IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С опонентите ще се избием

    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Абе не сме.. Тук се заяждаме със съмишленици, а пък какво остава за опонентите



    Пип, я виж какво става тука...

    The stock market has already been riding higher on expectations about Biden’s policies. The 13% gain in the S&P 500 since the election is the best for any president since at least 1952, according to CFRA data. The second-best first-term president was John F. Kennedy with an 8.8% gain from election to inauguration.



    Само републиканците да не правят прекалено много обструкции... макар, че без мнозинство в Сената способността за обструкции силно им намалява

    The Biden agenda is expected to result in a faster-growing economy, a stronger stock market and higher interest rates in its first year.

    But those outcomes will also be shaped by how much of the new president’s agenda is approved and how quickly his plan to speed up vaccinations can curb the spread of the coronavirus.
    Last edited by Money; 20.01.2021, 23:22.

    Коментар


    • Абе не сме.. Тук се заяждаме със съмишленици, а пък какво остава за опонентите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Мисля, че ти от политическите теми си ми набрал и затуй тука лекинко се заяждаш
        Грешиш. Не сме толкова вчерашни че да смесваме едното с другото.
        Нищо лично, просто числа.
        Ticker Perf Week Perf Month Perf Quart
        Perf Half
        SYF 5.99% 18.45% 33.23% 67.04%
        AXP 0.30% 2.56% 16.97% 28.34%

        Коментар


        • Златото само по себе си е абсолютно безинтересно за мене. За сметка на това дъргосрочната лива по AAA-rated ДЦК e от изключителен интерес. И понеже златото е в силна зависимост от реалната дъргосрочна лива ми е лесно да дам прогноза, че ще падна още, когато имам силни очаквания въпросната лихва да върви нагоре

          А причината да познавам повече от нормалното е, че избягвам да стрелям на посоки

          Всъщност интересът ми към златото идва от там, че много други хора се интересуват. А също и е гот да познаваш неща за финансовите пазари

          Първоначално изпратено от representjah
          2. Изобщо не ме интересува златото къде ще ходи и какво ще прави. Тебе защо те интересува? Какво печелиш? Имаш ли злато, планираш ли да купуваш, част ли е от инвестиционният ти портфейл? Аз съм писал какво съм направил. Реших да си купя определен процент злато като застраховка срещу евентуална инфлация и кофти ситуация, закопах го, и толкова. Case closed. Не ме вълнува нито къде ще ходи нито колко ще се бави. Ако ептен закъсам, ще ходя да копам една от четирите дупки. И теб не би трябвало да те интересува, освен ако не искаш да печелиш пари по някакъв начин....
          Last edited by Money; 19.01.2021, 22:18.

          Коментар


          • Браво, Пип

            AXP е куца, куца, ама гледам е на почти +100% нагоре от дъното през март. Чак толкова куца не е. Даже днес гледам е +3.88%

            А и аз тогава изрично казах, че пускам идеите на един мой приятел. Той беше много надъхан тогава. И като му казах в началото на април, че дъното е минало той така се разсърди, че после две месеца не иска да комуникира с мене и то по WhatsApp... представи си. Голямо тръшкане падна защо аз съм нацелил дъното, пък той не

            Сега е станал много ербап и ми праща редовно идеи за акции

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Верно че от лятото насам тъпче общо взето на 1 място. Ама и на мен не ми се продава.
            Но затова пък по малкия братчед jsf хич не лъже
            Още от миналата седмица ми е дала дабъл.

            Добре че замених куцата ти експрес препоръка със синхронната.
            Мисля, че ти от политическите теми си ми набрал и затуй тука лекинко се заяждаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не ги продавай. Ако след 3 години не си бил пазара с МастърКард (MA) направи рекламация при мене. Ще си поръся главата с пепел публично във форума

              Верно че от лятото насам тъпче общо взето на 1 място. Ама и на мен не ми се продава.
              Но затова пък по малкия братчед jsf хич не лъже
              Още от миналата седмица ми е дала дабъл.

