IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

eToro брокер - 0% комисионни за акции - къде е уловката?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте,

    не съм трейдър, но преди 2 месеца мернах тази платформа и да споделя малко опит.. Поиграх си на демо 2-3 седмици и после сложих 2х долара за проба... Началото на Ноември бях назад към 200 долара, тук последните седмици излезе на +, към момента сто и нещо...
    Регистрацията бе дългичка (снимки, лични карти, формуляри, телефони и т.н.), но в крайна сметка работи- зареждам през Пейпал..

    Тествах и теглене (30 долара изтеглени + 5 долара такса, за по големи депозити тази такса я няма...) та паричките за 1 ден си бяха обратно в Пейпала (досега не бях обръщал внимание, но от Пейпал към БГ сметката спират 1%)

    Както казах не съм в час с инвестициите и не се чувствам подготвен сам да купувам/продавам, каквото и да е, та мързеливо си избрах 5-6 уж "успешни" човека, които копирам. Това ми се видя огромна екстра за такива като мен ...

    Ще се радвам да споделяме мнения, впечатления и идеи за платформата....
    Събирам кураж да сложа по сериозна за мен сума, но ми се ще да го обсъдя и с други по опитни инвеститори там, че да ги питам и за акъл

    Attached Files

    Коментар


    • Така е, имат някои бъгове по системата. Стоплоссовете си работят. Ако си отвориш едни позиции и си ги държиш, няма да имаш ядове. И с тегленето на пари нямах проблем. Та, доста е лесна платформата. И информацията ти идва готино. Не знам, за дългосрочно как ще е ... но си получаваш и дивидентите и всичко. Не си собственик на книжата.

      Коментар


      • Момчета, не се занимавайте с ЕТОРО. Ползвайте го само като фейсбук. За развлечение, информация, източник на идеи и т.н. В най-голямата волатилност системите им забиват. При достигнато дъно хората не могат да се включат в движението на горе. Не им се изпълняват поръчките и не само това. Огромен проблем е, че има страшно много случаи на стоп лосове, които не са се включили. Таксите за търгуване на петрол са ОГРОМНИ, а не е много ясно как се образува цената при тях.

        Коментар


        • Аз също търгувам там и досега не съм имал проблем.

          Коментар


          • Due to low liquidity and volume, we are disabling the opening of new positions on this instrument
            много несериозно, въпросната компания е с капитализация 600мил, обмислящите да дей-трейдват през еТоро да го имат предвид

            Коментар


            • A беееееееееее какво става с тази платформа- от 2 дни не иска да ме регистрира, не приема верификацията на картата и адреса. Да не би защото съм в германия. Някакви идеи??

              Коментар


              • Привет. Прочетох мненията ви, но все пак ми остава много притеснително да речем да инвестирам дългосрочно в акции и ETFs при условие, че не се водят на мое име. Представям си варианти след 20 години инвестиране нещо се случва с платформата и дотам.. Вие готови ли сте и поемате ли този риск с по-сериозни суми?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
                  И да ъпдейтна темата - направих първото си теглене от etoro. Нещата се случиха точно за 2 дена. Пуснах заявка вторник и четвъртък парите бяха по сметката ми.
                  Неприятно ме изтряскаха от ДСК с 7 долара такса за входящ превод ... гадините. Но хубавото е, че нещата се случиха.
                  Радвам се да чуя позитивно мнение, точно за тегленията. Най-много хора от това се оплакват. Доста се чудех и аз с кой брокер да започна, но реално ако искаш да инестираш на Щатския пазар и си нов, други опции нямаш. Техния интерфейс е най-разбираем. И ако бягаш от копи трейдърите и CDFите, не виждам защо да нямящ успешни дългосрочни инвестиции.

                  Коментар


                  • И да ъпдейтна темата - направих първото си теглене от etoro. Нещата се случиха точно за 2 дена. Пуснах заявка вторник и четвъртък парите бяха по сметката ми.
                    Неприятно ме изтряскаха от ДСК с 7 долара такса за входящ превод ... гадините. Но хубавото е, че нещата се случиха.

