IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 10% от новите корпоративни данъци, 20% от 1% увеличение на лихвите и още 20% от спад в очакванията за ръст на печалбата/тук може и повече от 20% /. Това минава ли за сериозен анализ?

    Коментар


    • Не че имам нещо против Атанасов, симпатичен човек е, но това, което казва са само бла-бла

      Справедливата стойност може и да е наполовина (макар че силно ме съмнява), но той това не го обосновава със сериозен анализ

      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Според Анализатора Атанасов ..."Справедливата стойност на акциите в Америка е поне наполовина"
      https://www.investor.bg/analizi/91/a...prolet-325083/
      Възможно ли е това ?

      Коментар


      • Според Анализатора Атанасов ..."Справедливата стойност на акциите в Америка е поне наполовина"
        https://www.investor.bg/analizi/91/a...prolet-325083/
        Възможно ли е това ?

        Коментар


        • Home Depot (HD) много ме радват последния месец

          По-старите форумци помнят, че взех HD през 2016 на около $127.50. Ив Макс, зваздата на форума по онова време, ми каза, че съм закъснял, защото е могло да взема на $111, а на $127 вече било време за sell, sell, sell

          HD сега се търгува на $303.75

          Коментар


          • Една статия от Washington Examiner
            Biden’s tax hikes are coming for the middle class
            https://www.washingtonexaminer.com/o...e-middle-class

            Коментар


            • И аз само казвам какво мисля

              Да заложиш на петрола сега е доста хазартно. Аз също по едно време си помислих, че може да направи голям спайк на над $80, но това щеше да е за малко. Обаче сега става ясно, че търсенето няма да се възстанови толкова бързо, колкото изглеждаше преди две-три седмици, което значи, че дигането на търсенето ще е в малко повече синхрон с дигането на предлагането

              Иначе петролът и на мене не ми харесва, първо защото е пазар манипулиран от десетилетия от един картел (ОПЕК) и там има намесена много политика, второ този картел се разпада заради шистовци, и трето дългосрочно петролът няма бъдеще (а цените на компаниите са дисконтирани бъдещи парични потоци)

              Така че петролът е прекалено хазартен за мене, а сега в момента това е особено вярно

              Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              money, аз нямам позиции в петрола, нито петролни фирми. Просто коментирах какво мисля за петрола принципно.Макар да не ми се иска да се качва, понеже ще създаде трудности в растежа на икономиката. Навремето преди 1 година, в големия спад, мислех да взимам, но не намерих инструмента. Вече при по-високи нива намерих едно ETC, ама така и не влязох.

              Коментар


              • Ray Dalio: Current bubble ‘halfway’ to 2000 and 1929
                Демек, за батката има вътък се надуе бая още

                Коментар


                • money, аз нямам позиции в петрола, нито петролни фирми. Просто коментирах какво мисля за петрола принципно.Макар да не ми се иска да се качва, понеже ще създаде трудности в растежа на икономиката. Навремето преди 1 година, в големия спад, мислех да взимам, но не намерих инструмента. Вече при по-високи нива намерих едно ETC, ама така и не влязох.

                  Коментар


                  • Не забравяй и предлагането. Сега е по-скоро момента да разкараш петрола и петролните, ако си бил късметлия да заложиш отпреди и да излезеш на плюс

                    Рискът сега да те насвяткат яко е доста голям. А това спайкче сега може наистина да се окаже последното за петрола

                    Това, че петроните компании били все още подценени, защото не се били качили на предшни някакви нива, са абсолютни глупости


                    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    В какво време напред трябва да бъдат достигнати тия нива 85 и 100 $/барел ? И аз мисля, че отворят ли се икономиките ще хвърчи тоя петрол. Той брента довчера беше на 70 $, а далеч не е започнало голямото търсене, от хората, от авиокомпаниите и други.
                    Last edited by Money; 25.03.2021, 13:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Money като си прегледал темата си видял и другите постове, не само твоите. Три четири човека които инвестират по дългосрочно търсят нива на вход, всичките спекуланти чакат края на света.
                      Че света си се разпада. Дявола продава голи кол опции още от началото, само на фундамента - ентропия.

                      Коментар


                      • Money като си прегледал темата си видял и другите постове, не само твоите. Три четири човека които инвестират по дългосрочно търсят нива на вход, всичките спекуланти чакат края на света.

