IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся реални акции на xiaomi

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
    .......................... И третия вариант акциите са на твое има при Interactive Brokers е така.
    Съмнявам се да си купиш китайски акции през Интерактив, и те да са на твое име в китайския депозитар. За акции, регистрирани в американския депозитар (DTCC) може, но за всякакви други силно се съмнявам.
    Всички брокери, дето предлагат търговия на много пазари, действат чрез споразумения с локални попечители (custodians, обикновено клонове на големи международни банки) за връзка с локалните депозитари по отношение на собствеността върху книжата. Брокера РЕАЛНО е собственик на книжата в локалния депозитар (подсметка при попечителя). Клиента е собственик САМО в системата на брокера.
    Няма проблеми с дивиденти и търговия, някои брокери дори предлагат proxy-voting (да гласуваш по някакъв начин на събранието на акционерите, като предварително дадеш гласа си по точките от дневния ред), но това е всичко.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Нов съм в тези неща, така ако пиша някоя глупост от сега се извинявам . Под "реални акции" имам в предвид акции, който да са на мое име, а не на брокер и да не са CFD-та. Питах в Бенчмарк и в Елана до колкото се сещат и ми казаха, че нямат. Предложиха ми някакви китайски индексни фондове, но аз не търся това. Търсих и в още доста лицензирани брокери, но не намирам, където намеря са все CFD-та. Търся си с цел да ги съхранявам във времето, а не за да трейдвам.

      Коментар


      • Има някои неща които объркатват хората. CFD договри за разлика върху акции не ставаш собсвеник на акциите а залагаш дали ще се качи и падне. Това не са реални акции. Друг вариант е като купуваш акциите брокера да ги води на негово име и така не може да участваш събраничта на акционерите. И третия вариант акциите са на твое има при Interactive Brokers е така.
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Начинът на задаване на въпроса ми говори, че по-скоро колегата е "в час" по принцип, но по някаква случайност и по приумица се е заловил за някаква неподходяща думичка.
          Мисля си, че е заради начина по който тукашните брокери ги разграничават от CFDтата, викат му "реална доставка".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Навремето имаше
            Начинът на задаване на въпроса ми говори, че по-скоро колегата е "в час" по принцип, но по някаква случайност и по приумица се е заловил за някаква неподходяща думичка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              .........................................
              Друг е въпросът, че и аз не разбирам съдържанието на "реални акции"!!??

              Дано не очакваш да получиш някакво хардкопи на хартия?! Колега, не се заяждам, това е съвсем незлобливо подхвърляне, което да направи неотрадното ни ежедневие напоследък поне малко по-поносимо.
              Навремето имаше един мераклия да търгува през брокер и акциите да са на негово име в депозитара в чужбина.
              Няма как да стане тая, щото брокерите имат омнибус сметки там, а си водят отчетност за акциите на клиентите в своите системи. Акциите се водят на името на брокера в депозитара. А има и вариант клиент/брокер/попечител/депозитар ама да не влизаме в излишни подробности.
              Иначе си прав, че е готин термина "реални акции", и на мен ми хареса
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Със сигурност Бенчмарк и Елана могат да ти изпълнят поръчки за акции на борсата в Хонг-Конг, където К-си е листвана.
                Друг е въпросът, че и аз не разбирам съдържанието на "реални акции"!!??

                Дано не очакваш да получиш някакво хардкопи на хартия?! Колега, не се заяждам, това е съвсем незлобливо подхвърляне, което да направи неотрадното ни ежедневие напоследък поне малко по-поносимо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
                  Здравейте, искам да закупя реални акции на xiaomi. Разгледах доста лицензирани посредниции и никъде не намирам техни реални акции. Моля, ако някой знае от къде и как мога да закупя да сподели.
                  Виж при Сорос , мисля , че му се намират , но дали му се продават незнам .

                  Коментар


                  • Обади се и питай в Елана и Карол

                    Коментар


                    • Какво разбираш под "реални акции"?
                      Не съм срещал такова определение за акции досега.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 07.10.2019, 12:16.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • https://www.etoro.com/markets/xi , https://www.google.com/search?q=xiao...hrome&ie=UTF-8

                        Коментар


                        • Търся реални акции на xiaomi

                          Здравейте, искам да закупя реални акции на xiaomi. Разгледах доста лицензирани посредниции и никъде не намирам техни реални акции. Моля, ако някой знае от къде и как мога да закупя да сподели.
                        Working...
                        X