IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Пип, "куция" AmEx (AXP) пак на нов all time high и вече над 2х от дъното през март...
    Спрямо SYF си е слаба ракия, парцуца . То е на 3.5 пъти над дъното. Правилно ги суопнах.
    При това на средната ми дава 4.6% дивиденти отгоре на капиталовата.

    Коментар


    • Пип, "куция" AmEx (AXP) пак на нов all time high и вече над 2х от дъното през март...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не искам да пиша в темата за биткойна да не дразня там...

        Но ме изумява как хора на 45-60 годишна възраст мислят като тийнейджъри и се занимават с глупости, вероятно със съвсем малък процент от капитала. Толкова енергия за глупости, от които дори и да изкарат пари няма да са кой знае колко като процент от капитала [клати глава]

        Нещо сбъркано има в чипа наистина... то като видиш и тролската оргия в NYSE...
        Що как си мислиш че ще обърне пазара.

        ,,Со кротце со благо,,
        Last edited by Todor Sabev; 24.02.2021, 23:47.

        Коментар


        • Не искам да пиша в темата за биткойна да не дразня там...

          Но ме изумява как хора на 45-60 годишна възраст мислят като тийнейджъри и се занимават с глупости, вероятно със съвсем малък процент от капитала. Толкова енергия за глупости, от които дори и да изкарат пари няма да са кой знае колко като процент от капитала [клати глава]

          Нещо сбъркано има в чипа наистина... то като видиш и тролската оргия в NYSE...
          Last edited by Money; 24.02.2021, 21:47.

          Коментар


          • Костенурките (VOW) днес стигнаха нов рекорд откато стана сканадалът 2015г. Гонят EUR 200. Не ми трябват Тесли на мене, ще направя 2х от костенурки, че даже мисля да чакам и за по-нагоре с тях


            Готино ще се получи и с Виза (V) и МастърКард (MA). Те пък са почти на all time high, ама има и още доста нагоре в близките години

            Банките... добре вървят. Кривата на доходоносността става все по-стръмна. BAC мисля да задържа още дватри месеца. А може и малко повече. Накрая може и 4х да направя с тях. Ама хайде, няма да се лакомя толкова. А и като цяло не вярвам, че банките са добър дългосрочен залог. JPM може би ще си оставя само

            Имам идеята да разкарам и Експедия (EXPE). Сигурно никой вече не си спомня, но на времето направих една глупост, продадох половината Прайслайн и взех EXPE на $116. Сега ми се види сгоден момент да разтоваря, макар и с мизерните 40% печалба за 5 години държане... Не е болка за умиране, защото не е голяма позиция, ама вместо тези пари да са на 2-3х нагоре сега са с доста mediocre възвръщаемост
            Last edited by Money; 25.02.2021, 12:47.

            Коментар


            • А, ама виж банките са нагоре (освен за каръци с WFC и WASH в портфейла)

              Също и балоняци като Виза и MA. И те са на зелено днес. Ротация...

              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              насдак обра каймака на хайпа, НО той води хорото... според мен сп500 и дау са пълни с не по-малко балонизирани оценки и е въпрос на време да изпуснат въздуха
              Last edited by Money; 23.02.2021, 20:39.

              Коментар


              • насдак обра каймака на хайпа, НО той води хорото... според мен сп500 и дау са пълни с не по-малко балонизирани оценки и е въпрос на време да изпуснат въздуха
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Елементарна е работата тогава. Моите комуналки са си нагоре, но такива като ed, pnw, дори Екселончето назаднали бая. Там ще е следващата мръвка, ако и да няма как да са ракети и по-дългосрочно нафтата да си остава цар. При имотите има още къде, но ще играят заради новините по лихвите

                  Коментар


                  • Buy UNH @ $223.35



                    (Да взема да напиша, че вече е на $328.34)

                    Коментар


                    • Oсновните...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Бъри: водата е мокра
                        Ааа, не така. На мен един маратонец с икономическо образование и 20 години борсов ми каза, че идва японски сценарий.

                        ... А Бъри глупакът не е икономист и не ги разбира нещата.

                        Pipbel, що не пуснеш пак движението за месеца/6 мес. по сектори.
                        Last edited by terziеv; 22.02.2021, 20:35.

                        Коментар


                        • Cassandra
                          @michaeljburry
                          Follow
                          Free psyops. People say I didn't warn last time. I did, but no one listened. So I warn this time. And still, no one listens. But I will have proof I warned.


                          Cassandra
                          @michaeljburry
                          ·
                          20 Feb
                          The US government is inviting inflation with its MMT-tinged policies. Brisk Debt/GDP, M2 increases while retail sales, PMI stage V recovery. Trillions more stimulus & re-opening to boost demand as employee and supply chain costs skyrocket. #ParadigmShift

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            А какво стана с Cut Your Losses and Let Your Profits Run?
                            Важи си.
                            1 портфейл е добре да комбинира различни подходи. Има си време и за горното и за ботъм фишинг и т.н.

                            Всъщност говорим за различни неща. Подчертаното от това де си ме цитирал е важно, за частния случай на БК.

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            А всъщност ако е част от портфейл не е чак такава философия. За такъв луд жребец често ребалансиране му е майката.
                            Заплюл си си да кажем 1%..като стане 0.5 - удвояваш, като стане 2% сечеш..и така...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              А всъщност ако е част от портфейл не е чак такава философия. За такъв луд жребец често ребалансиране му е майката.
                              Заплюл си си да кажем 1%..като стане 0.5 - удвояваш, като стане 2% сечеш..и така...
                              А какво стана с Cut Your Losses and Let Your Profits Run?

                              Коментар


                              • И миналата година като мина деня на Левски и всичко моравочервено. Дежа вю ?
                                Макар че мораво...надали.

                                Коментар

                                Working...
                                X