              Добре че замених куцата ти експрес препоръка със синхронната.
              Last edited by pipbel; 19.01.2021, 21:55.

              Коментар


              • Не ги продавай. Ако след 3 години не си бил пазара с МастърКард (MA) направи рекламация при мене. Ще си поръся главата с пепел публично във форума

                Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Много голям спад при Mastercard, какво се случва (-19 $ за ден)?
                нещо от reuters: https://www.reuters.com/article/BigS.../idUSKBN29J1B1
                a пазара пада , как ви изглежда.?

                Коментар


                • Репрезентя, преди месеци ти бях препоръчал NDAQ измежду борсите. Мисля че не беше лош съвет. Не че кой знае колко са скочили от тогава, май само с едни 12-14%, но NDAQ смятам са доста стабилна компания в тази сфера и ще продължават да бъдат.

                  Ти още ли се интересуваш от борсите като компании за инвестиране?

                  Коментар


                  • Можеш да се поровиш в моите прогнози назад във времето, включително и с ника Misho ILIEV

                    Не са ми никак далече от истината в много голям процент от случаите. За златото казах в златната тема, че почва мечи пазар когато беше на $2017 и после няколко пъти потвържадавам прогнозата си, дори като тръгне малко нагоре

                    Сега ти викаш, защо не съм дал точна прогноза за 15 май. Ми защото само един голям "разбирач" би дал подобна прогноза. Релано ти се опитваш да ме вкараш в булшита тип terziev


                    Според тебе каква ще е посоката на златото в следващите 6 месеца? Хайде така да поставим въпроса

                    Първоначално изпратено от representjah
                    Пак булшитваш, а се смееш на терзиев. Уж беше скоро, до май ще падало златото, после май щял да бъде септември.
                    Айде и аз ще направя една прогноза, за да се похваля някой ден като тебе. Пазара ще падне с 30% догодина, ако не е догодина ще е след 6-7 години, все едно. Важното е че тренда (нали такава е думата) е надолу.

                    Едно време такава беше приказката и за залганията - на кой му пука за коефициентите, важното е да познаваш мачовете!


                    Last edited by Money; 19.01.2021, 18:49.

                    Коментар


                    • При златото по принцип или точно в сегашния сетъп?

                      Златото по принцип си върви дълго в един и същи тренд и сега не мисля, че ще е изключение. А за мене сетъпа като цяло си е за надолу до края на годината

                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      По принцип тук, трудно се тръска.

                      Коментар


                      • Да заложа... но това падане под $1700 може и да стане чак втората полвина на май, може и през юни да е, може и през август чак

                        Първоначално изпратено от representjah
                        Готов ли си да заложиш една стотачка на това твърдение?

                        Коментар


                        • Според мене тази година златото ще паде още дори и при малко по-слаб долар

                          За какво ще се обзалагате с Майк?

                          Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                          Долара вероятно обърна тренда, на 6 януари и вече е бичи тренд , което ще натисне и златото.


                          Аз пък имам мерак да се обзаложим с МАЙК, но къде изчезна този човек пълна ,,мистерия,, за мен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah

                            Готов ли си да заложиш една стотачка на това твърдение?




                            Долара вероятно обърна тренда, на 6 януари и вече е бичи тренд , което ще натисне и златото.


                            Аз пък имам мерак да се обзаложим с МАЙК, но къде изчезна този човек пълна ,,мистерия,, за мен.
                            Last edited by Todor Sabev; 19.01.2021, 15:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Много народ се накачури. Трябва да се поизттръска клона преди да продължи нагоре.
                              По принцип тук, трудно се тръска.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Да направя още една прогноза за златото: до средата на май месец ще видим цени под $1700

                                (а може и много по-скоро)
                                Много народ се накачури. Трябва да се поизттръска клона преди да продължи нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X