                        Коментар


                        • Да, важно е човек да не се хваща на заешки номера. Вече почти всички надушиха заешката миризма

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          между другото ако правеше реални сделки, а не цъкаше само на демо щеше да знаеш поне че позицията на която си заложил Ексън, не са намалявали дивидентите. Ама то в демото не се появяват дивиденти. Знам защотхо и аз на тях заложих и си прибирам почти 10% дивидентна доходност спрямо средната ми цена на покупка

                          Коментар


                          • Равновесие, наплашени сме били викаш... Я виж по-долу, това на наплашен ли те се вижда

                            Що се отнася до Терзайко, той тогава се беше снишил и дума не обелваше Той е смел мъж


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            27.03.2020, 21:14

                            Нямало е, ама и тази криза е много особена. Очаква се бързо V-образно възстановяване на икономиките на развитите страни. Имаме и примери със страни, които се справят с вируса.


                            Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Погледни чартовете и си отговори коя криза е започнала и завършила за месец. Няма такава, нали. Поправка, няма и месец от 13 март когато се насипа Дау Жо (както го нарича архитекта) Лоша работа, такъв краш за 2 седмици. Затова и всички очакват още. Но всяко нещо има някаква маса и енергия, съответно има някаква инерционност, паричните маси също, докато балансират някак везните, И движенията до балнаса не следват само в една посока, Нали има и някои азбучни теории в ТА, не става само със сентимент. (става, но не е точно във времето) Защо корекциите са а-б-с (например по елиът) Просто досега бяхме в А, следва Б (бичи капани) и после С. (ползваме го като съвсем суров пример). Може разбира се да е бягаща корекция и да няма ново дъно, изобщо корекциите са показателни за това което следва и поне от тази гледна точка е добре да се наблюдават и анализират.


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            27.03.2020, 21:09

                            Според мене има не малка вероятност да се върне на около 2380 и доста по-малка за ново дъно.

                            Изобщо нацелването на дъното е доста трудна работа. Въпреки, че наградата е голяма.

                            Ако нещо падне 10% (примерно от 100 на 90) и го вземеш на -10%, после ако възстанови до предишното ниво правиш едни 11.1%.

                            Ако падне с 20% правиш 25% нагоре.
                            Ако падне с 30% правиш 42% нагоре.
                            Ако падне с 35% правиш 54% нагоре.
                            Ако падне с 40% правиш 66% нагоре.
                            Ако падне с 45% правиш 81% нагоре.
                            Ако падне с 47% правиш 88% нагоре.
                            Ако падне с 48% правиш 92% нагоре.
                            Ако падне с 50% правиш +100%.
                            Ако падне с 55% правиш +122%.
                            Ако падне с 60% правиш +150%.
                            Ако падне с 65% правиш +186%.

                            Така че колкото повече пада, толкова повече всеки процент надолу носи по-голяма възвръщамост. Сиреч дънният риболов е много привлекателен и съвсем не се свежда само до чисто психологичското: "да не се мина да взема сега, че има и малко по-надолу".

                            Обаче е толкова трудно да се хване и веднъж като се изпусне е още по-трудно да се влезе, чисто психологически, защото е изтървана някаква теоретична възможност. Затова аз просто взех някакви неща, които ми се вижда да са на сметка и без това.

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            27.03.2020, 19:38

                            Аз по-скоро не очаквам още спад и затова понакупих някои неща. Но разбира се всичко е възможно.

                            Поправка: не очаквам ново дъно.

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            27.03.2020, 21:32

                            Не чак толкова бързо, но и не се очаква рецесия от 11 месеца, което гледам е средната продължителност за рецесиите. Идеята на пазара е, че към края на май вече ще тръгнем нагоре и втората половина на годината нещата ще потръгнат. Не е 100% сигурно, че е така, но това долавям като настроения.

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            26.03.2020, 15:52

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Мечи пазар, дрън-дрън.
                            Бе това мечки ли са бе...едно време какви мечки имаше

                            Това ми е първи мечи пазар, аз почнах 2011 и старите кучета на бфб помня много ни плашеха какъв ужас било 2008-9 ( и сигурно е било така там тогава де), ама...няма страшно ако не си безразсъден и паниран, само дава готини възможности.

                            Дори е много интересно !!!

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            25.03.2020, 19:49

                            Най-вероятно до два месеца Западът ще хване цаката ва вируса. Т.е. с масови тествания, масово носене на маски, изолиране на хората над 65 години и т.н. ще стане възможно икономиките да работят и в същото време вирусът да се държи под контрол. Щом Тайван, Япония, Корея, Израел и др. го могат защо да не могат и западняците. Просто още не са подготвени и нямат опит с подобни ситуации.


