IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

eToro брокер - 0% комисионни за акции - къде е уловката?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не може да дадеш оценка на приложението им .

    Коментар


    • Преди около 4-5 години имаше статия в инвестор за тях явно платена като рекламите им . Реших да ги пробвам живеех в Лондон минимално запо4ваш с 250 долара . По4нах да копирам сделки или както там се казва след няколко месеца нищо. Нямаше един дето следя със добри резултати . Реших да си изтегля парите но не е лесно както да се регистрираш и прехвърлиш около180 паунда (250) искат доказателство за адрес, копие от ли4на карта което не го приема правих няколко опита и нищо и си стоят парите там . Четох в английските форуми не съм само аз много хора не могат да си изтеглят парите и като става въпрос за 180 паунда на хората не им се занимава толкова щото седалището на е-торо е в Кипър а там е рай за мошениците.

      Коментар


      • Омнибус сметките ги ползват всички, щото е по-лесно и по-евтино. Те затова са направени изначално. Улесняват сетълмента при сделки с много клиенти едновременно и спестяват разходи за управление.
        Иначе, нали се сещаш, че депозитарите и попечителите няма да ти управляват индивидуалните сметки + трансферите безплатно, и разходите ще се насочат към теб Пък и процеса при брокерите се усложнява значително, ако трябва да оправят на много хиляди клиенти индивидуално сметките там. Не, че е невъзможно теоретически, но разходите пак се увеличават.
        Виж, за изпадането на брокер в определена ситуация, самите еТоро са писали в условията, че в някои юрисдикции има проблем с разделението на собствени и клиентски активи. Демек, няма разлика.
        Last edited by Kildirim_Bei; 17.07.2019, 13:52.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          До Ferdi_mruvkata

          6. YOUR SECURITIES REGISTRATION Securities which are held by eToro for your Account will be registered in the name of eToro, as your custodian or (b) a nominee other than eToro, including a sub- custodian or a recognized depository clearing organization. Your ownership of your securities will be reflected in eToro’s records.

          това е от техните условия:
          https://www.etoro.com/customer-servi...ms-conditions/
          eToro (Europe), файла Securities trading addendum

          Нали за търговията с акции и други фин. инструменти питаше (без CFD и подобни).

          Същото е както и при другите. Ти седиш в книгите на eToro, а те имат омнибус акаунт в съответния депозитар, клирингова институция, и т.н.
          В депозитарите нищо няма на твое име. Успех!

          Още по-подробно е описано в т. 10 (CUSTODY). Пак е същото.

          Парите също са ти в омнибус сметка (т.9).

          Всичко е в един кюп, сметките са в системата на еToro и там пише кво е реалното състояние, демек къде и колко са твоите пари и акции.
          Да, и аз почнах да стигам лека полека да информацията.

          Понеже казваш "както е при другите". Това явно е обща практика. Тъй като не са лично мои тези акции, при евентуално сгромолясване на въпросния посредник, еТоро в случая, ще е много трудно и главоболно да докажа собствеността си и да си търся парите (които някъде четох,че до определена сума за ЕУ са гаранитрани, подобно на депозитните гаранции при фалит на банка)
          Другия недостатък е, че няма да мога да гласувам в общото събрание :-D Това в кръга на шегата. Реално ако стигна до момента да притежавам някъде глас, еторо ще ми е последната грижа Та, този "недостатък" го отписваме. Остава само риска от изчезване на посредника.

          Така ги разбирам нещатата.

          Другото което видях е, че при плащане на дивидент на УСА акции получаваш 70%, а на ЕУ акции - 85%. Сигурно като компенсация на комисионните.
          Но без да съм направил калкулацията, сметнато на ум ми излгежда по-оферта. Това ще трябва да се анализира по-подробно.

          И така...

          Междувременно ми одобриха акаунта. Проучвам си сега компаниите и скоро ще набутам едни 2-3к за старт.

          Поздрави

          Коментар


          • До Ferdi_mruvkata

            6. YOUR SECURITIES REGISTRATION Securities which are held by eToro for your Account will be registered in the name of eToro, as your custodian or (b) a nominee other than eToro, including a sub- custodian or a recognized depository clearing organization. Your ownership of your securities will be reflected in eToro’s records.

            това е от техните условия:
            https://www.etoro.com/customer-servi...ms-conditions/
            eToro (Europe), файла Securities trading addendum

            Нали за търговията с акции и други фин. инструменти питаше (без CFD и подобни).