                    Коментар


                    • Акциите в еТоро са си сивсем истински. Получаваш си и дивидент по тези акции - 0.75 за УСА акциите и 0.85 за ЕУ акциите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HristiyaSp Разгледай мнение
                        Привет,

                        Преди около месец се регистрирах, верифицирах и вкарах къси пари в Еторо. При тях схемата е, че не се купуват крайните акции, а сключваш договор с Еторо, че те ще следят официалния пазар и движенията му и ще го репликират на 100%. Можеш да спечелиш от движението на цените на акциите, не получаваш дивиденти! Комисионна има само ако използваш левиридж. Верификацията беше малко тежка - за малко да ми блокират акаунта, защото не можех да предоставя документ, който да ми верифицира адреса. (Живея под наем , но нямам адресна регистрация тук, всичките ми сметки (включително към мобилния оператор) не са на мое име, но един официален документ от работното ми място оправи работата.
                        Имат такса от 25$ при теглене!
                        Напоследък започнах да чета доста негативни мнения за тях и се двоумя дали да продължа с инвестициите там, но по документи всичко изглежда ОК - регулиран сайт са. Надявам се да нямам никакви проблеми с тях.

                        Някой друг, вече инвестирал там, да сподели мнение?

                        Поздрави,

                        Х
                        Да, тази такса за теглене звучи малко стряскащо. Зависи какви обороти прави човек, разбира се.

                        Коментар


                        • Привет,

                          Преди около месец се регистрирах, верифицирах и вкарах къси пари в Еторо. При тях схемата е, че не се купуват крайните акции, а сключваш договор с Еторо, че те ще следят официалния пазар и движенията му и ще го репликират на 100%. Можеш да спечелиш от движението на цените на акциите, не получаваш дивиденти! Комисионна има само ако използваш левиридж. Верификацията беше малко тежка - за малко да ми блокират акаунта, защото не можех да предоставя документ, който да ми верифицира адреса. (Живея под наем , но нямам адресна регистрация тук, всичките ми сметки (включително към мобилния оператор) не са на мое име, но един официален документ от работното ми място оправи работата.
                          Имат такса от 25$ при теглене!
                          Напоследък започнах да чета доста негативни мнения за тях и се двоумя дали да продължа с инвестициите там, но по документи всичко изглежда ОК - регулиран сайт са. Надявам се да нямам никакви проблеми с тях.

                          Някой друг, вече инвестирал там, да сподели мнение?

                          Поздрави,

                          Х

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                            Само че май не съм разбрал правилно на първо четене. Защото долу с дребен шрифт пише „Допълнително се събират всички такси/комисиони, начислявани от IB“. Тоест - това на картинката са таксите на Еврофинанс и към тях се добавят таксите, публикувани на сайта на IB.

                            Това значи, че Еврофинанс си позволява да иска допълнително пари над таксите, които IB начислява, защото няма месечна такса (не съм сигурен в това) и Еврофинанс е българска фирма и се избягва ДДС регистрация при плащане на таксите (но пък има ДДС регистрация когато оборотът от продажбите надвиши прага на регистрация; затова избягвайте да продавате финансови инструменти за повече от 50 000 лева за година).

                            Но може тълкуването ми да е грешно, трябва да ги питам за да съм сигурен.
                            След като ги питах:

                            Не ми е напълно ясно какво означава „Допълнително се събират всички такси/комисиони, начислявани от IB“.

                            Имам две хипотези. Например при покупка на акции на Xetra:

                            1) Вашата такса от 0,05% (минимум 1, максимум 45 евро) + таксата на IB от 0.1% (минимум 4, максимум 99 евро) + другите такси на IB (ако има).

                            2) Вашата такса от 0,05% (минимум 1, максимум 45 евро) + другите такси на IB (ако има), но без таксата на IB от 0.1% (минимум 4, максимум 99 евро).

                            * * *

                            "Допълнително се събират таксите за изходящ превод на кредитните институции, в които ЕВРО-ФИНАНС АД съхранява паричните средства на своите клиент"

                            Колко са тези разходи? Има такива само ако реша да ползвам сметка в друга банка (а не Unicredit Bulbank)?

                            * * *

                            Как точно предлагате платформата на Interactive Brokers - в качестото си на introducing broker (клиентът сключва договор с IB и превежда парите към сметка на IB) или клиентът сключва договор директно с ЕВРО-ФИНАНС АД и превежда парите по сметка на ЕВРО-ФИНАНС АД?

