IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Day trading - струва ли си

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    JStock го няма за iPhone.
    А ти как разбираш кога падат цените - седиш и ги наблюдаваш или софтуер ти праща съобщение, че ето сега са паднали?
    Вкъщи ползвам аларми и ми свири компа като сирена за 2-ри юни, но то е от терминала на конкретния брокер. Иначе използвам investing.com - горе дясно камбанката и нагласяш при каква цена да те извести. Пак е безплатно - праща по имейл, със сигурност има и за твоя телефон приложение.

    Днес внимавай, че нарочно ще пускат оптимистични новини, да вдигат петъчно цените. От друга страна такива скокове и спадове ще са идеални, ако уцелиш посоката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Не се чете и това е. Нали казах - Jstock на телефона. В краен случай finance.yahoo.com И аз не съм луд, че да плащам за цените в реално време.
      JStock го няма за iPhone.
      А ти как разбираш кога падат цените - седиш и ги наблюдаваш или софтуер ти праща съобщение, че ето сега са паднали?
      Last edited by IvelinaJensen; 17.04.2020, 11:02.

      Коментар


      • Отделно USA citizens нямат право да търгуват CFD по закон, но няма проблем да търгуват на margin акции, опции и futures contracts които са все продукти търгуващи се с маргин .
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Айде стига глупости. Аз съм работил ревизор в НАП 5 години и не виждам за какво да им се обаждам.Нещо не си схванал какво са те консултирали.


          пп.марджин акаунт и ДЗР не е ли едно и също
          пп.марджин акаунт и ДЗР не е ли едно и също? Не не е може да купиш 2 futures contracts на петрола като един futures contract ти е 1000 барела което ако приемем че петрола ти в момента ти е $20 на барел тези два контракта са ти на стойност $40 000 е да ама margina ти позволява да вкараш примерно 10% от сумата или само $4000 друг е въпроса че това е глупост понеже ако петрола отиде от $20 на $18 бум маргин кол . За разлика от CFD-to futures контрактите се търгуват на реални борси и ти ако имаш акаунт в Interactive Brokers отсрещатна страна може да е друг гражданин физическо или юридическо лице със съвсем друг брокер пример TD ameritrade докато CFD-to отсреща е брокера или някоя по - голяма институция и тоя договор е виртуален и на пазара не излиза нищо освен това cfd-to на петрола е обикновено доста по малко като мин количесто при Елана е 25барела но от тази сделка нищо не излиза на реалния пазар а брокито играе срещу теб при futures брокито е само посредник . Също интересен казус е че с продажбата на тези 2 контракта за $40 000 при стойност $20 на барел си минал 50 000лева ОБОРОТ и ако НАП имаха начин да те разберат дали биха те регнали по ДДС нищо че си вкарал само $4000 а остналото е маргин от брокера ти. При маджин търговията няма проблем да загубиш повече от колкото си вкарал например ако петрола в моя пример отиде на $15 и брокито не успее да ти затвори позицията губиш всичко и дължиш $3000. Опциите говоря за ванилните не за онези измислени бинарни също се търгуват на борси и не знам НАП как би третирала шортене на опция. А шортенето на акции пак е друго нещо от CFD-to. За да шортиш акции брокито ти намира акциите примерно от някои нейн клиент дава ти ги на теб ти ги продаваш вземаш парите и дължиш акции на брокито както и лихви докато не върнеш акциите . Примерно при Interactive Brokers можеш да даваш акциите които притежаваш на заем и да вземаш лихва за това като делите с брокера приходите от лихви 50 на 50.
          Last edited by vankata89; 17.04.2020, 06:11.
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Не се чете и това е. Нали казах - Jstock на телефона. В краен случай finance.yahoo.com И аз не съм луд, че да плащам за цените в реално време.

            Аз днес не успях да вляза. Стават два дни без сделка. Дебнах BSM и ARCH, ама не паднаха до моите цени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение

              По средата на темата и аз бях сигурен, че някой просто си прави майтап, но е толкова тъпо, че може и да е истина хахах Никой скалъпен майтап не може да е толкова тъп колкото в живия живот в това съм се убедил
              Възможно е, да е културен шок.
              " Една от най-честите причини за културен шок включва индивиди в чужда среда. Чести проблеми включват: претоварване с информация, езикова бариера ... скука и др." - справка Уикипедия https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...88%D0%BE%D0%BA
              Last edited by Treidar; 16.04.2020, 22:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                ДЗР(CFD) е съвсем отделен клас инструменти., на гъза на географията в брокерите https://www.interactivebrokers.co.uk...?f=41307&p=cfd
                Опции, късо, магин акаунт, това са коренно различни неща. За ДЗР изобщо не говоря.
                Аз кат гледам повечето комарджии на ДЗР се метат и се мислят за инвеститори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Не знам защо всички си мсилите че като се декларира трябва да се опишат всички сделки с ДЗР.Декларира се годишния резултат.Предствяш ли си некой да изчете информация за 1000 сделки те печабата и загубата на всяка е в размер 5-10 еуро
                  ДЗР(CFD) е съвсем отделен клас инструменти., на гъза на географията в брокерите https://www.interactivebrokers.co.uk...?f=41307&p=cfd
                  Опции, късо, магин акаунт, това са коренно различни неща. За ДЗР изобщо не говоря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    Айде стига глупости. Аз съм работил ревизор в НАП 5 години и не виждам за какво да им се обаждам.Нещо не си схванал какво са те консултирали.


