IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Revolut

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stif Разгледай мнение
    Благодаря drift hunters, да разбирам ли, че няма нужда от данъчна декларация ? И евентуално проблеми с НАП ?

    Допълнение: Намерих следното в фейсбук -Какви данъчни задължения поражда търгуването с акции през Трейд платформата на Револют? Това май не е за мен, не ми се занимава да попълвам данъчни декларации, за едната дребна търговия, дето е колкото да съм в играта, а печалба все тая дали ще има.
    И аз мисля така

    Коментар


    • Някой превеждал ли е долари към сметка в САЩ? Като swift или като ach минават. Съпорта вика swift, но по форумите обясняват, че е ach.

      Коментар


      • Здравейте,
        Миналата година ползвах Револют за кратко, купих си няколко акции, след което ги продадох. Помня, че имах печалба от около 1000лв.
        След като обявиха, че заради Брекзит променят политиката си и т.н. си закрих всички сметки и вече не ползвам приложението.
        Пропуснах обаче да декларирам тази печалба в НАП. Въпросът ми е по какъв начин мога да проверя точно каква ми е била печалбата, трябва ли да я деклалирам и дали в сайта на НАП, при "Проверка на неплатени в срок задължения" ще мога да проверя какво дължа ?

        Коментар


        • аз съм супер доволна от револют

          Коментар


          • аз от няколко месеца ползвам револют и купувам акции и съм много доволна. супер бързо и лесно е

            Коментар


            • Понеже сме в месеца на данъците... ето това нящо значително ми улесни живота: https://www.tradestats.us/revolut/

              Имам известни съмнения, че R нарочно правят нещата възможно най-тегави.

              Коментар


              • Stif , На твоя въпрос може да ти отговори Хърсев от Хърсев и Ко, преди няколко дни го слушах по телевизия Скат да говори по този въпрос и за тази банка. Той пише и статии в в-к Сега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stif Разгледай мнение
                  Питането ми е продиктувано от тази статия, ето и конкретния цитата който ми направи впечатление:
                  "Говори се за „дълбока реформа“, разбирай: изхвърляне от пазара на „финтех претендентите“ и малки банки, които ще бъдат лишени от държавната депозитна гаранция или ще бъдат подложени на тежки проверки и накарани да плащат скъпо за гаранциите."
                  Не съм сигурен доколко журналиста от в. Сега е прав, стана ми интересно дали може да има някакви последствия за Revolut ?
                  Благодарско за материала. Нямам никаква информация, но е супер странно, че си помислих абсолютно същото, когато получих имейла за прехвърляне към Revolut bank. Т.е. постоянно са пред фалит и по същество са пирамида и затова гледат да се покрият с гаранцията на влоговете. Как "банка", която за 5+ години работи изцяло на загуба може да получи лиценз е мистерия за мен.

                  Коментар


                  • Питането ми е продиктувано от тази статия, ето и конкретния цитата който ми направи впечатление:
                    "Говори се за „дълбока реформа“, разбирай: изхвърляне от пазара на „финтех претендентите“ и малки банки, които ще бъдат лишени от държавната депозитна гаранция или ще бъдат подложени на тежки проверки и накарани да плащат скъпо за гаранциите."
                    Не съм сигурен доколко журналиста от в. Сега е прав, стана ми интересно дали може да има някакви последствия за Revolut ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Stif Разгледай мнение
                      Знам, че темата е насочена по скоро към закупуването на акции през Revolut, но дали проблемите около Грийнсил банк ще им се отразят ?
                      Като цяло Р. си е шитня на границата на пирамида, но не разбирам точно каква е връзката. Би ли обяснил накратко.

                      Коментар


                      • Знам, че темата е насочена по скоро към закупуването на акции през Revolut, но дали проблемите около Грийнсил банк ще им се отразят ?

                        Коментар


                        • Кажете нещо и за Революц банк , били имали ограничен банков лиценз, като сметките са гарантирани от литовската схема за гарантиране на депозитите.
                          Ако нещо по евтинко откъм таксите го дават, може да се ползва.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Stif Разгледай мнение
                            Благодаря tony1975, да разбирам ли, че няма нужда от данъчна декларация ? И евентуално проблеми с НАП ?

                            Допълнение: Намерих следното в фейсбук -Какви данъчни задължения поражда търгуването с акции през Трейд платформата на Револют? Това май не е за мен, не ми се занимава да попълвам данъчни декларации, за едната дребна търговия, дето е колкото да съм в играта, а печалба все тая дали ще има.
                            Здравейте - за съжаление темата не се показва във форума и трудно я намирам.
                            Според мен трябва да се декларират получените дивиденти, с чисто информативна цел(без да плащате данък тъй като вече сте обложен)

                            Коментар


                            • Благодаря tony1975, да разбирам ли, че няма нужда от данъчна декларация ? И евентуално проблеми с НАП ?

                              Допълнение: Намерих следното в фейсбук -Какви данъчни задължения поражда търгуването с акции през Трейд платформата на Револют? Това май не е за мен, не ми се занимава да попълвам данъчни декларации, за едната дребна търговия, дето е колкото да съм в играта, а печалба все тая дали ще има.
                              Last edited by Stif; 22.02.2021, 13:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stif Разгледай мнение
                                Благодаря. А чисто теоретично ако в бъдеще в Revolut се листнат акции на европейски компании, търгувани на европейски борски, тогава пак ли ще трябва да се плаща данък ?
                                нека стане и ще видим как ще е уредено, би трябвало да не плащате. Но то и сега за САЩ не плащам защото има споразумение САЩ/ЕС и всичко ми е удържано вече

                                Коментар

                                Working...
                                X