IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С кой брокер търгувате на чуждите борси?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
    Револют е супер, но има и един голям минус, дори за начинаещи - все още не предлага акции и ETF-и от европейски борси. Когато излизаш, ще захраниш Кирчо с десятък... През IB при изход, Кирчо пие студена вода
    Мерси!
    А защо не се плаща десятък при използване на IB?

    Коментар


    • Револют е супер, но има и един голям минус, дори за начинаещи - все още не предлага акции и ETF-и от европейски борси. Когато излизаш, ще захраниш Кирчо с десятък... През IB при изход, Кирчо пие студена вода

      Коментар


      • Аз съм с Револют и засега съм супер доволен. Имат акциите, които ме интересуват и въпреки, че вдигнаха комисионните, мисля, че пак са по-изгодни от ibkr. Но при тях изборът е наистина доста по-ограничен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
          Можете ли да ми препоръчате през коя платформа да търгувам? За момента се колебая между еТoro и Interactive Brokers, но не знам дали няма по-подходящи платформи. Като цяло не мисля да купувам и продавам често, а по-скоро систематично да купувам по малко и държа въпросните акции.
          Ако "систематично" означава 10 - 20 пъти в годината, под 25 хил. гущера и предимно големи компании, най-добре нещо от сорта на Револют. След време, щом ти се отвори апетит, искаш опцийки, малки компании и пр. прехвърлянето става елементарно. Т.е. по-добре да тръгнеш от пясъчника, отколкото веднага да скочиш на дълбокото.

          Иначе за сериозна работа IBKR нямат алтернатива. Торото само ако НЕ разчиташ на дивиденти. При Вивид пък не търгуваш реално с акциите и ням сми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
            Можете ли да ми препоръчате през коя платформа да търгувам? За момента се колебая между еТoro и Interactive Brokers, но не знам дали няма по-подходящи платформи. Като цяло не мисля да купувам и продавам често, а по-скоро систематично да купувам по малко и държа въпросните акции.
            IB

            Коментар


            • Можете ли да ми препоръчате през коя платформа да търгувам? За момента се колебая между еТoro и Interactive Brokers, но не знам дали няма по-подходящи платформи. Като цяло не мисля да купувам и продавам често, а по-скоро систематично да купувам по малко и държа въпросните акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                ---------------------------

                Тези двата, които си избрал са само за професионални трейдъри.
                COINXBE е подходящ инструмент, който траква усреднени котировки на 3те най-големи пазара на биткойн. ETFа е достъпен в interactivebrokers, но май няма смисъл да се пробвате с Карол, защото просто ви пращат линк сами да се оправяте, което е същото като да се регистрираш сам, а Карол взема ненужна комисиона, отгоре, а много не помагат за логистиката, май защото и те не разбират от това - казвам го от опит!
                IM d best

                Коментар


                • Ne e vajen brokerasta vajen e dostavchika (CQG) high frequency trading vs “Sakata's Five Methods
                  https://archive.org/details/JesseLiv...AStockOperator
                  BeFeBeTo sa e usralo s




                  Резултати от търсенето

                  Уеб резултат с връзки към сайта

                  TradingView – Track All Markets













                  Коментар


                  • Ползвам Делтасток и съм супер доволен.

                    Първоначално изпратено от Middle Разгледай мнение
                    Трейдинг 212 никога повече няма да ми бъдат посредник, ако ще и да ме обесите! Изследвал съм ги до дупка за последните цели 10 години и смятам, че няма какво да се търси там от който и да е разумен играч. Язък за толкова добре направената им платформа. Това, за което единствено донякъде съм притеснен, е за всичките онези риби, които са лапнали куката при тях, как я карат? Добре и “спокойни” ли се чувстват? Или те просто не са разбрали какво ги чака или какво може да ги сполети в даден момент? Както и да е, там вече съм приключил.
                    И аз си патих от Трейдинга - най-добре стойте далеч от тях.

                    Коментар


                    • DE000A3GMKD7 ZETH GY ETHetc - ETC Group Physical Ethereum
                      DE000A27Z304 BTCE GY BTCetc - ETC Group Physical Bitcoin

                      Тези, които предлагам не са на Амунди.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение

                        Не са. За професионални са щатските, които не са UCIDS.
                        Ти въобще отвори ли, погледна ли официалната страница на Амунди фонда, на която излиза предупреждение, че е само за профи-инвеститори, и ако не си в тази категория учтиво те подканят да напуснеш?
                        За другия фонд е аналогично...
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          ---------------------------

                          Тези двата, които си избрал са само за професионални трейдъри.
                          Не са. За професионални са щатските, които не са UCIDS.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lyke Разгледай мнение
                            Възрастен роднина иска да му помогна да вложи пари в ЕТФ-и. Не говори английски, но ползва интернет. Живее във Варна. Явно е с убеждението, че брокерите са като банки и иска да отиде в офис, ама като гледам май само Елана има офис във Варна. Някой да знае за друг?

                            Мисля, че ще се навие и за онлайн-only брокер стига да има интерфейс на български.

                            Кой може да препоръчате?

                            Няма да има много сделки - ще купи ЕТФ-и и ще ги държи. Ще са деноминирани в евро и ще са търгувани на борси в ЕС. Така, че не очаквам да има такси за превалутиране. Също, ще гледам да му избера акумулиращи ЕТФ-и за да няма бумащина за данъци в/у дивиденти.

                            Избрал съм му 3 ЕТФ-а:

                            (1) CL2 Amundi Leveraged MSCI USA (ISIN FR0010755611)
                            (2) LQQ Lyxor Nasdaq-100 Daily (2x) Leveraged UCITS ETF - Acc (ISIN FR0010342592)

                            (3) LYMS/UST Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc (ISIN LU1829221024)

                            Проверих, че Елана ги има.

                            Бих искал да му сложа и някакъв крипто ETF/ETP, ама гледам, че Елана няма такива и не очаквам други БГ брокери да предлагат такива

                            Благодаря предварително за съвети и препоръки.
                            ---------------------------

                            Тези двата, които си избрал са само за професионални трейдъри.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Middle Разгледай мнение
                              (Трейдинг 212) беше упоменато, че Сделките се сключват само между мен и тях, като насрещна страна. Така наистина си обречен да загубиш. Но все пак си мислех, че след като имат реални котировки за всички акции и то на толкова добре изпипана платформа, въпреки че те са насрещната страна, би трябвало да си отразяват тези сделки на реалните чуждестранни борси, за да не се оказва посредникът в губеща позиция.
                              Регулиран от CySEC (кипърската комисия по ценните книжа) - само това като прочетеш трябва да ти светне нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от xlxl Разгледай мнение
                                Здравейте, решил съм да купя акции , които се търгуват на франкфуртската борса , с цел дългосрочна инвистиция и дивиденти.
                                Насочил съм се към IBKR чрез Карол, въпросът ми е има ли някоя читава платформа с добри условия в която мога да си направя сметка в евро и да търгувам с евро да не се минава през това превалутиране, че е набутвация?
                                отвори си директно сметка в IB в евро, превеждаш си пари и си търгуваш
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X