IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    В кой щат живееш? Предполагам че си в син щат защото повечето българи са в демократични щати
    Червен. Джорджия.

    Коментар


    • Остави мненията. Говорим за фактите. Аз ти казах, че MA е добре за държане 2-3 години. Ти викаш, не, дай да видим утре какво ще стане

      Е, хубаво, гледаме Факт е, че днес можеше да продадеш MA на над $299. Всеки може са види този факт

      Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
      За да има различно и от твоето мнение в тази тема . Виждам, че всичко различно от твоето мнение е силно нападано , а една монета винаги има 2 страни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

        За да има различно и от твоето мнение в тази тема . Виждам, че всичко различно от твоето мнение е силно нападано , а една монета винаги има 2 страни.

        Все пак има хора които четат тази тема и си правят някакви изводи. Аз живея в щатите, мога да отида да запаля колата и да видя какво е. Имам социални контакти с много хора и американци и други. Мога да отида и да видя че Уолмарт е доста опразнен. А ти може да четеш само новини от главните медии и си правиш извод само от тях.


        В кой щат живееш? Предполагам че си в син щат защото повечето българи са в демократични щати

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          ...

          Има една друга тема, в която ще се впишеш перфекто. Защо тука? ...
          За да има различно и от твоето мнение в тази тема . Виждам, че всичко различно от твоето мнение е силно нападано , а една монета винаги има 2 страни.

          Все пак има хора които четат тази тема и си правят някакви изводи. Аз живея в щатите, мога да отида да запаля колата и да видя какво е. Имам социални контакти с много хора и американци и други. Мога да отида и да видя че Уолмарт е доста опразнен. А ти може да четеш само новини от главните медии и си правиш извод само от тях.



          Коментар


          • Това че имало по-малко риск в хаотичния трейдинг е само в твоята глава

            Има една друга тема, в която ще се впишеш перфекто. Защо тука?

            Защо си го причиняваш? MA вече удари $299. А защо трябваше да губиш от LLY? Наистина ти се чудя

            Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
            Плащам си в момента за спокойствието то това е ясно. Както казах предпочитам по-малко риск и по-малко печалба. Няма къде да избягат и утре ще има пазар, само че много по-ясен.

            "По-добре врабче в ръката отколкото орел в небесата"

            И за пореден път ти пиша. Знам какво пише по новините и навсякъде, но ако Байдън спечели ще има проблеми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Хах, достатъчно е да хвърлиш едно око на пазара сега и ще рзбереш

              Първо не казваш като извадим загубата от LLY, колко ти е останало от мижавата печалба. Второ, защо не изчака до сега, че да продадеш LLY на $134 на печалба? А MA на $297.11

              Прецака се

              И от сега давай в реалано време иначе не се признава
              Плащам си в момента за спокойствието то това е ясно. Както казах предпочитам по-малко риск и по-малко печалба. Няма къде да избягат и утре ще има пазар, само че много по-ясен.

              "По-добре врабче в ръката отколкото орел в небесата"

              И за пореден път ти пиша. Знам какво пише по новините и навсякъде, но ако Байдън спечели ще има проблеми.
              Last edited by pantaleev; 03.11.2020, 17:04.

              Коментар


              • Хах, достатъчно е да хвърлиш едно око на пазара сега и ще рзбереш

                Първо не казваш като извадим загубата от LLY, колко ти е останало от мижавата печалба. Второ, защо не изчака до сега, че да продадеш LLY на $134 на печалба? А MA на $297.11

                Прецака се

                И от сега давай в реалано време иначе не се признава

                Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                А при условие, че си можел да излезнеш на добра печалба от V,MA на пика точно преди изборния ден, не е ли по-добре да излезеш от пазара и да имаш кеш и просто да си изчакаш следващия ден да мине и да се види кое къде ще ходи ? Защо трябва да гадая и врачкувам за 1 ден и да слагам такъв голям риск ? Нямам комисионни нямам нищо. Имам само да натисна 3 пъти с мишката.
                Search results for 10/4/2020 to 11/3/2020
                Date/Time Description Amount Commission Reg Fee Details
                11/02/2020 10:10:29 Sold 20 MA @ 292.852 5857.04 0.00 0.01
                11/02/2020 10:03:44 Sold 1 MA @ 292.645 292.64 0.00 0.01
                11/02/2020 10:03:16 Sold 1 MA @ 292.365 292.36 0.00 0.01
                10/30/2020 12:04:48 Bought 20 MA @ 284.17 -5683.40 0.00 0.00
                10/29/2020 14:47:17 Bought 1 MA @ 291.8314 -291.83 0.00 0.00
                10/28/2020 11:49:19 Bought 2 MA @ 298.235 -596.47 0.00 0.00

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Съгласен съм че сега при демократите за разлика от 2016 мобилизацията е много по голяма. Но сценария при втори мандат на Тръмп по ми се връзва, да не изпадам в подробности. ЕД пусна една графика на Дау и мандатите на републиканците и демократите в исторически план , нека я пусне пак да нея търся. И да поръсаждаваме.

                  Аз написах и преди, но никой не го отрази. Демократите сложиха Байдън като избор, защото е по-централен. Вече на всички им стана ясно, че той няма да управлява, а ще е Камала. А тя е крайно лява и много хора които са мислили да гласуват за демократите, няма да гласуват за тях. Не че Тръмп им харесва ... но просто крайно ляво е по- неприемливо. Ще има изненади днес .

                  Между другото ще се радвам ако Байдън спечели, защото ще има по-малко Америка и целия свят ще е по-добре, но гласувах за Тръмп .
                  Last edited by pantaleev; 03.11.2020, 16:32.

