IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Tуй излете. Беше ми на монитора 2 месеца, ама на, реших да изчакам дебюта....и сега очи пълни, ръце празни
    Дано да има по сериозен пулбек, иначе върви гони..

    https://finance.yahoo.com/quote/QS?p=QS&.tsrc=fin-srch

    https://finance.yahoo.com/news/quant...110000945.html
    Вече съм претръпнал на такива пропуски.

    Коментар


    • Tуй излете. Беше ми на монитора 2 месеца, ама на, реших да изчакам дебюта....и сега очи пълни, ръце празни
      Дано да има по сериозен пулбек, иначе върви гони..

      https://finance.yahoo.com/quote/QS?p=QS&.tsrc=fin-srch

      https://finance.yahoo.com/news/quant...110000945.html

      Коментар


      • Мерси за препоръките. Но ти никога ли не продаде(дори частично) и пак да ги купиш, като така ще се увеличи процента на печалба.

        Коментар


        • Можеш да вземеш някай индекс с част от парите и да държиш. Ако те е страх, че ще има спад, влез на няколко порции

          За Гугъла има само два рейтинга за 2250. Останалите са за по-ниски нива, средно около $1950

          Ако се поразровиш назад в NYSE ще видиш 2016 една дискусия между мене (с предния ми ник Misho ILIEV) и lvmax. GOOGL тогава яко дръпна нагоре и стигна тогавашен рекорд от $803. lvmax продаде с идеята, че щял после да купи на $600. Верно GOOGL върна назад, ама не толкова, колкото той си мислеше и сега вече е на над 2х по-нагоре от нивата, на които той продаде. Пък аз кротко си ги държа от $537 и съм на 3.25х вече...

          Проблемът е, че това не става с всички акции. Трябва подбор, а това не е очевидно как да се направи

          Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Ще отмине времето на голямата волатилност и ще има растеж и само ще се ядосваме че сме изпуснали влака. Или пък когато слезем - влака продължава нагоре.(влака не е добър пример, понеже влаковете не обичат големите наклони)
          Eто сега Гугала ще ходи на 2250 казвате, а теслата на 5000 (преди сплита) и сега на 1000 след сплита. Ама с моето краткосрочно мислене не може далеч да се отиде.
          Иначе това, което ти се опитваше да правиш е възможно най-трудното. Макро предвиждания къде ще ходи индекса днес или след седмица. Това е бошлаф работа. Но човек трябва сам да достигне до тази истина. Аз за това и не влагах много енергия да те разубеждавам
          Last edited by Money; 27.11.2020, 15:19.

          Коментар


          • Ще отмине времето на голямата волатилност и ще има растеж и само ще се ядосваме че сме изпуснали влака. Или пък когато слезем - влака продължава нагоре.(влака не е добър пример, понеже влаковете не обичат големите наклони)
            Eто сега Гугала ще ходи на 2250 казвате, а теслата на 5000 (преди сплита) и сега на 1000 след сплита. Ама с моето краткосрочно мислене не може далеч да се отиде.
            Last edited by ПИЧ; 27.11.2020, 14:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Нещо не ми се връзва картинката ти. Или само за моментум картоните става дума ?
              Щото аз си знам че по принцип септ. и окт. са най кофти месеците за пазара. И май един началото на годината беше, ама не януари, за февруари или март ставаше дума като че ли...
              Не става дума за моментум акциите, а за моментум фактора. Всички акции се сортират по това колко е скочила или паднала цената напоследък. След това се прави портфолио от long top 10% и шорт bottom 10% и се прави графика с доходността на потфолиото. Причината за декемврийската разлика е tax loss selling - продават се губещите компании, за да се намали данъчна основа, и понеже губещите се шортват от портфолиото, то е с по-висока доходност

              Коментар


              • Анализаторите са дигнали таргетите си за Гугъл за следващите 12 месеца, като вече има и прогнозни цени от над $2000

