IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money, Мастеркарда, какво ще правим с него ?

    Коментар


    • Но всичко това ще е вярно, само ако отпадне хипотезата че всичко това е просто шум. А този сценарии още не е отпаднал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        ravnovesie, ти искаш -50%, за да купиш евтино

        Малко бъркаш желаното с реалността. Според мене ако има -10% трябва да почнеш да купуваш, а при над -15% и по-агресивно
        Аз се движа според това което показва пазара. Към момента нещата могат да станат много по-зле и не виждам никакъв сценарии при който да станат бързо по-добре. С други думи краткосрочния тренд е надолу.
        Ако си имах идея колко надолу ще спечеля милиони за броени дни, но за съжаление не знам.

        Така че просто следвам това което показва пазара - а то е в лекия случай че нещата не вървят толкова добре колкото са си мислили, в лошия че нещата ще стават много по-зле отколкото в моментта им се струва.

        Коментар


        • ravnovesie, ти искаш -50%, за да купиш евтино

          Малко бъркаш желаното с реалността. Според мене ако има -10% трябва да почнеш да купуваш, а при над -15% и по-агресивно

          Коментар


          • Е аз разигравам просто различни сценарии с различна вероятност.

            Да продължим този сценарии, защото той е най-интересния макар че може би не най-вероятния.

            Да кажем че все пак не дойдат помощи - хипотетичен сценарии. Забавят се плащанията, пазара се срива с 40% -50% какво трябва да се случи че след това да не отскочи, дори и вече да идват помощи. Рязко повишена инфлация, или брутален скок на дългосрочните лихви поради не вярване вече че САЩ ще си плащат дълга. Рязка обезценка на долара, защото например в Европа вече може да е минал короната, а в САЩ още да продължават. Или пък може би изведнъж вируса избухва и в Китай, вече неконтролируемо. Или пък нещо друго.

            Ето го спад от 40% започващ сега, прамахва се катализатора за този конкретен спад, какво може да се случи след това че да не се изстреля.

            Коментар


            • Само да отбележа, че LLY е на +0.60%

              Не е много, но при този селоф си е доста добре

              Коментар


              • Спада надмина очакванията ми

                Коментар


                • А и помисли, защо ще пада нещо, което вече на всички стана ясно (дори да не е съвсем ясно защо), че и да падне после ще се изстреля пак на предишното ниво, че и още нагоре

                  И още: сега сме много по-близо до ваксината отколкото март месец

                  И трето: тоя филм просто сме го гледали. Хората не се шашкат толкова
                  Last edited by Money; 28.10.2020, 17:05.

                  Коментар


                  • Защото са неизбежни има bipartisan консенсус, че трябва да има. Спорят за детайлите

                    > Иначе фискалните помощи ще дойдат, ама по-късно. Неизбежни са който и да спечели


                    Освен това сега локдауните ще са по-слаби и флексибилни. А и хората са по-подготвени за работа от вкъщи


                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Защо да не може да е -50%. Слагат сега локдауни, не идват фискални помощи, народа свива потреблението си много повече отколкото през пролетта. Спира да плаща кредити, наеми, лизинги всичко. Бам - 50%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не е само шум, но е доста невероятно дори да си го помисляш за -50% освен ако не очакваш Тръмп да направи опит за преврат след загубата на изборите и достатъчно републиканци го подкрепят

                      Иначе фискалните помощи ще дойдат, ама по-късно. Неизбежни са който и да спечели

                      А локдауните ще са по-слаби от март и всъщност, както казва и Панталеев, сега шокът ще е много по-слаб


                      Защо да не може да е -50%. Слагат сега локдауни, не идват фискални помощи, народа свива потреблението си много повече отколкото през пролетта. Спира да плаща кредити, наеми, лизинги всичко. Бам - 50%

                      Коментар


                      • Не е само шум, но е доста невероятно дори да си го помисляш за -50% освен ако не очакваш Тръмп да направи опит за преврат след загубата на изборите и достатъчно републиканци го подкрепят

                        Иначе фискалните помощи ще дойдат, ама по-късно. Неизбежни са който и да спечели

                        А локдауните ще са по-слаби от март и всъщност, както казва и Панталеев, сега шокът ще е много по-слаб



                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Идеята е човек да намери конкретната причина и кога тази причина вече няма да работи.

                        Лично аз смятам че се опасяват от нови локдауни. Ако е само това може би ще е 10 - 15%.
                        Ако е само емоция и шум, може да свърши и утре
                        А ако няма адекватни помощи които да балансират загубите от локдауните може и да 40- 50%.

                        При всички положения ако се влиза сега то човек би трябвало да вярва че това е само шум в системата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Идеята е човек да намери конкретната причина и кога тази причина вече няма да работи.

                          Лично аз смятам че се опасяват от нови локдауни. Ако е само това може би ще е 10 - 15%.
                          Ако е само емоция и шум, може да свърши и утре
                          А ако няма адекватни помощи които да балансират загубите от локдауните може и да 40- 50%.

                          При всички положения ако се влиза сега то човек би трябвало да вярва че това е само шум в системата.


                          Аз мисля, че е по-средата. Хората вече са я играли един път тази игра Март месец. Според мен ще е 5-15% най-вероятно (в зависимост колко ще бълват из медиите за това). Чак 50% много малко вероятно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            За мен е резонна.

                            Всеки си има някакво обяснение - твоето какво е ?
                            Идеята е човек да намери конкретната причина и кога тази причина вече няма да работи.

                            Лично аз смятам че се опасяват от нови локдауни. Ако е само това може би ще е 10 - 15%.
                            Ако е само емоция и шум, може да свърши и утре
                            А ако няма адекватни помощи които да балансират загубите от локдауните може и да 40- 50%.

                            При всички положения ако се влиза сега то човек би трябвало да вярва че това е само шум в системата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ето сега върви корекция. Хубаво е да се запитате защо се случва тази корекция. Какъв е катализатора и, какво трябва да се случи че да спре. Може ли да спре защото нещо друго ще се случи.
                              За мен е резонна.

                              Всеки си има някакво обяснение - твоето какво е ?

                              Коментар


                              • Не, някой път ще обясня как се правят тези трикове

                                Жокер: не е късмет, или по-скоро само малко късмет е и повече закономерност

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Днеска сочно на червенко май ще да е, сигурно и идните дни.

                                Коментар

                                Working...
                                X