IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фед дори само да кажат, че почват да мислят за намаляване на КУ и ще има още надолу

    Другото притеснение, според мене е, че ако не кажат така, Фед ще изтърват нещата и на един по-късен етап може да се наложи да правят много рязко дигане на лихвата, което може и да е по-лошият вариант

    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Ако се затегне паричната политика, да не казвам чак анти-инфлационни мерки, но се притеснявам къде може да отиде този спад.

    Коментар


    • Ако се затегне паричната политика, да не казвам чак анти-инфлационни мерки, но се притеснявам къде може да отиде този спад.

      Коментар


      • Добра статия за историческия контекст на "Голямата инфлацията" от 1970-те

        https://eml.berkeley.edu/~cromer/Lec...acroPolicy.pdf

        Коментар


        • Сигурнен съм, че не един и двама от гениалните трейдъри са взели Herz вчера...

          Коментар


          • Голдманите за инфлацията


            https://www.bloomberg.com/news/video...porarily-video


            Между другото, в графиката от миналия ми пост, това не е индекса на суровините. Индексът на суровините играе още повече нагоре-надолу, а инфлацията не

            Коментар


            • Цените на суровините се качваха и 2009-2011 пък нямаше голяма инфлация. А заплатите защо да растат бързо ако има голяма безработица

              В малко по-дългосрочен план връзката между цените на суровините и ифлацията не е чак толкова очевидна
              Click image for larger version

Name:	fredgraph.jpg
Views:	1
Size:	20.3 КБ
ID:	3756767






              В това, че в следващите месеци инфлацията ще се вдигне, няма почти никакви съмнения. Но че ще има persistent and accelerating inflation е доста спекулативно твърдение и най-вероятно невярно

              Забележи на графиката колко равномерно расте ифлацията за разлика от индекса на суровините. Защо според тебе става така?


              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              На мен не ми е толкова трудно да си представя стагфлация, при която централните банки държат лихвите ниски, но маржовете на печалбата са под натиск от растящите цени на суровини и разходите за заплати. И оттук повече стимули биха довели до прекомерна инфлация, а по-малко- до срив на ликвидността. Засега изглежда, че ликвидността прескочи финансовата система и стигна до реалната икономика, хипотезата на ФЕД е, че това е временно, което обаче някак не се връзва с очакваните бъдещи стимули.
              Last edited by Money; 09.05.2021, 15:09.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Едно от правилата на хайкуто беше да има годишно време показано. Затова всяко второ шпреха за вишните.

                Като те чета обаче ми се чини, че преди да инвестираш сериозно, трябва бая книжки да прочетеш. Ето ти една за начало. Тя ме изгради като инвеститор. https://app.box.com/s/k8wmgc9bmtx736r9r20ti72owwband2l
                Поразяваш с широчината на библиографския си индекс.

                Коментар


                • Едно от правилата на хайкуто беше да има годишно време показано. Затова всяко второ шпреха за вишните.

                  Като те чета обаче ми се чини, че преди да инвестираш сериозно, трябва бая книжки да прочетеш. Ето ти една за начало. Тя ме изгради като инвеститор. https://app.box.com/s/k8wmgc9bmtx736r9r20ti72owwband2l

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    На, и хайкуто не се е получило. От всичко това разбираме единствено, че трябва до юли да сме плътно в играта.

                    Интересното е, че ако ограничиш до последните 20 г., ще видиш, че октомври е голямата резнята.

                    Аз бях на борсата първа година 2020та и направих върха точно юли. Надминах го чак декември.

                    Ама твоя си работа. Еле пък, ако купуваш шир. индекси. Щом не искаш да хванеш няй-резкото катерене в историята.
                    Споко, това за май не ми е теза, подадох го като шеговито обяснение за пуснатото предупреждение за 25 май.
                    На хайкуто не му знам правилата и ми е добре така, дори оценявам че ти е заприличало на такова. Освен ако не помага за разчитането на японски свещи.

                    Коментар


                    • На, и хайкуто не се е получило. От всичко това разбираме единствено, че трябва до юли да сме плътно в играта.

                      Интересното е, че ако ограничиш до последните 20 г., ще видиш, че октомври е голямата резнята.

                      Аз бях на борсата първа година 2020та и направих върха точно юли. Надминах го чак декември.

