IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за инвестиране на 5000 лв...акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Как го прати по-точно? Доколкото знам използат фирмата Globe Tax и услугата струва 35$ за три години.
    И аз искам да знам. Това, че им е пратил онзи формуляр не е достатъчно доказателство.



    Според мен трябва да ги пита в кой член от договора това е уредено и/или да види извлечение от сметката си (изплатените дивиденти и удържаните данъци).

    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrov1970 Разгледай мнение
      Здравейте,
      края на миналата година купих чужди акции за около 1000 лв през адмирал маркетс.
      Имам още едни 5000 лв, които искам да вложа...бихте ли ме посъветвал и в какво? Злато, ЕТФОНДОВЕ, акции на кои компании....
      Благодаря ви за съветите..
      Петров
      Ако живееш в България дай ги на Гешефт, рано или късно ще ти ги вземе (за дебелян естествено).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
        Аз съм на елана пратих им W8-BEN формата за да ме дерат с 10% данък дивидент нищо не ми взеха
        Как го прати по-точно? Доколкото знам използат фирмата Globe Tax и услугата струва 35$ за три години.

        Коментар


        • Аз съм на елана пратих им W8-BEN формата за да ме дерат с 10% данък дивидент нищо не ми взеха
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrov1970 Разгледай мнение
            Здравейте,
            края на миналата година купих чужди акции за около 1000 лв през адмирал маркетс.
            Сигурен ли си, че разбираш какви са условията на тази сделка?

            Две неща:

            1) Купил си договор за разлика върху акции, а не акации.
            2) Плащаш swap (лихвичка) за да държиш позицията отворена.

            Ако размерът на позицията е по-голям от сметката ти (ползваш лост) това може да ти донесе по-голяма печалба при повишаващ се пазар (ако разходите за лихви са по-малки от повишената печалба заради по-големия обем, който търгуваш). Но може и да доведе до margin call и да ти се затвори позицията на значителна загуба.

            Корекция: сега видях, че започнаха да предлагат търговия без лост. Така както са го представили изглежда предлагат търговия с акции, а не с договори за разлика върху акции (при сметка "Admiral.Invest"). Интересно, ще ги разгледам подробно. Ако наистина предлагат акции, а не договори за разлика върху акции, това решава проблема с неяснотите по декларирането на дивиденти по договори за разлика върху акции (не е ясно дали те са дивиденти по смисъла на закона).

            Корекция (2): Не предлагат търговия с акции, а с договори за разлика върху акции, въпреки че тук пише "акции". На тази страница е казано „Комисиона за търгувани CFD-та на Щатски акции на сметките Admiral.Invest“ - следователно инструментът, който се търгува е договор за разлика, а не акция.

            Най-вероятно ще минете между капките, ако декларирате дивидентите като дивиденти от акции, въпреки че са дивиденти от договор за разлика върху акции. Но ако някой от НАП се заяде може да реши, че е трябвало да ги декларирате като „други“ и не сте платили данък (дивидентите на акции от САЩ не се облагат в България, защото съгласно СИДДО ви е удържан данък в САЩ; само се декларират в годишната декларация).

            Дали Admiral Markets ви приема декларация W8-BEN и по този начин ви се намалява данъчната ставка в САЩ върху дивидентите по договори за разлика върху акции не съм сигурен, питайте ги.

            Техният основен конкурент Делтасток предлага такава възможност без допълнително заплащане. Interactive Brokers също не ви иска допълнително заплащане за това. Обаче при Елана се плаща допълнително ако искате да ви дерат в САЩ с по-малко данък върху дивидента (следователно Елана са подходящи само за покупка на инструменти, при които няма дивиденти - например ETF, който е "акумулиращ" - такъв, който не изплаща дивиденти).
            Last edited by vstoykov; 31.01.2020, 12:25.
            Два прости метода за легално намаляване на данъците

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrov1970 Разгледай мнение
              Здравейте,
              края на миналата година купих чужди акции за около 1000 лв през адмирал маркетс.
              Имам още едни 5000 лв, които искам да вложа...бихте ли ме посъветвал и в какво? Злато, ЕТФОНДОВЕ, акции на кои компании....
              Благодаря ви за съветите..
              Петров
              Ако говорим за акции на БФБ аз бих вложил в 10-те компании изплащащи най-висок дивидент (така наречените дивидентни кучета) а именно - Градус, Софарма трейдинг, Елана агрокредит, Стара планина холд, Фонд за недвижими имоти България, М+С Хидравлик, Софарма имоти, София Комерс заложни къщи, Хидравлични елементи и системи и Корадо България.
              Ако говорим за чужди пазари, избор има голям. Зависи от сектора и целите на инвестицията.

              Коментар


              • И аз бих препоръчал акции не знам дали адмирал предлат реални акции или само CFD. spy винаги е добър избор за ETF или на дедо ти Бъфет berkshire hathaway class B акциите но тия не дават дивидент Realty Income Corporation тия не са никак лоши имат имоти из цял САЩ които отдават под наем protect and gamble, pepsi, coca cola, philip morris,consolidated edison енегото на New York . Ако ти се играе комар изчакай ако някога падне nasdaq 100 индекса и купи това TQQQ 3пъти насдак за 10 години се е повишило около 70 пъти
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Нещо апетитно в момента?

                  Коментар


                  • по-добре в акции.
                    От другото няма да усетиш келепир при тази сума

                    Коментар


                    • Съвет за инвестиране на 5000 лв...акции

                      Здравейте,
                      края на миналата година купих чужди акции за около 1000 лв през адмирал маркетс.
                      Имам още едни 5000 лв, които искам да вложа...бихте ли ме посъветвал и в какво? Злато, ЕТФОНДОВЕ, акции на кои компании....
                      Благодаря ви за съветите..
                      Петров
                    Working...
                    X