IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това сме го чували и 2015 година пък не се случи...

    Analysts at Bernstein wrote that valuations imply returns of about 5 per cent per annum on the S&P 500 for the next decade and that “today's unprecedented low level of yields means that future returns are likely to be low and interest-rate risk is higher than ever before”.

    Коментар


    • Кредит спредовете не помръдват. Сел-офа не трябва да се взима на сериозно

      Поне за сега

      Коментар


      • Ама как ме е яд за тия банки, че не продадох нещичко преди сел-офа днес... Малко да дигна кеша, че ни чака волатилност и турбуленция

        Коментар


        • Ама точно гледах Блумбърг ТВ, викат, че Епъл по- ще намаже с Тръмп, а Амазон с Байдън

          Сега това, че днес Епъла е 3% нагоре не е ли тревожен сигнал за мене

          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          PS Има блага вест за тебе днес, нали уж пазара 90% познавал кой ще е следващия последните 3 месеца, та от 3авг. до сега вече индексите станаха на червено. Демек дедо ти куку заспалото е с едни гърди напред, мейби...Ма не се кефи много де, до 2 ноември време бол, тогава ще броим пилците какво ще стане на 3ти и отвъд...
          Last edited by Money; 21.09.2020, 23:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Пип, чакай да те стресна малко



            Biden’s capital gains tax hike could spark a big sell-off in stocks. Here’s what that means for the market





            Ех че ме уплаши...
            Аз както писах тия дни съм средно наполовина в акции, писах и че пф бетата ми е къде 0.6, колкото повече кръв видя толкова по доволен ще съм.
            Подготвен съм за изборите, ама ти де си само в папири....да те не стреснат нещо мецанките, плюй пазвата

            PS Има блага вест за тебе днес, нали уж пазара 90% познавал кой ще е следващия последните 3 месеца, та от 3авг. до сега вече индексите станаха на червено. Демек дедо ти куку заспалото е с едни гърди напред, мейби...Ма не се кефи много де, до 2 ноември време бол, тогава ще броим пилците какво ще стане на 3ти и отвъд...

            Коментар


            • Пип, чакай да те стресна малко



              Biden’s capital gains tax hike could spark a big sell-off in stocks. Here’s what that means for the market


              • Democratic presidential nominee Joe Biden’s plan to increase the capital gains tax could lead to a large-scale sell-off of stocks, according to economic analyses.
              • Biden has proposed increasing the top tax rate for capital gains for the highest earners to 39.6% from 23.8%, the largest real increase in capital gains rates in history.
              • Yet economists say the stock market as a whole wouldn’t necessarily fall just because of the tax increase.


              As part of his $4 trillion tax plan, Biden has proposed increasing the top tax rate for capital gains for the highest earners to 39.6% from 23.8%, the largest real increase in capital gains rates in history.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Индексите есента зимата ще се движат на страни покрай изборите и пандемията и е възможно SPX да спадне до нива от 3000 за малко. Така че в момента най доброто е нищо да не се прави. Който е го е отиграл. до сега добре. Понеже се подвижаваш в БФБ и не само ти там ако има отскок той ще е временен и също ще се случи пролетта лятото 2021. Пандемията промени нещата във времеви план имах прогноза за Софикс но не се случи точно поради тази причина
                В момента дори 3,000 ми се вижда много при положение че втората вълна корона е по мощна от първата в Европа а още не е дошла есента.

                Коментар


                • Tech: Speculative investors are souring on the outlook for U.S. technology stocks. Positioning in Nasdaq-100 mini futures is the most bearish since April 2008, the latest Commodity Futures Trading Commission data show. High-flying tech stocks could remain under pressure until lingering optimism still evident in options bets normalizes, according to Julian Emanuel, a strategist at BTIG LLC.

                  Banks: A new investigation by the International Consortium of Investigative Journalists says JPMorgan, Deutsche Bank AG and HSBC Holdings Plc were among the global banks who “kept profiting from powerful and dangerous players” in the past two decades even after the U.S. imposed penalties on these financial institutions. The documents detailed more than $2 trillion in transactions between 1999 and 2017 that were flagged by financial institutions’ internal compliance officers as possible money laundering or other criminal activity, the report said.