            Същото е както и при другите. Ти седиш в книгите на eToro, а те имат омнибус акаунт в съответния депозитар, клирингова институция, и т.н.
            В депозитарите нищо няма на твое име. Успех!

            Още по-подробно е описано в т. 10 (CUSTODY). Пак е същото.

            Парите също са ти в омнибус сметка (т.9).

            Всичко е в един кюп, сметките са в системата на еToro и там пише кво е реалното състояние, демек къде и колко са твоите пари и акции.
            Last edited by Kildirim_Bei; 16.07.2019, 18:19.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
              What do I purchase when I buy stocks on eToro?

              Buying a stock on eToro by opening a “buy” (long), non-leveraged position means you are investing in the underlying asset*, and the stock is purchased and held in your name. However, eToro also offers additional functions using CFD trading. With CFDs, you can open “sell” (short) positions, use leverage, and buy fractional shares. For example, on eToro you can invest as little as $50 in a stock that actually costs $1,000.

              М така, на този агент от филмчетата му ги изгледах повечето. Яко говори.
              А според текста отгоре, акциите, които купуваш са на твое име. Дали на твое име обвързано с акаунта или наистина на твое име, не става много ясно. Но като цяло, придобих някаква вяра в тази платформа. Чакам дами верифицират акаунта и ще я пробвам.

              Иначе, ако не ми взема комисионни при търгуване на немския пазар ( който ми е интересен в момента) съм си направо на +. И Карол комисионната не е никак ниска. Доста скъпо ще ми струва да нарпавя 5-6 сделки на различни компании и на всяка да платя по едни 6евра ... и те стана 40е само за покупката. А ако речеш и да продадеш...

              Да видим сега, ще ми верифицират ли профила
              Гледам че рекламата им върви яко в Youtube. Кажи какво е станало в крайна сметка.

              Коментар


              • What do I purchase when I buy stocks on eToro?

                Buying a stock on eToro by opening a “buy” (long), non-leveraged position means you are investing in the underlying asset*, and the stock is purchased and held in your name. However, eToro also offers additional functions using CFD trading. With CFDs, you can open “sell” (short) positions, use leverage, and buy fractional shares. For example, on eToro you can invest as little as $50 in a stock that actually costs $1,000.

                М така, на този агент от филмчетата му ги изгледах повечето. Яко говори.
                А според текста отгоре, акциите, които купуваш са на твое име. Дали на твое име обвързано с акаунта или наистина на твое име, не става много ясно. Но като цяло, придобих някаква вяра в тази платформа. Чакам дами верифицират акаунта и ще я пробвам.

                Иначе, ако не ми взема комисионни при търгуване на немския пазар ( който ми е интересен в момента) съм си направо на +. И Карол комисионната не е никак ниска. Доста скъпо ще ми струва да нарпавя 5-6 сделки на различни компании и на всяка да платя по едни 6евра ... и те стана 40е само за покупката. А ако речеш и да продадеш...

                Да видим сега, ще ми верифицират ли профила

                Коментар


                • Тук един пич обеснява защо са допуснали реални акции https://www.youtube.com/watch?v=8Am2q7Kb5BU. За да вляват в пазара на USA. Там CFD-та са забранени. За всички интродуюсари на Saxo Bank като Елана при покупка на акции акциите не се водят на твое име ето го и текста.

                  Финансовите инструменти, закупени от клиента на чуждестранни регулирани пазари, се съхраняват в общи сметки в депозитарни институции към регулираните пазари по подсметката на Saxo Bank. Депозитарните институции към регулираните пазари не могат да издадат документи относно собствеността на финансовите инструменти на името на клиента, защото те не се водят на негова сметка.

                  Тоест не можеш да ходиш да гласуваш на събранията на акционерите и не можеш да ползваш акциите като обезпечение за заем.

