IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся реални акции на xiaomi

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение

    Знаеш ли дали е вярно това, че акциите са гарантирани до $500к или това не важи за нас?
    Гарантиран си при фалит на брокера.

    Interactive са член на SIPC и ето какво става:

    SIPC protects against the loss of cash and securities – such as stocks and bonds – held by a customer at a financially-troubled SIPC-member brokerage firm. The limit of SIPC protection is $500,000, which includes a $250,000 limit for cash. Most customers of failed brokerage firms are protected when assets are missing from customer accounts. There is no requirement that a customer reside in or be a citizen of the United States. A non-U.S. citizen with an account at a brokerage firm that is a member of SIPC is treated the same as a resident or citizen of the United States with an account at a SIPC member brokerage firm.

    https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects

    https://www.sipc.org/list-of-members/I
    Last edited by Kildirim_Bei; 25.10.2019, 12:18.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Аз също търгувам през Interactive Brokers чрез Карол, но съм сигурен, че акциите не са на мое име ...
      Знаеш ли дали е вярно това, че акциите са гарантирани до $500к или това не важи за нас?

      Коментар


      • Именно чрез Interactive Brokers ще купя от Франкфуртската борса, но няма да са на мое име. Наистина ще е много добре, ако се появи някой, който да каже как да стане да са на мое име.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Ще споделиш ли с какво те привлича акцията на Xiaomi . Докъде виждаш да падне ? Напоследък предимно кофти новини - понижаващ марж на печалбите и неясни перспективи - предвид политиката на Тръмп... Не те ли притеснява практиките на мажоритарните ? Например
          https://www.theregister.co.uk/2019/0...bclass_shares/
          Ами накратко, направих финансов анализ и по доста от показателите от книгата "Уорън Бъфет и анализът на финансови отчети", компанията изглежда чудесна . Мисля, че акциите падат най-вече заради търговската война между САЩ и Китай, ако паднат още даже ще ми дойде добре защото възнамерявам да продължавам да купувам. Прегледах историята на компанията и мисля, че хората знаят какво правят, така че подобни новини не ме притесняват. Като цяло очаквам, че в дългосрочен план ще се окаже много добра инвестиция, но пък може и да греша .
          Last edited by Chavko; 25.10.2019, 03:51.

          Коментар


          • Брато, не те знам какво искаш да кажеш с това "истински акции" на Ксиаоми... Но ако искаш да инвестираш в компанията, ей го на, търгуват се на сума ти и борси. Ето ти на най близката до нас - Фракнкфуртската: https://finance.yahoo.com/quote/3CP.....tsrc=fin-srch ...

            Това е малко като да питаш от къде мога да си купя истински домати в София
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Тази тема ме изненада, следя с интерес

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
                Здравейте, искам да закупя реални акции на xiaomi. Разгледах доста лицензирани посредниции и никъде не намирам техни реални акции. Моля, ако някой знае от къде и как мога да закупя да сподели.
                Ще споделиш ли с какво те привлича акцията на Xiaomi . Докъде виждаш да падне ? Напоследък предимно кофти новини - понижаващ марж на печалбите и неясни перспективи - предвид политиката на Тръмп... Не те ли притеснява практиките на мажоритарните ? Например
                https://www.theregister.co.uk/2019/0...bclass_shares/
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Аз също търгувам през Interactive Brokers чрез Карол, но съм сигурен, че акциите не са на мое име ...
                  Това , че си купил акции през банка , според мен няма никаква връзка с това да са "реална доставка" .
                  Да са на твое име разбирам следното - правиш справка в депозитара към London exchange и кеф - виждаш си името като акционер в стабилна
                  Относно това питане май доста хора не разбират , че засяга проблема с доверието - ... появи през 2008-09 все още не е отшумял ..
                  Накратко - вероятността депозитара да го има след N години е в степени по-голяма от тази за брокера
                  п.с. Всъщност няма причина да се съмнявам в думите ти - аз също съм ползвал банка като ИП . Но не държах да бъдат на мое име - имаше годишна такса за това удоволствие
                  Абсолютно прав си, Protoкol.
                  Много хора разбират от търговия, и много малко знаят какво е сетълмент. Депозитарите, където са регистрирани финансовите инструменти, много приличат на банките. И там има откриване/закриване на сметки, трансфери и т.н. Има разходи за тия удоволствия, има правила и не всеки може да бърка по регистрите. Има и разходи да си член на депозитар, т.е. да имаш право да вършиш всичко гореописано.
                  По-евтино и просто за обслужване на транзакциите е, когато брокера е номинален собственик на книжата, а клиентите му са законните им собственици. Обикновено е така, когато брокера оперира на пазари извън неговата юрисдикция. Ползва член на местния депозитар, почти винаги някоя глобална банка-попечител (custodian).Четете общите условия на брокерите, през които търгувате.
                  SimSam каза, че е търгувал акции със сетълмент на негово име в UK и USA през банка-инвестиционен посредник.
                  Ако това е банка, която има и връзка с двата депозитара (вероятно някоя от големите банки), технически не е проблем системата да изпълни поръчката на съответния пазар с инструкции към бек-офиса за сетълмент по подсметка на негово име. Но както Protokol каза, това удоволствие се заплаща допълнително.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 15.10.2019, 15:25.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SimSam Разгледай мнение