                Дойче и Голдман са с по $2250. Според мене таргетите им са напълно реалистични

                Коментар


                • Ще видим. Може пък този декември да се окаже изключение. Не изключвам този път да има и декемврийски спад

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    За моментум стокс става дума, но и пазара като цяло се представя исторически добре през декември.
                    Ясно, разбрах.
                    Аз точно днес понеже пуйкин ден се позанимах малко с моя собствен "етф" с картони баш относно моментума. А и някои добри (надявам се) идеи ми дойдоха...ама за това ще постна по подробно утре че вече взе да ми се допрозява.
                    Айде лека.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Нещо не ми се връзва картинката ти. Или само за моментум картоните става дума ?
                      Щото аз си знам че по принцип септ. и окт. са най кофти месеците за пазара. И май един началото на годината беше, ама не януари, за февруари или март ставаше дума като че ли...
                      За моментум стокс става дума, но и пазара като цяло се представя исторически добре през декември.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                        от друга страна декември си е традиционно силен за маркета месец

                        Нещо не ми се връзва картинката ти. Или само за моментум картоните става дума ?
                        Щото аз си знам че по принцип септ. и окт. са най кофти месеците за пазара. И май един началото на годината беше, ама не януари, за февруари или март ставаше дума като че ли...

                        Коментар


                        • от друга страна декември си е традиционно силен за маркета месец

                          Коментар


                          • Сентимента е доста булиш

                            Коментар


                            • YTD....

                              Bitcoin leads the way, up 157.8% at the time of the Bank of America report last week. It is not a surprise, considering the fabulous bounce it had from the lows. Those that managed to buy at the March low and held on to their positions close to $20,000 enjoyed a rally of over 300%. However, the Bank of America’s report refers to the performance compared to the start of the trading year.

                              FAANG stocks follow – Facebook, Amazon, Apple, Netflix, and Google – with 78.7%. Again, not really a surprise considering that they all strived under the new conditions during the pandemic – lockdowns, remote work, online shopping, and more along these lines.

                              China’s technology sector follows in a surprising third place. It rose 47.1% this year, a double-digit growth that rewards investors in the technology sector in China.

                              Unsurprisingly during a pandemic year, biotech companies performed decently well, up 43.4%. Silver follows with 19.5%, and, from the fixed-income side, the 30-year Treasury with 19.1%.

                              How about the losers? Energy stocks lead the pack with -35.4%, followed by banks with -21.3% and UK stocks with -13.8%. The list ends with REIT’s underperforming by -9.1%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                                Не съм ги проучвал тези неща за изкуствения интелект, автономните автомобили и т.н. За гейминга смятам, че има база за продължаващ ръст...
                                Money е написал бърз растеж. Ако останат Нвидия само на гейминг, растежът им ще е най-много 10 % на година.
                                Аз също съм геймър и като такъв доста се чудех какво толкова измислиха Нвидия след 2015-та, че да предизвикат този огромен интерес към акциите си.

                                Първото ми обяснение беше с лихвите по депозитите. Но растежа продължаваше и тогава ми светна лампата, че коините промениха начина, по който се "копае". Старият метод изискваше процесорна мощ, а новият графична. Имам един роднина, който има 3 машини за копаене и всяка от тях е с по 12 карти Нвидия 1080 ti (купувал ги е като готови машини на една трета от цената за цялата машина, от ентусиасти, които не са били наясно с какво се захващат)

                                Но и това не оправдаше продължаващите огромни ръстове на акцията и потърсих новини в нета.

                                Оказа се, че центровете за данни са голям клиент, както и системите за автономно управление на автомобили. Айде центровете за данни не са кой знае колко, ама автомобилите са милиони бройки.

                                Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                                Освен това компаниите много трикове правят, за да мотивират хората да си купуват нови карти - примерно спират поддръжката на драйверите за стари модели...
                                Това въобще не е вярно, но ме мързи да пиша повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X