                            На страницата http://www.eurofinance.bg/2012/05/de...bank-transfer/ споменавате за EFOCS, но нищо не пише за TWS (платформата на IB). Това значи ли, че не може да се прехвърлят пари за захранване на сметката към платформата TWS по тези сметки?

                            (Това ме интересува, защото смятам, че има значение за ДДС регистрацията на клиентите.)
                            Отговориха ми:

                            • За покупка на акции през IB се събират, следните такси: 0,05% (минимум 1, максимум 45 евро) + таксата на IB от 0.1% (минимум 4, максимум 99 евро) + другите такси на IB (ако има);
                            • Изходящите преводи се таксуват съгласно тарифите на съответните кредитни институции, вкл. и на Unicredit Bulbank;
                            • Относно платформата на IB, клиентът сключва договор директно с ЕВРО-ФИНАНС АД и превежда парите по сметка на ЕВРО-ФИНАНС АД, като за да захраните сметката си в IB, в основанието за превода е необходимо да посочите клиентски номер и номер на сметка в IB.
                            В тарифата на Уникредит Булбанк видях, че имат високи такси за изходящи преводи в евро към други банки. Така че се замислете дали да не изискате преводите си в лева. Или да отворите сметка в Уникредит Булбанк (в тази банка таксите са по-високи в повечето случи от тези на други български банки!).

                            Изглежда условията при ползване на платформата на ЕВРО-ФИНАНС АД „ЕФОКС“ са по-добри - само 0,09% (минимум 3 евро).

                            Допълнение: има скрита такса във валутните курсове при теглене на левове, защото курсът на обмяна евро-лев се отличава от фиксинга на БНБ. За курса на долара не ми казаха с колко се отличава от средната пазарна цена.
                            Last edited by vstoykov; 07.08.2019, 13:20.
                            Два прости метода за легално намаляване на данъците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                              Законодателите се гаврят с българските граждани.

                              Това, че е освободена доставка значи, че не се облага с ДДС.

                              Обаче въпреки това участва в изчисляването на оборота за регистрация когато продажбите са направени на територията на България. Ако се ползва български ИП се смята, че сделките са направени в България и участват в оборота за регистрация.

                              Ако сделките се правят чрез чужд ИП - не участват в изчисляването на оборота за регистрация. Обаче има уловка - плащането за услуги (например месечната такса за ползване на платформата, комисионната по сделките - ако не се разглежда като съпътстваща доставка) води до задължение за регистрация по чл. 97а (по същия член, по който покупката на реклама от ирландска фирма - Google, Facebook - води до задължение за ДДС регистрация).





                              Тук писах повече по темата.

                              Пратил съм сигнал до Дирекция „Данъчна политика“ към Министерството на финансите за това безумие, но няма реакция.

                              Доста съм мислил по темата и побеснявам като се сетя колко е глупаво това.

                              Защо смятам, че е безумие? Защото ДДС-то по таксите към инвестиционния посредник са около 20 лева годишно. А разходите по ДДС регистрацията и подаването всеки месец на ДДС декларация (през повечето месеци тя е нулева!) са много повече от 20 лева годишно. Както за НАП, така и за данъкоплатеца. Тоест, НАП губи при от това, че получава 20 лева. За да получи тези 20 лева служители на НАП извършват труд на много по-голяма стойност. Също и разходите на счетоводител на данъкоплатеца са много повече от тези 20 лева.

                              Ако няма ДДС регистрация инвестиционният посредник може и да не обложи комисионните и таксите, защото според неговото приложимо законодателство може и да не го задължава. Държавата ще изгуби 20 лева приход, но няма да има загуби покрай бумащината, свързана с ДДС регистрацията (както за НАП, така и за данъкоплатците).





                              Точно затова не е изгодно ако нямате милиони $ сметка да купувате по малко от много компании. По-изгодно за повечето хора е да купят с една сделка дялове от ETF, който има ниски годишни разходи (0,07% - седем стотни от процента) и съдържа множество акции (например индексен фонд, който е "акумулиращ" - не изплаща дивиденти, а печалбата от него се взима при продажба - предимството на неизплащането на дивиденти е това, че няма нужда да се занимавате да ги декларирате и да представяте „доказателства“ за удържаните данъци върху дивидента в чужбина).

