IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Все повече налиташ на деривати.

    Но мене ми е много гот без тях. Сега взех UNP на $203 и сега дори да стане нещо непредвидено и да паднат още не ми пука. Мога да ги държа още една, две, три години. Единственото важно за мене е, че съм убеден, че в рамките на няколко години ще бият пазара и ще ги продам на 2-3х по-голяма цена от сегашната. Кога точно, не ми е важно.

    С дериватите е малко по-друга бирата.

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Сторено, вече прибрах 93$ чисто = 3.1% двумесечна премия.
    РБС решили да даунгрейднат, ма не ми пука....една от най губещите игри е да играеш по свирката на анализаторите и техните ъп/даунгрейдове.
    Равния ако бе тука щеше да го потвърди.

    ПС Хич даже не им четох мотивите, слабо ме интересува, ма най вероятно заради по скъпите горива...

    Коментар


    • Никола20 , в момента pltr не е толкова евтин, за да го отиграеш на сигурно. Винаги е била меме тази акция, така че това не важи като аргумент. Може да избухне в почти всеки момент, както и се случваше няколко пъти.

      Щом вярваш в компанията, просто вземи едни 200 бройки. Половината ги забравяш и чакаш да стигнат 1000 долара парчето, останалите ги въртиш щом те сърбят ръцете.

      Като цяло дългосрочно компанията е сигурна инвестиция. Нищо чудно обаче с години да се закучи под 40.

      Ако искаш просто да отиграеш нещо бързо за 10-20% - x / clf. Още в понеделник обаче.

      Оня ден бях на годишен технически и човека каза, че с месеци не могат да намерят джанти. А преди две седмици взех последните две гуми моя размер от склада на Нира....

      Аз като изявен лудит повече вярвам на лъжливите си очи, а pltr не мога да го видя. Ти нали беше в САЩ. В супера как са нещата?

      добавка - гледай свагистокс. Не бих вярвал на новини за wsb.
      Last edited by terziеv; 18.09.2021, 11:05.

      Коментар


      • Имам чуденка за Палантир PLTR.
        Вчера четох в платформата, че редитци и може би и бетсовци са харесали акцията.
        Съдейки по движението на цената, явно е вярно.
        И сега, иде ред на въпросите:

        забравили ли са фондовете ГМЕ и АМС? Дали да не им натрият носленцата на простите хора и да не участват в кампанията до към 35-40 усд и после да ги сринат, за да купят на 22-25?

        щортърите на коя цена ще се включат в кампанията (не се чудя дали) и колко дискаунт ще търсят?

        Моето решение при случване на горните предпоставки е да изчакам до 34,50 и да продам (ако се стигне до там, естествено) и после да се опитам да купя на 25-26. Нстоящата ми цена е 28.58, така че новата такава определено ще ми е по-удобна за държане. Не съм се отказал от г-н Тийл, ама нещо минава време, а ситуацията е една тегава...Малко движение няма да навреди.

        П.П. За другата тема го гласих, ама нещо се обърках. Смесих походка с учителско и ей ти грешка
        Last edited by Никола20; 17.09.2021, 20:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


          Възможно е довечера да им пусна един пут на 30$ за 19.11., ако към 29 ме ощастливят с акции - поне ще съм ги взел с 6% дисконт. Ако ли не - 3% за 2 месеца ще си ги прибера.
          Сторено, вече прибрах 93$ чисто = 3.1% двумесечна премия.
          РБС решили да даунгрейднат, ма не ми пука....една от най губещите игри е да играеш по свирката на анализаторите и техните ъп/даунгрейдове.
          Равния ако бе тука щеше да го потвърди.

          ПС Хич даже не им четох мотивите, слабо ме интересува, ма най вероятно заради по скъпите горива...
          Last edited by pipbel; 17.09.2021, 17:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Според мене ...
            Aha. Възможно е, ти по следиш сектора.
            Мерси за идеята. Досега не съм обръщал особено внимание...доста прозаично е, релси, конски вагони...
            Ма доколкото знам и дедо Бъф държи 1 от най големите оператори.
            Все пак сякаш по ми импонира csx...по малко левъридж, по прилична ев/ебитда, иначе рейшотата им са доста сходни.

            Възможно е довечера да им пусна един пут на 30$ за 19.11., ако към 29 ме ощастливят с акции - поне ще съм ги взел с 6% дисконт. Ако ли не - 3% за 2 месеца ще си ги прибера.

            Коментар


            • Според мене при CSX и NSC това е защото те по-бръзо въведоха т.нар. precission-scheduled railroading, който доста им дига ефективността. При KSU акциите се дигат защото се очаква take over.