                  Коментар


                  • Огромна част от тези нови гласоподаватели са под 29 години. Познай за кого гласуват

                    Има реален шанс нещата да се решат късно вечета утре по американското време

                    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Съгласен съм че сега при демократите за разлика от 2016 мобилизацията е много по голяма. Но сценария при втори мандат на Тръмп по ми се връзва, да не изпадам в подробности. ЕД пусна една графика на Дау и мандатите на републиканците и демократите в исторически план , нека я пусне пак да нея търся. И да поръсаждаваме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Тръмп има някакъв теоретичен шанс. Но ако утре рано осъмнем с новината, че Флорида с нейните 29 електора е убедително синя, това е краят за Тръмп. От там вече шансът му стане чисто хипотетичен

                      Според мене пазарът като цяло не показва позициониране като за победа за Тръмп. Има трейдове, които са сравнително универсални в момента, като къси 10YR USTs и дълги индустриални като CAT

                      Да видим



                      А при условие, че си можел да излезнеш на добра печалба от V,MA на пика точно преди изборния ден, не е ли по-добре да излезеш от пазара и да имаш кеш и просто да си изчакаш следващия ден да мине и да се види кое къде ще ходи ? Защо трябва да гадая и врачкувам за 1 ден и да слагам такъв голям риск ? Нямам комисионни нямам нищо. Имам само да натисна 3 пъти с мишката.

                      Search results for 10/4/2020 to 11/3/2020
                      Date/Time Description Amount Commission Reg Fee Details
                      11/02/2020 10:10:29 Sold 20 MA @ 292.852 5857.04 0.00 0.01
                      11/02/2020 10:03:44 Sold 1 MA @ 292.645 292.64 0.00 0.01
                      11/02/2020 10:03:16 Sold 1 MA @ 292.365 292.36 0.00 0.01
                      10/30/2020 12:04:48 Bought 20 MA @ 284.17 -5683.40 0.00 0.00
                      10/29/2020 14:47:17 Bought 1 MA @ 291.8314 -291.83 0.00 0.00
                      10/28/2020 11:49:19 Bought 2 MA @ 298.235 -596.47 0.00 0.00
                      Last edited by pantaleev; 03.11.2020, 15:45.

                      Коментар


                      • Тръмп има някакъв теоретичен шанс. Но ако утре рано осъмнем с новината, че Флорида с нейните 29 електора е убедително синя, това е краят за Тръмп. От там вече шансът му стане чисто хипотетичен

                        Според мене пазарът като цяло не показва позициониране като за победа за Тръмп. Има трейдове, които са сравнително универсални в момента, като къси 10YR USTs и дълги индустриални като CAT

                        Да видим

                        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                        Съгласен съм че сега при демократите за разлика от 2016 мобилизацията е много по голяма. Но сценария при втори мандат на Тръмп по ми се връзва, да не изпадам в подробности. ЕД пусна една графика на Дау и мандатите на републиканците и демократите в исторически план , нека я пусне пак да нея търся. И да поръсаждаваме.
                        Last edited by Money; 03.11.2020, 14:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Само да маркираме. Значи Панталеев вчера каза да продаваме

                          Visa (V) на $184.74
                          MasterCard (MA) на $289.97
                          Eli Lilly (LLY) на $131.63
                          Accenture (ACN) на $220.19

                          Приемам цените, на които пазарът затвори и равни тегла. Ще следим как се развима това портфейлче от лузърски акции в близките 2-3 години


                          pantaleev Ако искаш ти дай алтернативен порфейл да сравняваме. Примерно си представям, че ще сложиш в кошницата XOM и T. Какво друго? Някакви дивидентни ютилита? SO?

                          Money ти си патологичен случай

                          А защо да не ги продам предвид неясна изборна ситуация и да намаля риска предвид следващия ден от който зависят много неща ? Защо да не си спестя този спад при тях ? Дори и всичко да мине гладко покрай изборите, какво пречи пак да си ги купя и да съм си спестил този спад ?

                          И няма да купя Т или ХОМ просто за информация.

                          И понеже си дървена глава, да попитам ти гледаш ли цената на петрола вчера и днес ? Някое зъбно колело не завърта ли в твоята глава така като я гледаш ?
                          Last edited by pantaleev; 03.11.2020, 14:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            2016 имаше не малко по-крайно леви демократи, които гласуваха за Тръмп

                            Според тебе сред избирателите, които не гласуваха 2016 каква е пропорцията на клонящи към Тръмп? Според мене малка. Много клонящи към демократите не гласуваха, защото не се кефеха на Клинтън и смятаха, че така и така тя ще спечели
                            Съгласен съм че сега при демократите за разлика от 2016 мобилизацията е много по голяма. Но сценария при втори мандат на Тръмп по ми се връзва, да не изпадам в подробности. ЕД пусна една графика на Дау и мандатите на републиканците и демократите в исторически план , нека я пусне пак да нея търся. И да поръсаждаваме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              2016 имаше не малко по-крайно леви демократи, които гласуваха за Тръмп

                              Според тебе сред избирателите, които не гласуваха 2016 каква е пропорцията на клонящи към Тръмп? Според мене малка. Много клонящи към демократите не гласуваха, защото не се кефеха на Клинтън и смятаха, че така и така тя ще спечели
                              Щом се чака по 2-3 часа да се гласува при рекордна безработица нещата се накланят значително към Байдън.

                              Коментар


                              • 2016 имаше не малко по-крайно леви демократи, които гласуваха за Тръмп

                                Според тебе сред избирателите, които не гласуваха 2016 каква е пропорцията на клонящи към Тръмп? Според мене малка. Много клонящи към демократите не гласуваха, защото не се кефеха на Клинтън и смятаха, че така и така тя ще спечели

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Рекордният брой гласуващи отразява силната поляризация в обществото което мобилизира и двата лагера.

                                Коментар

                                Working...
                                X