IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Day trading - струва ли си

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    На какво е равен 1 гущер. За долари ли си говорим? За 1 ден е идеално 200 долара, дОбър си Джони Направо на едро си играеш.
    Eeee, отидохте по европата и забравихте какво е мотика. Кога бях млад, на доларите им викахме гущери, защото са зелени.

    За мен 200 долара са си добре. Малък съм, от работа са ми парите, с които играя. Стига ми да е на плюс. Mожеше да е двойно (отиде до 4.94), но нали съм шубе и слагам стоповете консервативно. По-важно ми е да не губя. Това му харесвам на дей трейдинга - реална печалба. След два дни с тези пари мога да си купя нещо, да си платя сметки. Иначе гледаш и се радваш, че нещо скочило на монитора; на другия ден се тюхкаш, че паднало, а в магазина акции не приемат.

    За 6 цента не стигна USD 5 и съветите ми продължават да са на аванта. Мисля, че и другата седмица AM ще скача и ще е подходящо за търговия. Рейтовете за имоти също, но там не знам кой какъв потенциал има. За дългосрочно дебна ADM, че народът очевидно няма да спре да яде. Отворен съм за съвети, но гледам, че в този форум бая се стискат за конкретни стратегии.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Удари ми стопа. 200 гущера съм напред, не съм алчен.
      На какво е равен 1 гущер. За долари ли си говорим? За 1 ден е идеално 200 долара, дОбър си Джони Направо на едро си играеш.

      Коментар


      • Удари ми стопа. 200 гущера съм напред, не съм алчен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Взех NYSE:AM на 500 x 4.15, преди отварянето още. Днес ще мине 4.5 и ще го продам. Ще го играя day trading, защото вече имах 600 дяла. Малко терсене, че евтините акции ми излизат по-скъпи заради комисионната.
          A дори не сме отворили! Ако днес удари 5 вече ще искам такса за всеки пост, в който споменавам конкретна кампания.

          Коментар


          • Взех NYSE:AM на 500 x 4.15, преди отварянето още. Днес ще мине 4.5 и ще го продам. Ще го играя day trading, защото вече имах 600 дяла. Малко терсене, че евтините акции ми излизат по-скъпи заради комисионната.

            Коментар


            • Курс мурс ако някой ме беше послушал за ARCH оня ден, сега щеше да е на +20%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Аз днес съм пас. Два дни минават, докато парите от продажбата се отразят като налични. Лошото е, че вече ми е като краста и пак нещо съм отворил, уж да проверявам.

                Защо не провериш как стоят нещата с данък дивидент. Може да се окаже, че с американски акции плащаш по-нисък данък дивидент и ти е по-изгодно да ги държиш по-дълго.

                Мисля, че не е добре да ги продаваш още. Очаква се американците да се изкажат. Обикновено говорят глупости или лъжат направо, но акциите (и в Европа) се изстрелват нагоре. Това е мое мнение, а не съвет какво да правиш.
                Ако е било за мен - няма как и да продавам американски - много ще се овъртя с курса. Отделно куртажа е 5 пъти по-голям от датския както и за валута бая отива. Та ще се наложи да чакам. Хрумна ми да купя нефтен сертификат и си взех един евтинко експериментално. Дори не знам кво е това, ама звучи добре ))) Ако има някой търгувал с такова да помага, че аз четох уж но пак не ми стана ясно - имало някакви крайни срокове, които ако изпуснеш губиш всичко. Ама нещо не мога да се ориентирам къде да ги търся за сега.

                Коментар


                • Аз днес съм пас. Два дни минават, докато парите от продажбата се отразят като налични. Лошото е, че вече ми е като краста и пак нещо съм отворил, уж да проверявам.

                  Защо не провериш как стоят нещата с данък дивидент. Може да се окаже, че с американски акции плащаш по-нисък данък дивидент и ти е по-изгодно да ги държиш по-дълго.

                  Мисля, че не е добре да ги продаваш още. Очаква се американците да се изкажат. Обикновено говорят глупости или лъжат направо, но акциите (и в Европа) се изстрелват нагоре. Това е мое мнение, а не съвет какво да правиш.
                  Last edited by terziеv; 29.04.2020, 13:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Мерси. COLO-то изглежда като че още малко може да катери. За жалост нямам капацитет за още една валута и борса.
                    Coloplast са добре, ама баш днес потъват много мощно. Novo също. И с двете се набутах вчера. Нямам нерви да задържам пари.
                    Last edited by IvelinaJensen; 29.04.2020, 12:20.

                    Коментар


                    • Мерси. COLO-то изглежда като че още малко може да катери. За жалост нямам капацитет за още една валута и борса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Ще споделиш ли поне някоя от тези компании?
                        Това е ETF-a XACT OMXC25

                        Novo Nordisk е най-стабилната им акция. Ето първите 10. Другите предполагам са от индекса
                        OMX Copenhagen 25

                        Novo Nordisk B A/S
                        17.5 %17,5%
                        Coloplast B A/S
                        12.9 %12,9%
                        DSV Panalpina A/S
                        9.6 %9,6%
                        Vestas Wind Systems A/S
                        8.2 %8,2%
                        Ørsted A/S
                        6.4 %6,4%
                        Genmab A/S
                        6.2 %6,2%
                        Carlsberg B A/S
                        6.0 %6,0%
                        Novozymes B A/S
                        4.5 %4,5%
                        Danske Bank A/S
                        3.9 %3,9%
                        A.P. Møller - Mærsk B A/S
                        3.1 %3,1%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Взех заем с цел да си купя датския индекс ама накрая размислих и си закупих само отделни акции от същия и така избегнах банки. Реших че ETF-та не стават за трейдинг, а искам да имам тоя шанс като ме засърбят ръчичките.
                          Ще споделиш ли поне някоя от тези компании?

                          Коментар


                          • Затворих с 400 долара печалба. Стига ми, аз съм малък. Като се науча и добия опит няколко години, ще се радвам на 4-5%.

                            По принцип мисля, че ARCH и утре може да скокне, ама не е сигурно. Като цяло става и за държане акцията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Ако бях на твое място бих си купувал "qqq," или подобен регулярно, като искаш адреналин с 10тина % ot капитала
                              Взех заем с цел да си купя датския индекс ама накрая размислих и си закупих само отделни акции от същия и така избегнах банки. Реших че ETF-та не стават за трейдинг, а искам да имам тоя шанс като ме засърбят ръчичките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                                Браво
                                Уфф, олекна ми. Мислех, че ще ми се смеете. В интерес на истината първият път, когато играх на ротативки спечелих яко. Мисля, че усещането е същото.

                                Коментар

                                Working...
                                X