                  Covid-19: As U.S. deaths related to Covid-19 approached 200,000, former Food and Drug Administration Commissioner Scott Gottlieb said he expects the nation to experience “at least one more cycle” of the virus in the fall and winter. Germany’s health minister said the trend of cases in Europe is “worrying” as the U.K. cautioned the rate of coronavirus infections could reach around 50,000 by mid-October. The warning comes amid expectations that local restrictions could soon be extended to London.

                  А петрола... А XOM-чето и другите подобни шитове...

                  Коментар


                  • Падат индексите ама без ротация в стойност... Ковид-19 плаши пазарите

                    Банките са доста загенати в предварителната. Закъснях с разкарването им май...


                    Тошо, страхът кара хората да се крият в долара, а не в златото, не ти ли се струва?

                    Коментар


                    • Според мене за един по-дълъг период 90% SPY и 10% краткосрочни трежърита (кеш) е окей. Дедо Бъфет нали така вика

                      Не бих вадил генерални заключения от представянето YTD или дори за последните 10 години на бътърфлая. Но разбира се риска там е по-малък, особено ако под риск разбираме волатилност. Моят портфейл определено е по-волатилен дори само от S&P 500


                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Туй пък що към мене, аз съм минимизирал теглата им доста.
                      Съгласен че колкото сос се изцоца от тях последните 40г вече е минало бешало това, занапред не е добра картинката откъм доходност.

                      Коментар


                      • Сега вече и аз имам горе-долу по равно от двете. Преди наблягах силно върху Виза. Общо двете са ми над 14% от портфейла в този момент

                        Очаквам истинската магия в моя портфейл за започне да се случва сега и в следващите 5-10 години

                        (С което не казвам, че до сега съм недоволен. Но това, което се случи до сега все още не беше баш финансово магьосничество )

                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Доволен че заложих на мкард от двете, бие си визата добре.
                        Не че съзнателно го правих, просто предимно такива ми са картите.
                        Last edited by Money; 20.09.2020, 19:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Пип, искам да ти обърна внимание на това, че от средата на 1930-те до 1982 бондовете не носят особено голяма доходност; всъщност тя е отрицателна. А това е все пак доста дълъг период

                          От друга страна в периода след 1982 графиката на бондовете е също толкова стръмна, колкото и на акциите. Това може да е силно подвеждащо обаче, ако гледаш само последните 40 години и си казваш, трендът при бондовете ще се запази, а този от 1930-те до 1982 никога няма за да се повтори
                          Туй пък що към мене, аз съм минимизирал теглата им доста.
                          Съгласен че колкото сос се изцоца от тях последните 40г вече е минало бешало това, занапред не е добра картинката откъм доходност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Visa и MasterCard са много яки компании за държане и не виждам това скоро да се промени. Но те не са банки, нито лихвари въпреки, че са дупе и гащи с банките. Но Visa и MasterCard са много по-хитри, защото само лапат без реално да поемат риск

                            MasterCard имат ROE 127% и нетен марж на печалбата 45%, не е зле. Банка никога не може да направи такова нещо
                            Доволен че заложих на мкард от двете, бие си визата добре.
                            Не че съзнателно го правих, просто предимно такива ми са картите.

                            Коментар


                            • Visa и MasterCard са много яки компании за държане и не виждам това скоро да се промени. Но те не са банки, нито лихвари въпреки, че са дупе и гащи с банките. Но Visa и MasterCard са много по-хитри, защото само лапат без реално да поемат риск

                              MasterCard имат ROE 127% и нетен марж на печалбата 45%, не е зле. Банка никога не може да направи такова нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Имам голямо желание да махна банките въпреки, че са стойност и може да се дигнат

                                Ама пък не вярвам да скочат точно преди изборите. Трудно ми е да реша. WFC ги разкарах и не съжалявам, но за BAC или HBAN ми е по-трудно да реша. HBAN носят и голям дивидент

                                Дългосрочно от банките мисля само JPM да си оставя
                                Ако държиш да имаш банки , лихварите от Мастър Кард, Другите аз бих ги разкарал, докато се кумиш може да потънат още и да не възстановят при следващо покачване на индексите . Интересен е случая с ДжиПИ Морган. Банката следва плътно индексите до кризата с короната а сега за разлика от друг път не възстановява с нов връх дали това е тенденция или не времето ще покаже. Имам опасения Морган са там където са били другите банки 2000 и 2007 година и вече влиза в мечи пазар

                                Коментар

                                Working...
                                X