IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тъкмо си викам, брей, каква компания и така да ми попариш ентусиазъма

    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Това като го чуя и се сещам за Valeant

    Коментар


    • Това като го чуя и се сещам за Valeant

      Коментар


      • Още за Danaher. Значи те си имат някакъв вътрешен бизнес модел (DBS), който прилагат спрямо бизнесите, които купуват и така ги правят доста по-ефективни и дигат маржовете до 2х



        DBS Drives Margins

        Danaher Leverages Internal Playbook to Boost Margin Outlook

        Danaher's business system is constantly evolving to strengthen the company's return profile. Management considers it a key competitive advantage and an integral part of its M&A strategy, which will be tested with the integration of GE Biopharma. Margin improvements of more than 10 percentage points aren't unheard of over the long term.

        Margins Aided by Management System

        The Danaher Business System (DBS) is a differentiated management philosophy that permeates the organization, driving both revenue growth and profit. A grasp of DBS is crucial to understanding management's decision-making process. Danaher seeks to rapidly implement its DBS playbook at its acquired companies. Its tools focus on metrics in leadership, sales growth and lean operations, with an emphasis on continuous performance gains. The longer an asset is owned, the more likely a greater return, in some cases doubling margins.

        Typically, the companies purchased aren't the fastest growers or most profitable in an industry, given those command a higher premium and present less opportunity for DBS to generate a high return.

        Коментар


        • Тия от GE не само че са зле, но и малкото си добри бизнес сегменти ги раздават на други, че да могат те да се облажат

          Danaher e DHR на Ники



          Danaher Enters Multiyear Period of Value Creation With Cytiva

          Danaher's $21.4 billion buy of GE's Biopharma unit was a sage step to building critical mass in the high-growth bioproduction market. After closing in 1Q, GE (now Cytiva) brings a strong portfolio, forming an end-to-end solution with Pall. We see upside to the 45-50-cent year-one accretion guidance.

          Коментар


          • Хвърлих само бърз поглед. За сега още нямам мнение

            Едно от нещата, които не харесвам на малки компании е, че не ги следят много анализатори, а човек може лесно да пропусне нещо важно ако гледа сам и разчита само на себе си

            Първоначално изпратено от representjah

            Бях 100% сигурен, че никой няма да я погледне. И сега големия въпрос - ще я купиш ли, и защо не? Но това може само да ме радва, все пак с 2-3 милиона в джоба след 15-20 години хич няма да ми е лошо.

            Коментар


            • Накратко инвестиционната теза за DHR, една от компаниите, които в средата на 2016 volaswap каза, че държи в дългосрочния си портфейл

              Тогава не обърнах внимание, но графиката от тогава до сега впечатлява



              Summary Investment Thesis and Valuation

              We view DHR as one of the highest quality names in our coverage universe, built around the Danaher Business System (DBS), which provides a playbook and set of tools for continuous operational improvement across the portfolio (both acquired and existing businesses). Management’s investing competency is another important aspect of the story as the M&A track record is among the best in the sector, a key to driving above-average earnings growth, in our view. With a conservative guidance framework (particularly, the EPS range), favorable end-market conditions, a long runway for continued margin expansion, and increasing M&A optionality, we continue to like the setup. Moreover, the relative stability offered by DHR (and broader tools) once again looks set to become increasingly valuable against the backdrop of a volatile healthcare tape. As such, we remain OW.

              Our Dec 2021 price target is $220. Our price target is derived from a discounted cash flow analysis with a CAPM-derived WACC discount rate of 7.3% and terminal growth rate of 3.0%.

              Коментар


              • Марж на печалбата от 90%

                Първоначално изпратено от representjah
                Една компания към която съм се насочил: MSB (Mesabi trust)
                Няма какво да пиша - всеки може да погледне цифрите, баланс и каквото и да било. Royalty бизнеса е супер като идея. Но аз съм алчен и ми се вижда скъпа, ще чакам под 15 УСД за вход, евентуално. Не страдам от YOLO, има десетки компаниии в Европа с подобни отчети, дали ще е Месаби или някоя друга, все ми е едно. Хоризонт минимум 10 години, с 1-2% от банката. Дали ще бие СП500, I don't care....

                https://www.valueinvestorsclub.com/i...UST/2808864806

                Коментар


                • Мене от ФААНГ-овете Епъл най-малко ме кефят, честно казано. И продължавам да смятам, че от тях GOOGL са с най-голям потенциал при излизането то Ковид кризата. Така че питай твоя приятел защо не GOOGL вместо AAPL. Епъл май са спекулация, че те ще направят някакъв нов пробив било в дигиталната медицина или в нещо друго, дето никой не знае още какво е...