                    пп.марджин акаунт и ДЗР не е ли едно и също
                    Не е едно и също. Имат си експерти там кое е правилно и кое не. Не те знам кога си работил, от поне 2016 е така там.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Маргин акаунт, опции и шорт както примерно ти ги доставят големите брокери. Прочети малко и ще видиш. Обади се и на НАП, веднага ще ти обяснят разликата. ДЗР(CFD) са съвсем различни неща, и аз не ги имам в предвид тук. Те са ясни. НАП нямат ресурс ама като се появи редче че притежаваш акции за 1 милион лева в маргин акаунт някоя година и нямаш доход да ги обясниш знаеш ли как ще почнат да се занимават.
                      Не знам защо всички си мсилите че като се декларира трябва да се опишат всички сделки с ДЗР.Декларира се годишния резултат.Предствяш ли си некой да изчете информация за 1000 сделки дето печалбата и загубата на всяка е в размер 5-10 еуро
                      Last edited by nradev; 16.04.2020, 21:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Маргин акаунт, опции и шорт както примерно ти ги доставят големите брокери. Прочети малко и ще видиш. Обади се и на НАП, веднага ще ти обяснят разликата. ДЗР(CFD) са съвсем различни неща, и аз не ги имам в предвид тук. Те са ясни. НАП нямат ресурс ама като се появи редче че притежаваш акции за 1 милион лева в маргин акаунт някоя година и нямаш доход да ги обясниш знаеш ли как ще почнат да се занимават.
                        Айде стига глупости. Аз съм работил ревизор в НАП 5 години и не виждам за какво да им се обаждам.Нещо не си схванал какво са те консултирали.


                        пп.марджин акаунт и ДЗР не е ли едно и също

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          ДЗР не се счита за финансов инструмент.Ако си на печалба трябва да я декларираш и да те обложат.ама 99% от играчите са на загуба , а остналите 1% с на некви символични печалби. НАП нямат ресурс да следят данъкоплатци с по 100 лева данък за година , а и не е е икономически опрвдано.
                          Маргин акаунт, опции и шорт както примерно ти ги доставят големите брокери. Прочети малко и ще видиш. Обади се и на НАП, веднага ще ти обяснят разликата. ДЗР(CFD) са съвсем различни неща, и аз не ги имам в предвид тук. Те са ясни. НАП нямат ресурс ама като се появи редче че притежаваш акции за 1 милион лева в маргин акаунт някоя година и нямаш доход да ги обясниш знаеш ли как ще почнат да се занимават.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Дори да си на загуба пак трябва да декларираш сделките с финансови инструменти. А в случая с маргин и ще ти излезе червен флаг че изобщо разполагаш със сумата "на заем". Няма никакъв начин да декларираш шорт или опции. Ходил съм на консултации по този въпрос в НАП, няма как да ги декларираш тези неща в рамките на закона, ще ти искат договори за заеми и други документи които никои брокер на земята не може да ти издаде. Те се кефят на това в НАП, със гордост си я пеят тая песен.
                            ДЗР не се счита за финансов инструмент.Ако си на печалба трябва да я декларираш и да те обложат.ама 99% от играчите са на загуба , а остналите 1% с на некви символични печалби. НАП нямат ресурс да следят данъкоплатци с по 100 лева данък за година , а и не е е икономически опрвдано.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Дори да си на загуба пак трябва да декларираш сделките с финансови инструменти. А в случая с маргин и ще ти излезе червен флаг че изобщо разполагаш със сумата "на заем". Няма никакъв начин да декларираш шорт или опции. Ходил съм на консултации по този въпрос в НАП, няма как да ги декларираш тези неща в рамките на закона, ще ти искат договори за заеми и други документи които никои брокер на земята не може да ти издаде. Те се кефят на това в НАП, със гордост си я пеят тая песен.
                              не си в час.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Все НАП ви гони.НАП от загуби не се интерсува зашото не се облагат.
                                Дори да си на загуба пак трябва да декларираш сделките с финансови инструменти. А в случая с маргин и ще ти излезе червен флаг че изобщо разполагаш със сумата "на заем". Няма никакъв начин да декларираш шорт или опции. Ходил съм на консултации по този въпрос в НАП, няма как да ги декларираш тези неща в рамките на закона, ще ти искат договори за заеми и други документи които никои брокер на земята не може да ти издаде. Те се кефят на това в НАП, със гордост си я пеят тая песен.

                                Коментар

                                Working...
                                X