                  Не съм сигурен при eToro как е дали акциите които се купуват са на твое име или на името на еToro. За Interactive Brokers съм 100% сигурен
                  че акциите се водят на твое име и можеш да ходиш на събранията на акционерите така че мисля че дори и да фалират акциите си остават твои.
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • Проверих например за Lloyds Banking Group plc спреда при другите брокери където има комсионна е 0.01Gbp докато при тях е някъде около 0.06GBp. Направих сметки при текущатата цена спреда при еТоro e 0.1% от цената. При елана за 1000 акции на Lloyds Banking Group plc ми искат 10.87GBP десет паунда за сделка на стойност 573.70 паунда това е около 1.9% като сложиш комисионната. Така че дори спреда да е по - голям при еторо отколкото при директен достъп до пазара реално излиза по - евтино отколкото при другите брокери като сложиш комисионната.
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • еТоро предлагат и реални акции както си му е реда, с дивидента когато ги има и т.н., подобно на Елана и подобните итерактив брокери. За CFD ta изобщо не коментирам. Нямам никакъв интерес към този инструмент. Също така ми е леко неясно, утре ако ккойто и да било брокер си вдигне чукалата, какво става с активите които са на съхранение при тях?
                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        Оглеждам се в момента да си намеря посредник за закупуване на акции (stocks) от немската борса. Разгледах доста варианти и този eToro - https://www.etoro.com ми излгежа най-юзърфрендли и с 0% комисионни за търгуване на акции. Онлайн платформата е много удобна. Предлагат немски, американски и една камара други акции. Също депозирането на средсва към акаунта става изключително лесно през paypal, директно плащане с кредитна карта (като при Револут) и още няколко много бързи, евтини и удобни начина.
                        Всичко ми звучи и изглежда много хубаво и лесно...
                        Въпроса е какво пропускам
                        Някой има ли опит с тях или да е чувал нещо.. мнения, отзиви.


                        Насочил съм се към дългосрочно закупуване на акции, не на ден за ден търговия, CFD та и т.н.

                        Благодаря за мненията
                        Не знам за торо, но мога да ти кажа с Robinhood каква е врътката. Пак нулеви комисионни, но е само за граждани на щатите. Всяка сделка там преди да се изпълни минава през Citadel които те front run-ват и освен това те шибат в спреда. А market order там е само за смелите. Предполагам че в торото врътката е подобна.

                        Коментар


                        • Гърбят те през спреда и ти пробутват CFD не реални акции. Виж interactive brokers през Карол там купуваш реални акции за 1 2 долара комисионна и излиза по евтино а и държиш реални акции не някакви измислени CFD-ta. Много брокери всяка вечер начисляват сауп върху CFD позицията ти и така може да загубиш 5% 6% процента от позицията си за година да не е и повече. Други брокери като deltastock и https://www.roboforex.com/forex-trad.../stock-market/ може да си избереш акаунт с 1:1 leverage тоест може да купуваш акции за колкото пари имаш и няма да те гърбят със сауп всяка вечер. При roboforex.com при leverage 1:1 не ме гърбят със сауп дори за къси позиции не знам какви им е далаверата теглил съм пари от тях и ми изглеждат коректни но си предлагат CFD не истински акции. Също така през roboforex съм купувал CFD от слабо ликвидна компания AMZA си видях покупката при друг брокер същия брой акции в същатата секунка. Броя акции който купих беше доста нестандартен 101 а при тази компания има доста минути в които не се сключват сделки. Това ми дава увереност че някой сделки макар и CFD излизат на реалния пазар при roboforex. Roboforex ползвам за шортене na TVIX и DGAZ за дългосрочните акции ползвам Елана понеже ми смятат данъците ако имам печалба и не ми се налага да смятам и превалутирам но комисионните са им скъпи за акции 12евро за европейски и 15 долара за американски.
                          http://www.proflashgame.com

                          Коментар


                          • eToro брокер - 0% комисионни за акции - къде е уловката?

                            Здравейте,
                            Оглеждам се в момента да си намеря посредник за закупуване на акции (stocks) от немската борса. Разгледах доста варианти и този eToro - https://www.etoro.com ми излгежа най-юзърфрендли и с 0% комисионни за търгуване на акции. Онлайн платформата е много удобна. Предлагат немски, американски и една камара други акции. Също депозирането на средсва към акаунта става изключително лесно през paypal, директно плащане с кредитна карта (като при Револут) и още няколко много бързи, евтини и удобни начина.
                            Всичко ми звучи и изглежда много хубаво и лесно...
                            Въпроса е какво пропускам
                            Някой има ли опит с тях или да е чувал нещо.. мнения, отзиви.


                            Насочил съм се към дългосрочно закупуване на акции, не на ден за ден търговия, CFD та и т.н.

                            Благодаря за мненията

                          Working...
                          X