IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение относно новосформирано портфолио от ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Ако си сигурен, че знаеш, какво правиш и вече си го направил, нашите мнения може и да се различават но, накрая, всичко (би трябвало да) зависи от фактите.
    Ако не си сигурен но, си го направил - пак все едно, какво мислим ние. Просто, ще чувстваш един дискомфорт повече.
    Би имало значение, ако не си сигурен и още не си го сторил. За ТОЗИ случай, мисля, увличаш се по моди и реални неща, просто, подминаваш. Ако питаш какви - бих споделил това-онова. Ако не - здраве.
    Без значение дали съм сигурен или не, или ако мненията ни се различават, би било хубаво да видя и различно мнение. Току виж или аз или ти вземем, че научим нещо ново и погледнем над нещата от чужд, различен ъгъл. В този ред на мисли, питам - какви

    Коментар


    • Първоначално изпратено от short_it Разгледай мнение
      Здравейте,

      Искам да попитам за мнението ви относно портфолиото, което сформирах. Идеята ми беше да диверсифицирам в ETF-и, на които domicile е Ирландия, които са accumulating като хоризонта на инвестицията ми ще е 20 години.

      А ето го и него:

      VWRP 60% Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating 0.22% p.a
      XMMS 12.5% Xtrackers MSCI Emerging Markets UCITS ETF 1C 0.20% p.a
      CEU1 12.5% iShares Core MSCI EMU UCITS ETF EUR (Acc) 0.12% p.a
      VMIG 5% Vanguard FTSE 250 UCITS ETF (GBP) Accumulating 0.10% p.a
      XLUS 10% - Invesco US Utilities Sector UCITS ETF 0.14% p.a

      Общата такса за всичките 5 се равнява на 0.165%

      Смятате ли, че е достатъчно диверсифицирано? Или пък има прекалено много overlap на акции? Всякакви съвети и мнения са добре дошли.

      Мерси :-)
      Ако си сигурен, че знаеш, какво правиш и вече си го направил, нашите мнения може и да се различават но, накрая, всичко (би трябвало да) зависи от фактите.
      Ако не си сигурен но, си го направил - пак все едно, какво мислим ние. Просто, ще чувстваш един дискомфорт повече.
      Би имало значение, ако не си сигурен и още не си го сторил. За ТОЗИ случай, мисля, увличаш се по моди и реални неща, просто, подминаваш. Ако питаш какви - бих споделил това-онова. Ако не - здраве.

      Коментар


      • Мнение относно новосформирано портфолио от ETF

        Здравейте,

        Искам да попитам за мнението ви относно портфолиото, което сформирах. Идеята ми беше да диверсифицирам в ETF-и, на които domicile е Ирландия, които са accumulating като хоризонта на инвестицията ми ще е 20 години.

        А ето го и него:

        VWRP 60% Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating 0.22% p.a
        XMMS 12.5% Xtrackers MSCI Emerging Markets UCITS ETF 1C 0.20% p.a
        CEU1 12.5% iShares Core MSCI EMU UCITS ETF EUR (Acc) 0.12% p.a
        VMIG 5% Vanguard FTSE 250 UCITS ETF (GBP) Accumulating 0.10% p.a
        XLUS 10% - Invesco US Utilities Sector UCITS ETF 0.14% p.a

        Общата такса за всичките 5 се равнява на 0.165%

        Смятате ли, че е достатъчно диверсифицирано? Или пък има прекалено много overlap на акции? Всякакви съвети и мнения са добре дошли.

        Мерси :-)
      Working...
      X