                      Ама твоя си работа. Еле пък, ако купуваш шир. индекси. Щом не искаш да хванеш няй-резкото катерене в историята.
                      Last edited by terziеv; 08.05.2021, 21:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Ако наистина опитваше някакви математически модели, нямаше да го напишеш това. Есенно време е сурът обикновено.
                        https://stockanalysis.com/average-mo...stock-returns/
                        Не си осмислил втората част от поговорката - юни - няма смисъл да стоиш на пазара за 0.02%, юли е за море, август и септември са червени.
                        То септември е сур, щото тези които не са продали през май, като са видяли че август е надолу и се шашкат.
                        Щом споменаваш математика - кумулативният ретърн на 4-те месеца след май е 1.0002*1.0079*0.9985*0.993 = 0.99954 т.е. е на загуба.

                        Ще го напиша по-поетично за по-лесно наизустяване:
                        sell in may and go away
                        for four month stay.
                        Last edited by jori; 08.05.2021, 21:46.

                        Коментар


                        • И в този ред на мисли, както съм казвал много пъти, качественият растеж е систематично подценен

                          Проблемът е как да го надушиш. Това не става с математика. Въпреки че има някои куант проксита, в същината си тази преценка не се поддава на количествени методи

                          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Според мене допускането, че EPS-а ще расте с 12.6% в следващите 5 години и после ще падне на 3% за двайсет години напред е невероятно песимистично

                          Аз лично на predictable growth бих му сложил малко по-малко, примерно 10.5% но за 15 години напред и без да пипамe нищо, intrinsic value става $508. За мене това е окей и всъщност преценката, че става дума за качествена growth компания значи един стабилен растеж от над 10% за над 10 години напред

                          Честно казано 3% за terminal growth ми се вижда малко, освен ако този termianl growth не е за 100 години напред


                          Коментар


                          • Жори, това за отварянето на икономиките го знаят всички бонд трейдъри. Според мене не е никак лесно да предвидиш по-добре от тях

                            Миналото лято предвидих и то правилно, че 10YR USTs ще падат. Но това беше отчасти благодарение на четене на мнения на анализатори от топ американски банки и отчасти преценка, че след Ковид трейдърите и асет мениджарите са в шок, както и абсурдността на лихвата по 10г. облигации да е 0.51%

                            Сега на 1.5% сме близо до нивата, които преобладаваха през последните 6-7 години преди пандемията и ако продължим в режим на пост-GFC стагнацията, лихвите може и да не се дигнат осезаемо

                            От друга страна планът на Байдън има реален шанс да извади глобалната икономика от депресията, в която е вече 12 години и тогава лихвите наистина ще се вдигнат. Но аз например нямам усещането, че имам кристална топка да видя със сигурност как ще се развият нещата. Повече клоня към Roaring 20s Redux, но...

                            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            За шортене на бондове си мисля защото сега с отварянето на икономиката, това ще е редовната чуденка/риск фактор.
                            Даже не мога да се сетя за друга причина акциите да падат, освен лихвите. Ако отваряне не се случи, някои акции ще пострадат, други не. Само лихвите са общ знаменател за всички акции.
                            Last edited by Money; 08.05.2021, 19:37.

                            Коментар


                            • Според мене допускането, че EPS-а ще расте с 12.6% в следващите 5 години и после ще падне на 3% за двайсет години напред е невероятно песимистично

                              Аз лично на predictable growth бих му сложил малко по-малко, примерно 10.5% но за 15 години напред и без да пипамe нищо, intrinsic value става $508. За мене това е окей и всъщност преценката, че става дума за качествена growth компания значи един стабилен растеж от над 10% за над 10 години напред

                              Честно казано 3% за terminal growth ми се вижда малко, освен ако този termianl growth не е за 100 години напред

                              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              https://finviz.com/quote.ashx?t=UNH
                              EPS next Y 21.37
                              EPS next 5Y 12.62%
                              https://www.omnicalculator.com/finan...perc,d:11!perc
                              intrinsic value 341.16
                              На кой параметър слагаш по-благоприятна стойност? Не че правя такава сметка на всяка акция, даже сега за първи път виждам този сайт, но добре са го направили да може да зареждаш данните през линк.
                              Last edited by Money; 08.05.2021, 18:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                                Това се предава от поколение трейдъри на поколение - sell in may and go away.
                                Ако наистина опитваше някакви математически модели, нямаше да го напишеш това. Есенно време е сурът обикновено.

                                Коментар

                                Working...
                                X