IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще го разгледам това нещо и мисля да направя там акаунт. Трябвало е отдавна да съм го направил даже

    Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Щото си чешем езиците.
    Когато някой ти иска парите обаче е добре да премериш няколко пъти преди да ги даваш на юнашко доверие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Защо не си казал по-рано да си направим по една сметка там и да покзваме директно


      Щото си чешем езиците.
      Когато някой ти иска парите обаче е добре да премериш няколко пъти преди да ги даваш на юнашко доверие.

      Коментар


      • Защо не си казал по-рано да си направим по една сметка там и да покзваме директно

        Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Още по-добре сметката да се върже към верифицираща услуга за определен период. Ако сделките минат през Fundseeder.com ще имаш реална представа със всички метрики, които те интересуват, за да се определи качеството на даден инвеститор.

        [ATTACH=CONFIG]n3663754[/ATTACH]

        Коментар


        • Разбирам недоверието защото е вярно че има доста измамници, но за това което ви писах в предният пост лесно може до се провери, стои ми кореспонденцията при брокерите с които имах взаимоотношения последните години при които съм работил с техни средства, естествено бих я предоставил само при евентуална лична среща.
          Относно това защо до сега не съм станал милионер до сега--не разполагам с лични средства заради грешки в миналото и имам все още заеми към приятели които все още не съм изчистил.Единствените приходи последните години са от тази дейност и както ви споделих са средно 5-10000евро на година които отиват за връщане на малка част от старите ми заеми и за лични разходи.
          А вариант за доказването ми като успешен трейдър може да стане и без риск за потенциалния инвеститор---открива се демо сметка , за 3-4 месеца и след достигане 15-20% доходност сам ще се убеди.
          Ако имате някакви други съмнения или въпроси бих ви отговорил само моля без обидни реплики и изказвания без да ме познавате.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от representjah

            Благодаря ED, изключително ценна информация. Много вероятно ще последвам съвета ти. Не знам защо висчки си помислиха, че видиш ли, веднага ще му пратя пари на момчето. Разбира се че ще проуча възможността, ще се видим на живо, ще се логне в акаунтите, интересувам се и от други неща които искам да проверя. Но всяко нещо с времето си. Ако момчето беше отдавна и пишеше редовно във форума, нямаше да се замислям много много, във "форума на прогнози" постоянно се правеха подобни неща. Но имаш идея за човека, знаеш какво прави, skin in the game.
            Проверката е висша форма на доверие.
            Аз лично не вярвам че някои може 1/ да реализира консистентно 50-100% годишно и 2/ да търси инвеститори по форумите. Двете дори поотделно са малко вероятни, но заедно са НЕВЪЗМОЖНИ (според мен).
            Първото да кажем е вярно. Но ако имаш доходност от над 30% годишно с реални пари (без сериозни спадове над 15-20%) за период 3-5 години ще имаш навалица от желаещи да ти дадат за управление. Второто просто е безсмислено и по-скоро анонимните форуми са идеално място за търсене на риби.
            Но понеже всичко е възможно на този свят, да кажем че юнака е някакво чудо! Най-лесния начин да си сигурен, че не те пускат по пързалката е да верифицираш като реалната му сметка се регистрира в платформата, която споменах и да поизчакаш няколко месеца с реални сделки. Автоматично дърпат инфо директно от брокера и няма лъжа-измама.

            Но всеки сам решава как да се разполага с парите си. Късмет.

            Ако е лиджит ще споделиш

            Коментар


            • Мадоф, с може би най-успешната пирамида в света им е обещавал само по 10% на година. В момента ако някой може да прави регулярно дори само по 5% на година ще е супер звезда. Това да си купиш СП 500 и да се надяваш да правиш пари не е регулярна доходност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah

                Нека да не прозвучи че го защитавам, но ще ти кажа моя опит е точно същия. Има един момент в който се достига оптимална големина на банката, и който ако го увеличиш няма да ти увеличи доходността. Scale-лабилитито не работи, по една или друга причина (най-малкото времето то е ограничено на 24 часа). Никога не съм си смятал проценти, защото никога не ме е интересувало, но оптимална ми банка за залагания винаги е било около 25-30К единици. Някои години съм правил 30К, други 20К, други 70К, различно. Но дори и да утроявах банката, печалбите ми не нарастваха. Знаеш ли кога започнаха наистина да растат (като съотношение време/пари, т.е. ефективност) - когато започнах да спя нощем като хората и да "работя" по-малко. Невероятно, но факт, цифрите това показаха. как го установих - с проба-грешка и тестове спане/неспане.
                Е парите са си твои - ако на мен някой ми каже че прави редовно по 50% и нагоре на година, не само че няма да му давам пари за управление, ами няма да му дам и 20 лева назаем, защото няма да съм сигурен че и тях ще върне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah



                  Ако трябва да направя аналогията с идеята за буквите, не прочетох някой да написа - "това е интересно, ще проверя и сам" Защото изгелжда само аз, продължавам да дълбая, платил съм си на борседата.ком за скрийнърите и достъп за един месец.
                  Защото всички знаем че възможностите са в общи линии три. Или е измамник, тогава никакви стейтмънти нямат значение защото всичк оможе да се фалшифицира.
                  Или си е повярвал прекалено много от игра на демо с много сметки, и първата която е достигнала до някаква доходност от чист късмет я пробутва като доказателство.
                  Или е извадил късмет за няколко месеца до година да изкара голяма доходност.