                  А T e добре дивесифицирана, някои сегменти там се развиват много добре, 5G ще даде едно рамо, но други дърпат назад и като цяло смятам, че ще останат underperform-ъри още едно известно време, година-две минимум

                  А очакваната масова подмяна на Айфони догодина ще буте нагоре AAPL повече отколкото T


                  Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение


                  Shell и аз имам (средна цена 25.11$ ми е , около 5% от портфолиото ми е) и смятам че имат перспектива и в двата варианта (Тръмп и Байдън).

                  АТ§Т попитах, защото имахме спор с един приятел и общо взето отразяваше начина ни на инвестиране на двамата и ми беше интересно други какво биха избрали в този момент. Ясно е че и двете компании не са добър избор в момента. Идеята беше кое зло бихте избрали ако трябваше да купите една от двете в МОМЕНТА ( ясно че при други входове и друго време е съвсем различно).

                  Аз лично бих избрал АТТ, защото имат добър дивидент. Подценена е акцията. Монополист са. Развиват се все още. Аз живея в щатите и имам избор между точно 2 интернет доставчика. Comcast и АТ&Т. Друго при мен няма. АТ&Т последните години си смениха навсякъде с оптични кабели. Comcast още си кара с коаксиалния кабел от преди 20 години. Отчета на АТ&Т е добър въпреки вируса. Епъл не бих купил, защото според мен е силно надценена компания. Нищо ново не са измислили и като цяло китайците даже предлагат по-добри неща на доста по ниска цена. Просто Apple в момента за мене живее на успеха от миналато си.



                  Коментар


                  • Ето за дни като днешния се държат фондове в облигации, пазара пада с 2% портфейла ми пада с 0.3%

                    Коментар


                    • Хмм, разликата в нагласите преди изборите изглежда сериозна. Дали и този път ДТ ще извади жокер от ръкава ?

                      Click image for larger version

Name:	Election-Probability-Tracker.jpg
Views:	1
Size:	29.2 КБ
ID:	3668018

                      Коментар


                      • Биткойна ми се струва, че започва ново рали. Като се има предвид колко малка част от парите са инвестирани в биткойни, няма да се изненадам този път ралито да е заредено от институционални инвеститори (особено в условията на отрицателни реални лихви)

                        Click image for larger version

Name:	BTC.jpg
Views:	1
Size:	46.8 КБ
ID:	3667989

                        Коментар


                        • Много съм развълнуван от падането на SAP днес.
                          Да не би светът да почва да реализира, че програмисти - много, а заварчици - малко?
                          И как така това остана скрито зад Ковид-а?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение


                            Shell и аз имам (средна цена 25.11$ ми е , около 5% от портфолиото ми е) и смятам че имат перспектива и в двата варианта (Тръмп и Байдън).

                            АТ§Т попитах, защото имахме спор с един приятел и общо взето отразяваше начина ни на инвестиране на двамата и ми беше интересно други какво биха избрали в този момент. Ясно е че и двете компании не са добър избор в момента. Идеята беше кое зло бихте избрали ако трябваше да купите една от двете в МОМЕНТА ( ясно че при други входове и друго време е съвсем различно).

                            Аз лично бих избрал АТТ, защото имат добър дивидент. Подценена е акцията. Монополист са. Развиват се все още. Аз живея в щатите и имам избор между точно 2 интернет доставчика. Comcast и АТ&Т. Друго при мен няма. АТ&Т последните години си смениха навсякъде с оптични кабели. Comcast още си кара с коаксиалния кабел от преди 20 години. Отчета на АТ&Т е добър въпреки вируса. Епъл не бих купил, защото според мен е силно надценена компания. Нищо ново не са измислили и като цяло китайците даже предлагат по-добри неща на доста по ниска цена. Просто Apple в момента за мене живее на успеха от миналато си.



