IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използване на българска банка като посредник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ... Да не пускам нова тема, някой ползва ли Българска банка за търговия с акции в чужбина (САЩ, UK, EU). И ако да - може ли да сподели какви са им комисионните, има ли custody и т.н. В интернет намерих, че услугата се предлага от Уникредит, Пощенска и Райфайзен. Има качени и комисионните, но ми се струват много високи, дали може да се спазарят по-ниски?

    Коментар


    • Пробвай с тия имат представителство в Австрия www.schwab.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Питай Ameritrade. Няма проблем за БГ
        Не знам. Почнах да откривам с тях. Почти попълних и ядец. Обадих се от колцентъра казаха не може и приключих.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Пичове, дайте акъл за щатски посредник!!! Проблемът е, че е надвишен лимита на застраховката на IB. За един прЕател питам. Ameritrade не предлагат услуга в БГ.
          Питай Ameritrade. Няма проблем за БГ

          Коментар


          • Според мен Trade Station е добър брокер за американски акции.
            Имат може би най добрата безплатна платформа. Има десктоп, онлайн, и мобилна версия. Платформата има и много възможности за автоматизирана търговия за хората които се интересуват от това и могат да програмират.......

            Комисионната стандартно е $5 на сделка. Има и план където се плаща на обем търгувани акции. Ако планирате да въртите голям капитал може и да се договори индивидуално комисионната.




            Last edited by alphaomega; 25.02.2019, 22:31.

            Коментар


            • Пичове, дайте акъл за щатски посредник!!! Проблемът е, че е надвишен лимита на застраховката на IB. За един прЕател питам. Ameritrade не предлагат услуга в БГ.

              Коментар


              • Не виждам смисъл на това да служи българска банка като посредник. По-добре е директно да се свържеш с чуждестранния брокер, например https://www.firstrade.com/content/en...erservice/faqs . Данъчни отчети са твоя отговорност вместо на посредническа банка.
                Така като гледам отдалече какви условия предлагат брокерите в България ми се струва че таксите им са обирджийски.
                Това е основната причина да се заобиколят техните платформи и услуги.
                А да се търгува с местни акции на българската борса ми се струва абсурдно, няма достатъчно ликвидност за да се приеме сериозно.

                Коментар


                • Открих това:

                  Банка ДСК ЕАД предлага на своите клиенти посредничество при търговия с акции, права и компенсаторни инструменти на Българска фондова борса – София АД, участие на първични и вторични предлагания, търгови предлагания и съхранение на ценни книжа.

                  Банка ДСК ЕАД предлага на своите клиенти посредничество при търговия с акции и борсово търгувани отделно фондове на международните пазари в Европа, Северна Америка, Азия, Латинска Америка, Африка и Австралия. Банка ДСК ЕАД съхранява чуждестранните финансови инструменти в Clearstream.

                  Клиентите ни могат да инвестират свободните си средства в акции на водещи родни и международни компании с цел постигане на по-висока доходност.

                  Комисионите и таксите, които банката прилага, са едни от най-атрактивните на пазара.

                  Борсово търгуваните фондове (Exchange traded funds) са фондове, чиято цел е да репликират структурата и движението на даден индекс от акции, облигации, борсово търгувани стоки или кошница от активи.



                  Разходи:
                  https://dskbank.bg/docs/default-sour...0%B2%D0%B5.pdf
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Защо точно банки ?
                    Инвестиционни посредници пълно за Американските пазари разгледай IB
                    Interactivebrokers
                    Поздрави!
                    Здравей,

                    Мисля че в USA най - лесният начин за покупка и продажба на акции е просто онлайн банкирането, когато банката ти е посредник. Не съм сигурен тук как е.

                    Отделно ме притеснява парични преводи от и към брокери, предполагам е по - лесно когато банката ти е посредник.

                    Също така предполагам, че ще е и по - лесно при отчитането на печалба / загуба.

                    Това са само предположения, за това и направих темата, за да попитам някой който има опит с банки като посредници.

                    Поздрави.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hvasilev88 Разгледай мнение
                      Здравейте,

                      Интересува ме дали има някакви предимства / недостатъци при използване на българска банка (ДСК / Райфайзен Банк) като посредник при закупуване на акции от Американски пазари.

                      Има ли някакво улеснение, което предлагат като например:
                      - по - лесен процес на закупуване / продажба на акциите.
                      - по - лесен процес при отчитане печалби / загуби през държавата и плащане на данъци.

                      Поздрави.
                      Защо точно банки ?
                      Инвестиционни посредници пълно за Американските пазари разгледай IB
                      Interactivebrokers
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • не става дума за мошенгии, искам достъп до Американският пазар просто. Виждма че банката ми предлага такова посредничество и се чудя се дали има предимства да ползвам тях или посредниците, които често биват препоръчвани в този форум.

                        Честно казано бих предпочел банката ми да е посредник, вместо трета компания към / от която да превеждам пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hvasilev88 Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Интересува ме дали има някакви предимства / недостатъци при използване на българска банка (ДСК / Райфайзен Банк) като посредник при закупуване на акции от Американски пазари.

                          Има ли някакво улеснение, което предлагат като например:
                          - по - лесен процес на закупуване / продажба на акциите.
                          - по - лесен процес при отчитане печалби / загуби през държавата и плащане на данъци.

                          Поздрави.
                          ...за ве.ециелски ли питаме? Щото и онѝ хамерик0нски, и бг банки, нещо, чувах, шавали...

                          Коментар


                          • Използване на българска банка като посредник

                            Здравейте,

                            Интересува ме дали има някакви предимства / недостатъци при използване на българска банка (ДСК / Райфайзен Банк) като посредник при закупуване на акции от Американски пазари.

                            Има ли някакво улеснение, което предлагат като например:
                            - по - лесен процес на закупуване / продажба на акциите.
                            - по - лесен процес при отчитане печалби / загуби през държавата и плащане на данъци.

                            Поздрави.
                          Working...
                          X