IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by Никола20; 15.10.2021, 19:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ловене на дъното като по учебник

      SAP на EUR 125.76 в момента.

      (Аз разбира се нямам намерение да продавам.)

      Money, защо пак лъжеш? Не те ли е срам?

      Коментар


      • Ловене на дъното като по учебник

        SAP на EUR 125.76 в момента.

        (Аз разбира се нямам намерение да продавам.)


        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        05.10.2021, 10:50
        Long SAP @ EUR 114.58
        Добавям тук още към SAP-а. Изумително, че ми изпълни на 114.58 при положение, че такава цена не видях и имах лимит ордер на 114.94.

        Коментар


        • Лидерът на Свободния свят ви го казва ачик ачик:

          Можно сказать, что США пилят сук, на котором сидят, потому что это абсолютное конкурентное преимущество доллара в качестве универсальной резервной мировой валюты, они его подрывают таким образом, в интересах сиюминутной политической конъюнктуры наносят ущерб своим стратегическим экономическим интересам.

          Потому что все же задаются вопросом: а что дальше? Что экономические власти Штатов будут делать с этим колоссальным долгом? Что будут делать, проводить какие-то манипуляции с долларом, понижать его стоимость? С долгом-то что делать?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            Заговаря се вече за стагфлация, МВФ понижават прогнозата си за глобалния разтеж 2021 г. притесняваме да не вървим към някакво плъзгане надолу
            Вече? Прав си, абсолютно никой не очакваше. Добре, че МВФ предупреди навреме.

            Вървим? Та ние сме долу и отдавна копаме с багера.

            И борсата ще се притесни и ще отговори с нови рекорди. Май две седмици нямаме такива. Не се търпи вече.

            Коментар


            • Заговаря се вече за стагфлация, МВФ понижават прогнозата си за глобалния разтеж 2021 г. притесняваме да не вървим към някакво плъзгане надолу

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Тази книга, Trade Wars are Class Wars на Michael Pettis и Matthew Klein, си струва да се прочете от хората, които се интересуват от макро.


                https://www.amazon.de/-/en/Matthew-C...srpt=ABIS_BOOK


                https://www.everforo.com/g/nyse/thre...levant/1/17781
                Прочетох я, много е добра. На 123та страница пише, че за да си успешен инвеститор, не бива да лъжеш. Това ме подсеща да те питам:

                ЗАЩО ЛЪЖЕШ по форумите? Не мислиш ли, че това е основната причина да си борсовия подводничар?

                Кога ще отговориш защо написа тази лъжа?

                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Терзаяк, PCE на годишна база в края на август е 3.6%. Чекай още един два месеца, може и да се дигне на 4%.

                Но пак твоята "хиперинфлация" ще си остане безкрайно далече от истината, защото това значи 50% инфлация на месец и 12 974% на година. А за предвижданията ти, че тек компаниите ще се сринат с 40%... не знам какво да кажа. Още повече, че няма елементарна логика тек да се срине, а S&P 500 до изхвърчи, предвид теглото на тека в индекса...

                Ама къде съм тръгнал да ти обяснявам... тая дървена глава увиране няма

                Коментар


                • Тази книга, Trade Wars are Class Wars на Michael Pettis и Matthew Klein, си струва да се прочете от хората, които се интересуват от макро.


                  https://www.amazon.de/-/en/Matthew-C...srpt=ABIS_BOOK


                  https://www.everforo.com/g/nyse/thre...levant/1/17781

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Money , кажи защо излъга, че съм предупреждавал за 40% срив на Насдак? Гласовете ли те накараха?

                    Ти даже повече от 40 каза, и то преди една година, а те баси скока дето направиха от тогава до сега

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      UNP много ме радват. На над $216 и вече с +6.5% нагоре от добавката.

                      Тука очаквам скоро да направя 3х от първоначалото влизане, което за моите представи в далечната 2013 беше доста агресивно.