                    Аз притежавам предимно US и UK акции с т.н. "реална доставка", които съм закупил през инвестиционен посредник - Банка през последните 6-7 години, но сега съм в процес на миграция на позициите към Interactive Brokers, защото чрез Карол те са едни от малкото в БГ, които предлагат акции с реална доставка. Технически Карол са introduction broker, т.е. нямаш много общо с тях и ползваш платформата на Interactive Broekers. Не им правя реклама, но след кратко проучване установих, че при тях условията мен ме устройват а и са един от най-големите брокери в света. Друга алтернатива за закупуване на акции с реална доставка за БГ освен през банките разбира се е Revolut, но там нямат БГ съпорт и има някой ограничения, който не ми позволяват да реализирам стратегията си. Успех на всички!
                    Аз също търгувам през Interactive Brokers чрез Карол, но съм сигурен, че акциите не са на мое име ...
                    Това , че си купил акции през банка , според мен няма никаква връзка с това да са "реална доставка" .
                    Да са на твое име разбирам следното - правиш справка в депозитара към London exchange и кеф - виждаш си името като акционер в стабилна
                    Относно това питане май доста хора не разбират , че засяга проблема с доверието - ... появи през 2008-09 все още не е отшумял ..
                    Накратко - вероятността депозитара да го има след N години е в степени по-голяма от тази за брокера
                    п.с. Всъщност няма причина да се съмнявам в думите ти - аз също съм ползвал банка като ИП . Но не държах да бъдат на мое име - имаше годишна такса за това удоволствие
                    Last edited by Protokol; 14.10.2019, 13:57.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Това ясно ама защо всички му обясняват как няма смисъл ...
                      Досега прочетох поне 10 начина как няма как да стане ...ще се намери ли един, който да напише как да се случи ...
                      Всъщност има ли някой, който да притежава "лично" акции извън БФБ
                      Тишина ???
                      Аз притежавам предимно US и UK акции с т.н. "реална доставка", които съм закупил през инвестиционен посредник - Банка през последните 6-7 години, но сега съм в процес на миграция на позициите към Interactive Brokers, защото чрез Карол те са едни от малкото в БГ, които предлагат акции с реална доставка. Технически Карол са introduction broker, т.е. нямаш много общо с тях и ползваш платформата на Interactive Broekers. Не им правя реклама, но след кратко проучване установих, че при тях условията мен ме устройват а и са един от най-големите брокери в света. Друга алтернатива за закупуване на акции с реална доставка за БГ освен през банките разбира се е Revolut, но там нямат БГ съпорт и има някой ограничения, който не ми позволяват да реализирам стратегията си. Успех на всички!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SimSam Разгледай мнение

                        Това е много важно за тези, които инвестират дългосрочно. След 10, 20 или 50 години например брокера може и да не съществува, но за инвеститорите в необходимо да имат доказателство, че акциите са тяхна собственост.
                        За търговците, предполагам, реалната доставка на акции не е определяща, дори може и да е проблем с оглед на по-високите транзакционни разходи.
                        Това ясно ама защо всички му обясняват как няма смисъл ...
                        Досега прочетох поне 10 начина как няма как да стане ...ще се намери ли един, който да напише как да се случи ...
                        Всъщност има ли някой, който да притежава "лично" акции извън БФБ
                        Тишина ???
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Не мога да разбера, защо точно искаш да са на твое име? Мислиш да ходиш на годишното им събрание в Китай? Направи си сметка в Елана, Карол, Еврофинанс или някой друг голям посредник, и си търгувай през платформата. Ако искаш ги задръж, ако искаш ги продавай. Твое право.
                          Това е много важно за тези, които инвестират дългосрочно. След 10, 20 или 50 години например брокера може и да не съществува, но за инвеститорите в необходимо да имат доказателство, че акциите са тяхна собственост.
                          За търговците, предполагам, реалната доставка на акции не е определяща, дори може и да е проблем с оглед на по-високите транзакционни разходи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
                            От Карол ми отговориха, че мога да закупя през платформата Interactive Brokers. Като ми обясниха,че няма да са на мое име, но били гарантирани до $500к от Американското правителство (или нещо от сорта беше ), ако нещо се случи.
                            Interactive Brokers ще знаят че акциите са твои и ще ти изпращат покана за общо събрание и точките които се гласуват. Ако не можеш да присъстваш ще може да гласуваш онлайн. Поне при американските акции е така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chavko Разгледай мнение
                              От Карол ми отговориха, че мога да закупя през платформата Interactive Brokers. Като ми обясниха,че няма да са на мое име, но били гарантирани до $500к от Американското правителство (или нещо от сорта беше ), ако нещо се случи.
                              Не мога да разбера, защо точно искаш да са на твое име? Мислиш да ходиш на годишното им събрание в Китай? Направи си сметка в Елана, Карол, Еврофинанс или някой друг голям посредник, и си търгувай през платформата. Ако искаш ги задръж, ако искаш ги продавай. Твое право.

                              Коментар


                              • От Карол ми отговориха, че мога да закупя през платформата Interactive Brokers. Като ми обясниха,че няма да са на мое име, но били гарантирани до $500к от Американското правителство (или нещо от сорта беше ), ако нещо се случи.

                                Коментар

                                Working...
                                X