IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Eurofinance и XETRA - данък върху дивидент, като немски гражданин

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • като цяло инвестирам в дивидентни компани с добро бъдеще и стабилни показатели - гоня 4-5% дивидентна доходност, така че прихода ми от дивидент не е маловажен, наред с кепитъл гейна, който в Германия е леко относителен. Та 26% са адски много.
    Сега чакам да ми одобрят акаунта в IB. Изобщо не съм се занимавал с интродюсър. Вчера докато водих спор по телефона с някой от Еврофинас ми споменаха, че данъка в УСА можел и до 30% да ми стигне. Те изобщо не се разправят с w8 форма и т.н. Ще действам директно с ИБ. През револут си ме таксуват 10% данък дивидент и всичко е точно. През еТоро ми вземат 15% на европейските. Просто на тях им нямам много вяра с тези регистрации из Кипър и т.н. Ще си разхвърлям авоарите в няколко брокера явно и на всеки ще му ползвам предимствата. Еврофинанс ще ме прощават очевидно, никаква полза от тях и факта че били единствени на балканите директно регистрирани на ХЕТРА. Тва е безумие тяхното.... да плащам данък Църква и солидарен данък в Германия ....
    Иначе мисля да се консултирам с някоя от фирмите, които предлагат връщане на такси, да видим какво биха предложили

    Коментар


    • Не е работа на ИП да регистрира фирми.

      Колко ще спестите от това, че фирмата ви ще плаща 0% данък дивидент (това в кой закон точно го пише)? Дори и да е така за да не ви удържат данък дивидент в чужбина трябва емитентът да знае, че насреща има фирма. Очевидно с тази платформа не става, трябва да се ползва примерно платформата на IB.

      А фирмата ви ще плаща ли данък печалба? Защото физическите лица са освободени от данък върху печалбата от продажба на акциите, ако са продадени през европейска борса.

      Дивидентите обикновено са малка част от печалбата, повечето е от нарастването на цената на акциите.

      Една фирма струва около 2-3 хиляди лева годишно (без осигуровките). Ще спестите ли толкова данъци върху дивидента?

      Ако някой знае как да имам фирма на по-ниска цена да обясни. Но силно се съмнявам, че това ще е надеждно решение.

      При Елана също ви облагат с по-голям данък върху дивидента, там обаче ви дават възможност да им платите за да го намалите. Но защо да го правите като има ИП, при които не се налага да доплащате - напр. Interactive Brokers, би трябвало да е така и ако ги ползвате през Евро финанс, питайте ги.

      Намерих статия, където пише за нулевия данък. Там обаче пише corporation (първа точка), което преведено на български значи АД. Тоест с ООД не става. Но може и преводът да е грешен.

      http://olsenandpartners.com/faq1/eu-...for-dividends/
      Last edited by vstoykov; 26.02.2020, 09:48.
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • Интересно е какво става ако сте юридическо лице. Там данък дивидент за фирмите в ЕС е 0%. А ако не плащате и осигуровки във фирмата си например работите на др работа и ви осигуряват за над 3000лв то тогава данъчната ви тежаст мисля че би била 10% въпроса е да се намири читав инвестиционен посредник който да ви регистрира като юридическо лице и да не ви одуржа данък дивидент понеже сте фирма
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
          Здравейте,
          Реших да стана клиент на Еврофинанс (https://www.eurofinance.bg/services/...rse-and-xetra/)
          тъй като са директно регистрирани на ХЕТРА и все пак са в България и парите ми евентуално са ми под ръка, а не някъде по Вирджинските острови.
          Преглънах комисионната от 3 евро, тъй като целите са ми дългосрочни.
          Февруари месец получих пъртвият си дивидент от немска компания.
          Бях шокиран - 26% процента данък върху дивидента. Поинтересувах се малко и се оказва, че 26% е данъка върху дивидента за немски граждани.
          За чуждестранни инвеститори данъка е според държавата на гражданство.
          Попитах Еврофинанс защо ме таксуват като германец и отговора беше, че всички клиенти са в обща сметка и нямало как да се разграничи националността и за това всички се таксуват като немци, пък аз трябва да направя някаква магия и да си искам надвзетите данъци от Германицте.

          Излишно е да казвам, че това много ме вбеси, тъй като не е опоменато никъде из документите на Еврофинас. Напрактика те си измиха ръцете с думите, че са брокери, а не данъчни консултанти и сега аз трябва да се оправям.

          Въпросът ми е, дали някой се е сблъсквал с такъв казус и какво трябва и мога да направя за да си върна надвзетите такси от германците?
          Някаква насока към кого, къде, коя институция да се обърна
          Благодаря предварително
          И някога и сега, спогодбите си се наричат СИДДО, имаме с ФРГ и според нея, данъкът е 15%. Проблемът с иначе много точният брокер "Еврофинанс" винаги е бил, не си попитал преди , Импето да е отговорил първи, че го "чешат" с такъв висок данък. За съжаление няма удачен вариант за връщане на тези данъци, имаше някакви чужди консултанти, такси от 300 евро/ емисия и т.н., което оправдава само ако става въпрос за много големи суми. По - удачно би било Interactive, предлагат "Еврофинанс", там вече се попълва една декларация, при която вече ще е само 15% удръжката. Ако купиш акциите отново на Xetra,таксата мисля е 4 или 6 евро минималната за покупка.

          Останеш ли на тази платформа, данък дивидент от компании, регистрирани в Британия и Люксембург е 0%, Холандия - 15%.

          Импето бе говорил много с тях, "Еврофинанс" не желаят да положат усилия, за да спестят тези пари на клиентите си и да привлекат още повече, сам няма смисъл, ако надвзетата сума е по - малко от 1000 евро, а даже и повече, понеже ще отнеме и доста време, а то струва пари.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Трябва да видиш има ли някаква спогодба за данъчното облагане, някога наричани СИДДО, или данъчните режими са по облекчени във връзка с общото членство в ЕС. Като друг възможен ход е да се търси фирма от типа "cash back" които възстановяват данъци, примерно ДДС за купени извън ЕС стоки. Всичко зависи и от размерите на данъка който търсиш, дали си заслужава усилията.

            Коментар


            • Eurofinance и XETRA - данък върху дивидент, като немски гражданин

              Здравейте,
              Реших да стана клиент на Еврофинанс (https://www.eurofinance.bg/services/...rse-and-xetra/)
              тъй като са директно регистрирани на ХЕТРА и все пак са в България и парите ми евентуално са ми под ръка, а не някъде по Вирджинските острови.
              Преглънах комисионната от 3 евро, тъй като целите са ми дългосрочни.
              Февруари месец получих пъртвият си дивидент от немска компания.
              Бях шокиран - 26% процента данък върху дивидента. Поинтересувах се малко и се оказва, че 26% е данъка върху дивидента за немски граждани.
              За чуждестранни инвеститори данъка е според държавата на гражданство.
              Попитах Еврофинанс защо ме таксуват като германец и отговора беше, че всички клиенти са в обща сметка и нямало как да се разграничи националността и за това всички се таксуват като немци, пък аз трябва да направя някаква магия и да си искам надвзетите данъци от Германицте.

              Излишно е да казвам, че това много ме вбеси, тъй като не е опоменато никъде из документите на Еврофинас. Напрактика те си измиха ръцете с думите, че са брокери, а не данъчни консултанти и сега аз трябва да се оправям.

              Въпросът ми е, дали някой се е сблъсквал с такъв казус и какво трябва и мога да направя за да си върна надвзетите такси от германците?
              Някаква насока към кого, къде, коя институция да се обърна
              Благодаря предварително
            Working...
            X