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            25.03.2020, 19:25

                            В тази връзка, току що взех и Automatic Data Processing (ADP) на $127.35


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            25.03.2020, 19:23

                            Споко, ще има ифлация, но като до сега - на цените на активите



                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            16.03.2020, 14:52

                            Когато всички видят нещата в най-черни краски и не зърват в тунера никаква светлина извендъж нещата ще обърнат. Това, че ставаш такъв песимист е положително, според мене.



                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            13.03.2020, 21:03

                            Адидас днес си го взех обратно ама на €177. MSFT вчера взех на $152, Феда точно като обяви $1.5tn ликводност... После цената падна много. Но сега гледам яко е нагоре СиП-а

                            Не знам това ли беше мечката. Бързо дошла, скоро си заминала? Но ако даде още надолу ще има още шанс за покупки

                            Примерно защо САП-а да не падне на €87, че да си го прибера и него?


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Каквото - такова.
                            09.03.2020, 12:53

                            Продал съм малко в петък, ей така, за зор заман. Адидас ми беше хипер раздута позиция в портфейла така или иначе. А продадох на изключително сосна печалба от около 4х въпреки спада. Та сега ако й намаля малко теглото не е лошо.

                            2019 не бях във форума, но порзапродадох някои неща, включително CMG на 801. После отиде още по-нагоре ама здраве да е.

                            ***

                            За пазара - не съм сигурен, че сега е дъното. Ще видим. Но има много ликвидност, която дебне да купи разпродадените акции. Всеки който има облигации може да кешира солидна печалба и вземе акции. Така че най-вероятно ще има V-shaped възстановяване. И няма да е лесно да се хване дъното.

                            Обаче... какво правим като дойде избухването на короната в САЩ? Там нещата изглеждат изтървани също. И ако Путин и шейховете не се кротнат целия джънк бонд пазар отива в киреча. Шистовци ще пострадат, индустриалните, които прават сонди, помпи и т.н. за петро индустрията - и те. Има достатъчно причини да се мисли и за още спад.

                            Но е много трудно да се каже.

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            06.03.2020, 14:56

                            Мисля, че ще има доста надолу още. Всъщност днес продадох малко от Адидас (18% от позицията) на 241 и целия SAP, който ми беше малка позицийка, на 107.1.

                            Адидас мисля, че ще мога да си го взема пак на около 200, а и САП очаквам да падне на около 85, на колкото го бях взел и може би ще си го взема и него пак.

                            От американските само се облизвам за MSFT, но мисля за под 155, даже за 145 си мисля.




                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Виж ми постовете в Нисе от края на март и началото на април миналата година. Докато всичките се бяхте панирали аз си бях написал че от тук нататък нещата ще стават по-добре

                            това че ти не виждаш сигналите не означава че други не могат да ги видят
                            Last edited by Money; 24.03.2021, 18:56.

                            Коментар


                            • между другото ако правеше реални сделки, а не цъкаше само на демо щеше да знаеш поне че позицията на която си заложил Ексън, не са намалявали дивидентите. Ама то в демото не се появяват дивиденти. Знам защотхо и аз на тях заложих и си прибирам почти 10% дивидентна доходност спрямо средната ми цена на покупка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Вярваш ли си, когато ги пишеш тези работи. Или разчиташ, че само хора с тежка деменция и склероза четат? Виж си собствените постове, за Бога!

                                Виж стратегията на Шел, виж тази на Ексон, виж тази на малките шисти. От небето до земята. Аз заложих на Ексон, точно защото имаха абсолютно противоположна на останалите стратегия. Заложих на Антеро, защото имаха обратна на останалите стратегия.

                                Изобщо не беше ясно, че е дъно. Неслучайно спряха или намалиха дивидентите, неслучайно хеджираха на бая под 60.
                                Виж ми постовете в Нисе от края на март и началото на април миналата година. Докато всичките се бяхте панирали аз си бях написал че от тук нататък нещата ще стават по-добре

                                това че ти не виждаш сигналите не означава че други не могат да ги видят

                                P.S. сега потърсих не е било в Нисе, в някоя друга тема е било, но не ми се занимава да го търся
                                Last edited by ravnovesie; 24.03.2021, 13:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X