working...
                                X