                      Ама това е и много добър индикатор за това накъде отива индустриалният сектор в щатите. Пазарят не очаква никакви рецесии в Америка. Поне за сега.
                      Money , кажи защо излъга, че съм предупреждавал за 40% срив на Насдак? Гласовете ли те накараха?


                      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Терзаяк, PCE на годишна база в края на август е 3.6%. Чекай още един два месеца, може и да се дигне на 4%.

                      Но пак твоята "хиперинфлация" ще си остане безкрайно далече от истината, защото това значи 50% инфлация на месец и 12 974% на година. А за предвижданията ти, че тек компаниите ще се сринат с 40%... не знам какво да кажа. Още повече, че няма елементарна логика тек да се срине, а S&P 500 до изхвърчи, предвид теглото на тека в индекса...

                      Ама къде съм тръгнал да ти обяснявам... тая дървена глава увиране няма

                      Коментар


                      • UNP много ме радват. На над $216 и вече с +6.5% нагоре от добавката.

                        Тука очаквам скоро да направя 3х от първоначалото влизане, което за моите представи в далечната 2013 беше доста агресивно.

                        Ама това е и много добър индикатор за това накъде отива индустриалният сектор в щатите. Пазарят не очаква никакви рецесии в Америка. Поне за сега.

                        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        15.09.2021, 16:37

                        Днес добавих UNP на $203.10

                        Това го държа от $75 и смятам, че ще ходи на $250-270 догодина, а след това и на $350 към края на 2023 или началото на 2024.

                        Мисля, доста пъти съм споменавал, че ми една от най-големите позиции и това ме спираше да добавям. Но сега вече не издържах. А и един колега съмишленик, ми писа на лични, че ще взима UNP точно когато го гледах в Блумбърг и замислях и аз. Та реших, че е добра поличба

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Излиза, че по-голямата част от т.нар. supply chain disruptions се дължат на мъдрата политика на Си Дзинпин да бойкотира вноса на въглища от Австралия. Плюс суша в Китай и още повече в Бразилия, което силно им свива прозводството от ВЕЦ-овете и увеличава вноса на LNG.

                          Но предимно трябва да благодарим на капацитета Си.
                          Не, благодарим на капацитета на Money , който цяла година ни предупреждаваше какво ще стане с ВЕЦ, LNG и най-вече с LGBT

                          Money, кажи каква е новата прогноза. Притеснявам се, че напоследък не пишеш за дефлация.
                          Last edited by terziеv; 08.10.2021, 22:44.

                          Коментар


                          • Излиза, че по-голямата част от т.нар. supply chain disruptions се дължат на мъдрата политика на Си Дзинпин да бойкотира вноса на въглища от Австралия. Плюс суша в Китай и още повече в Бразилия, което силно им свива прозводството от ВЕЦ-овете и увеличава вноса на LNG.

                            Но предимно трябва да благодарим на капацитета Си.

                            Коментар


                            • Това е само в едната посока обаче. От LA за Китай си остава по-инфлационно.

                              Click image for larger version

Name:	ship.jpg
Views:	1
Size:	79.6 КБ
ID:	3813046






                              It is, industry bods note, largely the result of Covid-19 outbreaks and power shortages in China. So will prices remain this low? Shabsie Levy, founder and CEO of Shifl, thinks so, arguing that agents who took advantage of price increases and congestion by buying up capacity are now (perhaps sensing the market has peaked) looking to unload it fast.

                              Last edited by Money; 07.10.2021, 23:52.

                              Коментар


                              • Ох, ох... спомням си че 2020 ти предвиждаше срив и падение на долара...

                                Аз много ти повярвах и страшно се уплаших тогава


                                ПП Отново лъжа нали? Да не би да мислиш, че ще тръгна да ровя из щуротиите що си изписал да ти търся бисерите.
                                Last edited by X_Y; 07.10.2021, 22:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X