                  За 6 години с доходност между 50 и 100% на година просто няма как да е факт. Както вече бях написал при положение че изкарва по 10000 евро от тези сметки на година - както казва, отдавна трябва да е милионер.

                  Коментар


                  • Общо взето само малко логика, аджеба защо този пич до сега не е вдигнал капитала си поне 5х, като хайде, приемаме, че и харчи и връща кредити, така че не може да направи 18х при 50% успеваемост за 7 години и... нещата веднага издишат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Имай предвид, че някои брокери правят FAKE accounts без проблем (не го предполагам, а знам със сигурност и не говоря за ДЕМО). Ако си решил да даваш пари по-добре направете някакъв трайъл период от 6 месеца, за да видиш с очите си всяка сделка в реално време.

                      Още по-добре сметката да се върже към верифицираща услуга за определен период. Ако сделките минат през Fundseeder.com ще имаш реална представа със всички метрики, които те интересуват, за да се определи качеството на даден инвеститор.

                      АКо не се навие значи има какво да крие, така че ти си решаваш.

                      сравнението трябва да е нещо такова:

                      [ATTACH=CONFIG]n3663754[/ATTACH]
                      И да е за целия период от 6 години. Иначе и аз ако си взема някаква специално избрана година от сметката ще мога да покажа и 200% доходност.

                      Коментар


                      • със 75% на година средно за 7 години ако си започнал с 10000 долара са 1 милион лева вече

                        Коментар


                        • Правиш мейлинг лист със 900 човека, на които ще даваш безплатни прогнози за мачове. За първия мач на 300 пращаш единица, на 300 хикс, на 300 двойка. 300 ти се кефят, че си познал. За втория мач пращаш на 100 единица, на 100 хикс, you get the idea. Rinse and repeat. Накрая остават 11 човека дето много ти се радват, че си познал 4 мача поред и ти дават една камара пари да им ги управляваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah

                            Мнението/предположението ми се оказа грешно. StefanG ми изпрати информация. От извлеченията които изпрати се вижда точно това което казва. Има общо около 3000 сделки и е на печалба. Процента печеливши позиции е доста на 50%. Надявам се всичко да се окаже вярно и когато се видим. Въпросите са много, но ще си останат между нас. Мога само да го поздравя за резултата, наистина е впечатлявщ! браво!
                            Имай предвид, че някои брокери правят FAKE accounts без проблем (не го предполагам, а знам със сигурност и не говоря за ДЕМО). Ако си решил да даваш пари по-добре направете някакъв трайъл период от 6 месеца, за да видиш с очите си всяка сделка в реално време.

                            Още по-добре сметката да се върже към верифицираща услуга за определен период. Ако сделките минат през Fundseeder.com ще имаш реална представа със всички метрики, които те интересуват, за да се определи качеството на даден инвеститор.

                            АКо не се навие значи има какво да крие, така че ти си решаваш.

                            сравнението трябва да е нещо такова:

                            Click image for larger version

Name:	RISK.jpg
Views:	1
Size:	24.3 КБ
ID:	3663754
                            Last edited by ED; 16.10.2020, 09:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от StefanG Разгледай мнение

                              Здравейте , занимавам се с Форекс от 17год,
                              Последните 6-7 год търгувам основно индекси /US30 и DAX/ , и всичките сметки в този период които съм управлявал са на добри печалби / 50-150% годишно, като максималния ДД по текущ баланс е достигал 30-40%/. За съжаление сумите които съм управлявал не са много големи и реализираните ми печалби са между 5 000-10 000 евро на година с които едва успявам да си покривам ежедневните разходи.
                              Опитах се да кача тук детайлни отчети от последните 3 сметки които съм управлявал но нещо не става
                              Търся инвеститори с повече капитал . Ако някой има идея да ми пише.
                              Винаги може да изтеглиш заем.

                              Коментар


                              • Пазарът вижда идващата синя вълна (това е ФТ статия от 13 октомври)


                                “A prevailing market narrative a few months ago was that a blue wave election outcome would be negative for equities because it would result in higher corporate taxes and more regulation,” said Solita Marcelli, Americas chief investment officer for UBS Global Wealth Management.

                                “But in the past two weeks this narrative has completely flipped,” she said. “Biden’s widening lead in the polls and prediction markets, and along with it the likelihood of a blue wave, is reducing election uncertainty. Investors may have initially feared a blue wave, but a delayed or contested election outcome is even more unsettling.”

                                “If the election were held tomorrow, we think the most likely outcome would be a blue wave,” said David Lebovitz, global market strategist for JPMorgan Asset Management.


                                This month, investors have rotated towards value stocks and away from the growth companies that have led the market this year. Small-caps, which failed to keep pace with large-caps in the rally since March, have begun to outperform their bigger counterparts. The benchmark S&P 500 index of US stocks has gained 9 per cent since late September. And Treasury bond prices have edged lower as investors prepare for the likelihood of a big fiscal package under a potential Biden administration. Analysts say these moves suggest that investors think Mr Trump’s presidency is likely coming to an end, and that the Democrats could prove supportive for risky bets.

                                Коментар

                                Working...
                                X