              Иначе ако погледнеш на 10-годишна база, UNP там бие CSX и NSC. Според мене няма нещо фундаментално сбъркано в UNP. Всъщност през 2013 UNP изглеждаха много по-premium. Но изостанаха с precission-scheduled railroading-а. Навремето, когато Hunter Harrison отиде в CSX мислих, че пазарът малко преувеличава ползите от това за CSX. И макар, че Harrison скоро след това почина, CSX продължиха с пълна пара да следват философията му. Мисля, че даже съм поствал малко за Harrison в NYSE.

              Каквото било - било. От тук нататък мисля, че UNP ще се представят по-добре от peers, главно заради пълното въвеждане на precission-scheduled railroading.

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              UNP, някаква идея защо така регулярно си андъпърформва пиърите ? csx, nsc, ksu...
              Не само тая година, а и на 1г 2г и 5г база.
              Текилата, за жиците гледам, че BNSF ще въвеждат локомотиви на батерии в близките години... лоша работа. Дори да се окажат неуспешни, неизбежно ща измислят други заместители на петрола. Ужасно е.
              Last edited by Money; 17.09.2021, 13:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Ако си послушал Зайко и си взел миналата година XOM на $46.50 това, че UNP няма жици няма да ти помогне. В Америка Ж.П.-то харчи четири пъти по-малко петрол и има около 4х по-малко емисии от превоза с камиони. Така че повече ж.п. и по-малко камиончета на ви помага, пичове.

                Успех с XOM-чето, все пак.


                UNP, някаква идея защо така регулярно си андъпърформва пиърите ? csx, nsc, ksu...
                Не само тая година, а и на 1г 2г и 5г база.

                Коментар


                • Ако си послушал Зайко и си взел миналата година XOM на $46.50 това, че UNP няма жици няма да ти помогне. В Америка Ж.П.-то харчи четири пъти по-малко петрол и има около 4х по-малко емисии от превоза с камиони. Така че повече ж.п. и по-малко камиончета на ви помага, пичове.

                  Успех с XOM-чето, все пак.

                  Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Нещо не е наред с тази компания.
                  Няма жици над линиите?
                  https://www.google.com/search?zzq=Un...&bih=975&dpr=1

                  Сигурен ли си, че е ЖП компания?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Нещо не е наред с тази компания.
                    Няма жици над линиите?
                    https://www.google.com/search?q=Unio...&bih=975&dpr=1

                    Сигурен ли си, че е ЖП компания?
                    https://finance.yahoo.com/news/union...152238234.html
                    Union Pacific, Progress Rail To Increase Biodiesel Content For Locomotives

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Днес добавих UNP на $203.10

                      Това го държа от $75 и смятам, че ще ходи на $250-270 догодина, а след това и на $350 към края на 2023 или началото на 2024.

                      Мисля, доста пъти съм споменавал, че ми една от най-големите позиции и това ме спираше да добавям. Но сега вече не издържах. А и един колега съмишленик, ми писа на лични, че ще взима UNP точно когато го гледах в Блумбърг и замислях и аз. Та реших, че е добра поличба
                      Нещо не е наред с тази компания.
                      Няма жици над линиите?
                      https://www.google.com/search?q=Unio...&bih=975&dpr=1

                      Сигурен ли си, че е ЖП компания?

                      Коментар


                      • Днес добавих UNP на $203.10

                        Това го държа от $75 и смятам, че ще ходи на $250-270 догодина, а след това и на $350 към края на 2023 или началото на 2024.

                        Мисля, доста пъти съм споменавал, че ми една от най-големите позиции и това ме спираше да добавям. Но сега вече не издържах. А и един колега съмишленик, ми писа на лични, че ще взима UNP точно когато го гледах в Блумбърг и замислях и аз. Та реших, че е добра поличба

                        Коментар


                        • Пип, мустака е симпатяга като човек, но кога е познавал нещо? Според мене почти никога.

                          И смятам, че сега с тази стагфлация ще е особено в грешка.

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Коментар


                          • Доволен от типс, години наред, ама...вече в историята, преди малко отидоха при кеша.
                            Притеснително ми е че попътния им вятър и рамото от фед са до време.

                            Коментар


                            • Mустака рече...

                              Added to inflation already in the pipeline, all this translates into stagflationary winds for the global economy that are unfamiliar to those that did not live through the 1970s. It is a scenario that more companies are putting front and centre in their planning.
                              https://www.ft.com/content/0fe0d5d0-...8-894ba0f0d580

                              Коментар


                              • Само статистика, нищо повече...
                                И миналата година сеп. бе на - 4% почти, ама предните 2 години пък на плюс. Тоя - колкото-толкова

                                From 1980-2018, April has been the best month of the year for the stock market, with an average 1.52% gain in the S&P 500. However, September has been the worst month, with average returns of -0.70%.

                                Коментар

                                Working...
                                X