                            Очакваните нови доставчици на интернет от сателити на ниска орбита как ги отразяваш?
                            Особено сателитната мрежа на оня лудия, дето вече разруши бизнеса с колите и бензиностанциите?
                            Разбира се ако Т ти повишива договора с 10% на всеки две години, не е лош един хежд в обем, равен на обема на абонамента ти за две години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Да не кажеш, че само се заяждам...

                              Сега прочетох в Блубърг, че за петролните компании Байдън всъщност е по-добрият вариант дългосрочно, защото това значи постепенен преход към renewables и те дават за пример Shell. Във форума видях фенове на Shell. Аз обаче не съм фен на залагания на компании, които имат сериозни проблеми с растежа, дори и в момента да се реорганизират и преструстурират с надеждата, че в бъдеще растежът ще се върне при тях. (Това е въпрос на градация, рабира се, защото Адидас също се реорганизираха 2014-2015, само че при тях core бизнесът беше много силен и беше въпрос предимно да разкарат няколко по-малки сегменти, за които дори имаше и потенциални купувачи)

                              Та същата работа и с AT&T. Нека покажат първо, че са успели да разкарат малко от legacy бизнесите си и са станали силни в печеливши нови сфери и тогава. Освен това T в последно време бяха една скучна дивидентна компания, която дори и като total return underperform-ва. Освен ако не си близо до пенсия и търсиш алтернатива на облигации в някакви дивидентни, не ми е ясно за какво ти е това нещо въобще

                              Но ти обясни, ако искаш, твоята гледна точка. Защо T?



                              Shell и аз имам (средна цена 25.11$ ми е , около 5% от портфолиото ми е) и смятам че имат перспектива и в двата варианта (Тръмп и Байдън).

                              АТ§Т попитах, защото имахме спор с един приятел и общо взето отразяваше начина ни на инвестиране на двамата и ми беше интересно други какво биха избрали в този момент. Ясно е че и двете компании не са добър избор в момента. Идеята беше кое зло бихте избрали ако трябваше да купите една от двете в МОМЕНТА ( ясно че при други входове и друго време е съвсем различно).

                              Аз лично бих избрал АТТ, защото имат добър дивидент. Подценена е акцията. Монополист са. Развиват се все още. Аз живея в щатите и имам избор между точно 2 интернет доставчика. Comcast и АТ&Т. Друго при мен няма. АТ&Т последните години си смениха навсякъде с оптични кабели. Comcast още си кара с коаксиалния кабел от преди 20 години. Отчета на АТ&Т е добър въпреки вируса. Епъл не бих купил, защото според мен е силно надценена компания. Нищо ново не са измислили и като цяло китайците даже предлагат по-добри неща на доста по ниска цена. Просто Apple в момента за мене живее на успеха от миналато си.




                              Коментар


                              • Да не кажеш, че само се заяждам...

                                Сега прочетох в Блубърг, че за петролните компании Байдън всъщност е по-добрият вариант дългосрочно, защото това значи постепенен преход към renewables и те дават за пример Shell. Във форума видях фенове на Shell. Аз обаче не съм фен на залагания на компании, които имат сериозни проблеми с растежа, дори и в момента да се реорганизират и преструстурират с надеждата, че в бъдеще растежът ще се върне при тях. (Това е въпрос на градация, рабира се, защото Адидас също се реорганизираха 2014-2015, само че при тях core бизнесът беше много силен и беше въпрос предимно да разкарат няколко по-малки сегменти, за които дори имаше и потенциални купувачи)

                                Та същата работа и с AT&T. Нека покажат първо, че са успели да разкарат малко от legacy бизнесите си и са станали силни в печеливши нови сфери и тогава. Освен това T в последно време бяха една скучна дивидентна компания, която дори и като total return underperform-ва. Освен ако не си близо до пенсия и търсиш алтернатива на облигации в някакви дивидентни, не ми е ясно за какво ти е това нещо въобще

                                Но ти обясни, ако искаш, твоята гледна точка. Защо T?



                                Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                                Знам че сравнявам две съвсем различни неща, но ако трябваше да избирате само между тези двете кое бихте избрали AAPL(Apple) или Т (AT&T) ? Не се задълбавайте твърде много просто ми е интересно мнението.
                                Last edited by Money; 26.10.2020, 08:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X