                              Не е препоръка да се инвестира в акции, само разглеждам по-добрия начин това да се прави (с ETF вместо да се избират отделни акции - повечето хора няма да се справят добре с избора на отделни акции, явлението се нарича illusion of skill, който иска може да потърси какво значи това).
                              Описал си моята стратегия. Accumulating ETF с 0.07% такса с покупки за по 10к няколко пъти годишно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Това с ДДС регистрацията ако минеш 50000 лв не съм сигурен. Това не е стокова търговия, а финансов инструмент. Ето извадка от ЗДДС
                                Доставка на финансови услуги
                                Чл. 46. (1) Освободена доставка е:
                                5. сделката, включително договарянето, свързана с дружествени дялове, акции или други ценни книжа и техни деривати, с изключение на управлението и отговорното пазене; това не се отнася за ценни книжа, установяващи права върху стоки или услуги извън посочените в този член;
                                Законодателите се гаврят с българските граждани.

                                Това, че е освободена доставка значи, че не се облага с ДДС.

                                Обаче въпреки това участва в изчисляването на оборота за регистрация когато продажбите са направени на територията на България. Ако се ползва български ИП се смята, че сделките са направени в България и участват в оборота за регистрация.

                                Ако сделките се правят чрез чужд ИП - не участват в изчисляването на оборота за регистрация. Обаче има уловка - плащането за услуги (например месечната такса за ползване на платформата, комисионната по сделките - ако не се разглежда като съпътстваща доставка) води до задължение за регистрация по чл. 97а (по същия член, по който покупката на реклама от ирландска фирма - Google, Facebook - води до задължение за ДДС регистрация).


                                Първоначално изпратено от Нап каза в писмо:
                                Когато са определени отделни цени на доставките, те не следва да се определят като основна и съпътстваща.

                                Тук писах повече по темата.

                                Пратил съм сигнал до Дирекция „Данъчна политика“ към Министерството на финансите за това безумие, но няма реакция.

                                Тук може да се запознаете с материалите, които им пратих.

                                Доста съм мислил по темата и побеснявам като се сетя колко е глупаво това.

                                Защо смятам, че е безумие? Защото ДДС-то по таксите към инвестиционния посредник са около 20 лева годишно. А разходите по ДДС регистрацията и подаването всеки месец на ДДС декларация (през повечето месеци тя е нулева!) са много повече от 20 лева годишно. Както за НАП, така и за данъкоплатеца. Тоест, НАП губи при от това, че получава 20 лева. За да получи тези 20 лева служители на НАП извършват труд на много по-голяма стойност. Също и разходите на счетоводител на данъкоплатеца са много повече от тези 20 лева.

                                Ако няма ДДС регистрация инвестиционният посредник може и да не обложи комисионните и таксите, защото според неговото приложимо законодателство може и да не го задължава. Държавата ще изгуби 20 лева приход, но няма да има загуби покрай бумащината, свързана с ДДС регистрацията (както за НАП, така и за данъкоплатците).


                                Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                От друга страна, нали Interactive Brokers, е сред най-доброто и като платформи и като цени(особено за щатски пазари). Ако се съчетае с Еврофинанс ето ти едно добро решение.
                                Нива около 0,1 % (общо) ги приемам за чудесни. Но защо Елана имат 12 евро минимален праг. Това означава, че на сделка трябва да правиш 12000 евро, та да имаш 0,1%, иначе става по-висока комисионата.

                                Точно затова не е изгодно ако нямате милиони $ сметка да купувате по малко от много компании. По-изгодно за повечето хора е да купят с една сделка дялове от ETF, който има ниски годишни разходи (0,07% - седем стотни от процента) и съдържа множество акции (например индексен фонд, който е "акумулиращ" - не изплаща дивиденти, а печалбата от него се взима при продажба - предимството на неизплащането на дивиденти е това, че няма нужда да се занимавате да ги декларирате и да представяте „доказателства“ за удържаните данъци върху дивидента в чужбина).

                                Не е препоръка да се инвестира в акции, само разглеждам по-добрия начин това да се прави (с ETF вместо да се избират отделни акции - повечето хора няма да се справят добре с избора на отделни акции, явлението се нарича illusion of skill, който иска може да потърси какво значи това).
                                Last edited by vstoykov; 08.08.2019, 00:24.
                                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                                Коментар

                                Working...
                                X