IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам, може ли? И ще може ли да даваш рейтинги без обосновка?

    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
    Не може ли да се регистрира който желае в tipranks като анализатор?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Жори, защо не тракнеш представянето на форумците? И защо не си вземеш качествени растежни и не си ги държиш? За толкова години не можах ли да те убедя, че това е трепач и прави повече пари от експерименти с шитове, малки капове, циклични и т.н.
      Форумците не са им много надеждни данните за вход и изход. Не може ли да се регистрира който желае в tipranks като анализатор? Там прочетох че ползват natural language processing за събирането на препоръки, от което следва че в един момент може да започнат да слухтят тук и някой да се види в топ аналист лист.
      За растежните си прав, напоследък купувам повече такива, проблемът е че ми изглеждат скъпи, изискват вяра в бъдещето, а аз не съм оптимистичен тип.
      Аз затова и съм се хванал за анализаторите да черпя от тях оптимизъм.
      Иначе ако науча DCF да ми покаже че растежът си струва цената, бих купувал по-спокойно растежни.

      Коментар


      • Гугълът не ви ли кефи, вече на $2412 в предварителната търговия, това са си едни 65% нагоре откакто е писано това долу, т.е. за няма и 7 месеца

        Както е тръгнало прогнозата на Петьо може да се окаже по-точна от моята. Ама аз все пак си мисля, че сега след кратък моментум нагоре до към 2500-2600, ще има малко надолу и търговия в рейндж при GOOGL

        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        03.10.2020, 06:04

        GOOGL на +100% за една година, не ми се вярва да стане. Но +50% като нищо. И много вероятно другите ФААНГ-ове да се представят по-зле, ако приемем, че Ковид катализатора е вече в цената при тях. При GOOGL Ковид се оказа нож с две остриета, от една страна никакъв растеж при рекламата, което е основният им източник на средства, от друга страна това се компенсира с растеж в облачните услуги, e-commerce и съдържанието (YouTube TV, Music and Premium). Съвсем нормално - при всяка криза рекламата е първото, от което компаниите режат. Обаче при едно циклично възстановяване, рекламата ще тръгне отново нагоре, а другите тенденции ще си запазят ефекта - облачни услуги и съдържание. Така че сега ще имаме Гугъл с доста по-диверсифицирани източници на приходи и растеж по всичките "канали".

        Но да видим...

        Аз лично не смятам да взимам повече от GOOGL. Като цяло предпочитам растеж извън TECH сектора, но мисля, че имам мегдан за леко увеличение на тека в портфейла ми


        Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        точно така, Googl има мегдан много да расте още. Нищо чудно 100% за една година


        Коментар


        • Днес ми е много гот, че Джо Вайзентал (Joe Weisenthal) от Блумбърг ми стана последовател в Туитър

          Коментар


          • Жори, защо не тракнеш представянето на форумците? И защо не си вземеш качествени растежни и не си ги държиш? За толкова години не можах ли да те убедя, че това е трепач и прави повече пари от експерименти с шитове, малки капове, циклични и т.н.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Според мене няма смисъл да го правиш това. Тези анализатори отиват в инвестиционните банки и там ги обучават и научават какво да правят, как да анализират и как да се впишат в цялостния начин на работа на съответната банка

              По-интересно е да тракваш представянето на портфолио мениджърите, защото те действат автономно, имат по-широк поглед и опит на пазара и имат лична мотивация да се преставят добре
              13F filings идват с закъснение от поне месец и нямат target price.
              Как да избера измежду хиляди фондове * стотици компании, тези които все още са на добра цена според мениджърите им?

              Коментар


              • Според мене няма смисъл да го правиш това. Тези анализатори отиват в инвестиционните банки и там ги обучават и научават какво да правят, как да анализират и как да се впишат в цялостния начин на работа на съответната банка

                По-интересно е да тракваш представянето на портфолио мениджърите, защото те действат автономно, имат по-широк поглед и опит на пазара и имат лична мотивация да се преставят добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Жори, а защо ти трябват имената? Искаш да им се обадиш ли?

                  Аз мога да ти пратя имена и мейли на разни анализатори в JP Morgan
                  Да им траквам перформанса персонално, както е в tipranks.
                  Платформата на IB, показва рейтинги от tipranks но там май е доста тъпо - показват доходността само на печелившите сделки.
                  Нещо подобно на
                  "66 out of 102 ratings were successful", "average return of the 66 ratings is 18%".
                  Загубите не ги броят.
                  В сайта им го представят по-различно, но вместо да се чудя как правят сметките и да им вярвам и да им плащам, по-добре да ги траквам лично.

