IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    Всъщност аз идентифицирам балона точно в алтернативната енергия. Вероятно завършен на тема електроавтомобили , солари, инвертори. Около водорода се колебая все още дали е узрял, понеже е по-скорошна тема. Единственото, което ми се струва все още евтино е Wartsila Oyj.

    Мъни, ако направим аналогия с балона отпреди 20 години, Алтернативната енергия е новата визия за света, само че тепърва трябва да похарчи пари за да го докаже и то без да е ясно, кой представител от темата оцелява. А реалната икономика за Епъл, Гугъл, Майкрософт, Фейсбук и Гугъл - които всеки момент ще се сблъскат с по-високи данъци и по- силни регулации, а след това и конкуренция. Така, че и най-простата ми прогноза е за отрицателен растеж от порядък на 80% за първите и 50% за вторите.

    Само се колебая, кое първо ще повлече крак, балона или FAAMG?
    Някой с мнение?
    Първи ще повлече крак Биткойн направили спад над 70 процента следват акците. Пазара на акции е по муден и вероятно ще трябват 2- 3 години за развихряне на мечият пазар което също ще повлече и златото но там корекцията ще кратка , доката акциите може да остана депресирани доста дълго време.
    Last edited by Todor Sabev; 13.01.2021, 13:35.

    Коментар


    • Все пак да си питам, защото, често правя грешката да си мисля, че всички разсъждават като мен.
      Това не знаете ли какво представлява и какво се случва с него?
      https://finviz.com/quote.ashx?t=TSLA&ty=c&ta=0&p=m
      https://finviz.com/quote.ashx?t=enph&ty=c&ta=0&p=m
      https://finviz.com/quote.ashx?t=SEDG&ty=c&ta=0&p=m

      i t.n.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Тези не са от типа компании, които бих купил, но като гледам движението нагоре, наистина си е за ядосване, ако си мислил да взимаш

        С тези алтернативни енергии по-скоро бих взел някакъв индекс, но не съм търсил сериозно подходящ ЕТФ

        Някакви идеи, колеги?
        Всъщност аз идентифицирам балона точно в алтернативната енергия. Вероятно завършен на тема електроавтомобили , солари, инвертори. Около водорода се колебая все още дали е узрял, понеже е по-скорошна тема. Единственото, което ми се струва все още евтино е Wartsila Oyj.

        Мъни, ако направим аналогия с балона отпреди 20 години, Алтернативната енергия е новата визия за света, само че тепърва трябва да похарчи пари за да го докаже и то без да е ясно, кой представител от темата оцелява. А реалната икономика са Епъл, Гугъл, Майкрософт, Фейсбук и Амазон - които всеки момент ще се сблъскат с по-високи данъци и по- силни регулации, а след това и конкуренция. Така, че и най-простата ми прогноза е за отрицателен растеж от порядък на 80% за първите и 50% за вторите.

        Само се колебая, кое първо ще повлече крак, балона или FAAMG?
        Някой с мнение?
        Last edited by Tkilata; 13.01.2021, 13:54.

        Коментар


        • Всъщност ти търгуваш предимно SPY и DJIA, нали?

          Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Колеги, как го виждате пазара, сега като встъпи Байдю, нещо много се мъча, нямам визия от тия нива какво да правя ? Буксуват нещата мисля, няма настроение, полет, новия президент да окрили всички инвеститори .....

          Коментар


          • Тези не са от типа компании, които бих купил, но като гледам движението нагоре, наистина си е за ядосване, ако си мислил да взимаш

            С тези алтернативни енергии по-скоро бих взел някакъв индекс, но не съм търсил сериозно подходящ ЕТФ

            Някакви идеи, колеги?

            Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
            И аз така. А и същото нещо се случи с PLUG за кратко време - чудих му се при цена от около 29 долара, а то какво стана...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Колеги, как го виждате пазара, сега като встъпи Байдю, нещо много се мъча, нямам визия от тия нива какво да правя ? Буксуват нещата мисля, няма настроение, полет, новия президент да окрили всички инвеститори .....
              Буксуват? Ръсела погледна ли? А банки, нафта/тръби? Единствено имотните са силно подценени в момента. За бързи и лесни пари - О. Алгоритми и идиоти го натиснаха днес. Няма да те бие с пачка по главата, но е абсолютно безрисково и е направо престъпление да не се възползваш още сега, в афтермаркета. Продаваш при +4-5% ръст.

              За по-конретна визия препоръчвам да погледнеш Едко какво казва, че не бива да се купува, и да натовариш от него. Изобщо не се шегувам, действа на абсолютно 100%. Трябва официално да го включат като борсов индикатор.

              Коментар


              • Колеги, как го виждате пазара, сега като встъпи Байдю, нещо много се мъча, нямам визия от тия нива какво да правя ? Буксуват нещата мисля, няма настроение, полет, новия президент да окрили всички инвеститори .....

                Коментар


                • И аз така. А и същото нещо се случи с PLUG за кратко време - чудих му се при цена от около 29 долара, а то какво стана...

                  Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Гледам в пре-маркета кака ви Лили (LLY) e на +14% днес. По едно време беше и на +20%

                  Лилито вече е с едни 45% нагоре откакто стана дума тука, че трябва да се взима

                  Коментар


                  • Treasury Yield 10' - 1.1320

                    Коментар


                    • Сега ме е яд, че не взех малко повече...

                      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Long LLY @ $131.71

                      (Това е на истина, не във виртуалния портфейл . Можеше и на под 131 да го хвана, ама точно сега тези тъпаци ме бяха upgrade-нали като клиент и докато разбера как се прави с новия интерфейс... )

                      Коментар


                      • Гледам в пре-маркета кака ви Лили (LLY) e на +14% днес. По едно време беше и на +20%

                        Лилито вече е с едни 45% нагоре откакто стана дума тука, че трябва да се взима

                        Коментар


                        • Мич по тоя начин си действа съвсем по каноните на неоконсерватизма. Неолиберализъм и затягане на колана

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Политически естествено не съм доволен от развоя в Джорджия ( Мич го предопредели с ината си да склони за 2000$) че трудно ги понасям магаретата идиоти, ала за портфейла мисля че ще е по добре така, поне кратко/средносрочно.
                          А и вече ония няма да имат извинения ( че сената ги спъва) за простотиите дето тепърва ще натворят с годините.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Човек винаги трябва да е подготвен и очаква корекции по всяко време, поводи винаги ще се намерят..
                            Иначе поне тая година големи меци не ми се мержелеят на хоризонта.
                            За другата и насетне, не знам, да не съм Ванга...
                            Pip, твоите хора от куантума гледм са на почти изходна позиция.
                            Играеш ли ги?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Интересно ми е дали сериозно смяташ, че има някаква възможност за спад кратко/средносрочно? Независимо от избори, независимо от законодателство, независимо от зелена/черна/бимбена сделка. Разбира се изключваме ударите по отделни компании или съвсем нишови подсектори...
                              Човек винаги трябва да е подготвен и очаква корекции по всяко време, поводи винаги ще се намерят..
                              Иначе поне тая година големи меци не ми се мержелеят на хоризонта.
                              За другата и насетне, не знам, да не съм Ванга...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Политически естествено не съм доволен от развоя в Джорджия ( Мич го предопредели с ината си да склони за 2000$) че трудно ги понасям магаретата идиоти, ала за портфейла мисля че ще е по добре така, поне кратко/средносрочно.
                                А и вече ония няма да имат извинения ( че сената ги спъва) за простотиите дето тепърва ще натворят с годините.
                                Интересно ми е дали сериозно смяташ, че има някаква възможност за спад кратко/средносрочно? Независимо от избори, независимо от законодателство, независимо от зелена/черна/бимбена сделка. Разбира се изключваме ударите по отделни компании или съвсем нишови подсектори...

                                Коментар

                                Working...
                                X