                  Коментар


                  • Жори, а защо ти трябват имената? Искаш да им се обадиш ли?

                    Аз мога да ти пратя имена и мейли на разни анализатори в JP Morgan

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Интересна статийка с хубави линчета. Разбира се заглавието обещава много повече отколкото предлага съдържанитето на статията, но все пак доста от нещата, които предлага мацката не са лоши и до някъде наистина могат да заменят Терминала


                      How to Recreate the Resources of a Bloomberg Terminal for Free



                      https://www.toptal.com/finance/freel...al-alternative
                      На мен сега ми е зор да намеря къде има analyst ratings с името на анализатора освен името на фирмата. Както в https://www.tipranks.com/stock-ratings
                      но там искат абонамент.
                      По сайтовете на рейтинговите фирми дали би трябвало да ги има - или и там се продават.
                      Без име на анализатор има източници безплатно, но с име не съм видял. Малко е странно точно името на анализатора да е най-ценното, а не тикер и target price.

                      Коментар


                      • Интересна статийка с хубави линчета. Разбира се заглавието обещава много повече отколкото предлага съдържанитето на статията, но все пак доста от нещата, които предлага мацката не са лоши и до някъде наистина могат да заменят Терминала


                        How to Recreate the Resources of a Bloomberg Terminal for Free



                        https://www.toptal.com/finance/freel...al-alternative

                        Коментар


                        • Някои съображения за инвеститори в петролки



                          After one of the most difficult years in the oil industry’s history, crude prices have recovered and major producers are finally generating spare cash. Investors really want to get their hands on it, but most are likely to be disappointed.

                          That’s because the pandemic has created a legacy of debt for the world’s biggest international oil companies, many of which borrowed to fund their dividends as prices crashed.

                          For Exxon Mobil Corp. and Total SE, which bore the financial strain of maintaining shareholder payouts last year, any extra cash will go to easing debt. Chevron Corp. and Royal Dutch Shell Plc have said they want to resume buybacks, but not yet. Only BP Plc is dangling the possibility that shareholder returns could improve soon, after a year and a half of flip-flopping over its payout policy.


                          [...]


                          “They have limited appeal as long-term investments because they can’t demonstrate that they can deliver cash flow on a sustainable basis and return it on a sustainable basis,” said Christyan Malek, JPMorgan Chase & Co.’s head of EMEA oil and gas. “The key is consistency. We haven’t had any.”

                          [...]

                          So while the combination of higher oil prices, rock-bottom spending and asset sales is delivering the surge in cash flow that will help solve the supermajors’ short-term problems, it may be creating a long-term headache. Shell acknowledged earlier this month that it’s not investing enough in new projects to offset the natural decline in production from its existing oil and gas fields.

                          Коментар


                          • В тази връзка... представи си някой да е скъсил AMD и да е влязъл дълъг на INTC преди две седмици...

                            Коментар


                            • Според мене след XOM на $60 и после добавка на $46, Зайко сега се къпе в пари от тези сделки. Единственият проблем, че са били на демо, както го излови и ravnovesie

                              Но всъщност май е по-добре така, че иначе...

                              При това демо сделките дават идеална възможност за мечти... какво ли щеше да се случи ако бях купил XOM баш на самото дъно, ех колко прав съм бил

                              Друго предимство на демото е, че можеш да си супер нахакан и надъхан във всеки един момент. Повече от който и да било фонд мениджър в реалния живот

                              Но както много пъти съм казвал, убеден съм, че далаверата и мотиавцията на Зайко съвсем не е в търговията

                              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Пип, при Ткилата не знам какъв е случаят, но на живо аз съм тежък темерут и компенсирам с форумен хумор Иначе мен дори на Терзиев смешките ме кефят, което е косвен показател, че търговията му не е чак толкова успешна, колкото твърди
                              Last edited by Money; 22.04.2021, 23:38.

                              Коментар


                              • Пип, при Ткилата не знам какъв е случаят, но на живо аз съм тежък темерут и компенсирам с форумен хумор Иначе мен дори на Терзиев смешките ме кефят, което е косвен показател, че търговията му не е чак толкова успешна, колкото твърди

                                Коментар

                                Working...
                                X