IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студеният Север и загадките на Изтокът - пазарите в Скандинавия и ЦИЕ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
    Споменатите колхозници тръби за газопроводи не могат да правят, а ги внасят от Холандия и Германия най-вече... да неговорим пък за компресори и др. газова инфраструктура... дори стълбите за операторите се внасят...
    Ако бе си направил трудът да проследиш този линк:

    http://stocks.investfunds.ru/issuers/276/

    или поне да прочетеш нашите коментари, нямаше да пишеш глупости, ама то всички знаем, че русофобството е психическо увреждане, изразяващо се в загуба на способност за критическо мислене, недостиг на здрав разум и цялостна ментална дегенерация. Не се срамувай, не си виновен, че си болен, но потърси специалист - не е позорно.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Споменатите колхозници тръби за газопроводи не могат да правят, а ги внасят от Холандия и Германия най-вече... да неговорим пък за компресори и др. газова инфраструктура... дори стълбите за операторите се внасят...
      Location: Terminal Island
      Institution: FBI Correctional Facility
      Jurisdiction: Unknown

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
        Публична е, естествено: http://stocks.investfunds.ru/stocks/454/
        А Gorenje мимоходом ги взеха китайците https://markets.ft.com/data/equities...ary?s=GRVG:LJU
        Най-добрата стратегия би била април да се влезе там до май - прехвърляне към Supervalu (от 16 към 32) и после скок към метро
        Но докато умните се наумуват, лудите се налудуват
        Браво - идейно Жалко че фабриката за тръби я няма на Ксетрата Иначе на Франкфуртската е 3.55 еврака.
        Last edited by Императорът; 30.08.2018, 09:05.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Публична е, естествено: http://stocks.investfunds.ru/stocks/454/
          А Gorenje мимоходом ги взеха китайците https://markets.ft.com/data/equities...ary?s=GRVG:LJU
          Най-добрата стратегия би била април да се влезе там до май - прехвърляне към Supervalu (от 16 към 32) и после скок към метро
          Но докато умните се наумуват, лудите се налудуват

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Оли, много тръби поръчва тази компания, бе
            Не е ли по-сгодно да се ушием в някоя от компаниите, дето продава тръбите на Газпром.
            Е ли е възможно това въобще?
            Публични ли са и искат ли дребни БГ спекуланти?

            Коментар


            • Оли, много тръби поръчва тази компания, бе
              Не е ли по-сгодно да се ушием в някоя от компаниите, дето продава тръбите на Газпром.
              Е ли е възможно това въобще?

              Коментар


              • Вова, знам какво е АДР-че - и че в случая има известен политически риск... който ме спира да вляза в Газпром по-масирано, но и ти виждаш таласъми под креватът и в гардеробът и зад вратата и на прозорецът и на закачалката и в нощното шкафче.

                Дай по-ведро - неглинени крака. Ако всички мои могъщи компании се сринат - или дори ного от тях - значи сме се върнали в каменната ера... то тогава и парите няма да са нищо, но нещо ще е само мишкунякът, уловен в саморъчен капан.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Веднъж вече ти споменах,че АДР няма нищо общо с акция!

                  Май не ме разбра тогава,но както и да е....Важното е тия след теб да не вървят по твоя път!

                  Ти дори не знаеш кой е Идеолога на Газпром и на чиято идея тя дължи могъществото си.Откъдето ти "гувичкаш' 2 кинта дивиденти от 4-те си CFD-АДР-а...Същото е и с другите компании които наричаш "могъщи" без да съзнаваш,че това глинени колоси.

                  Добър събеседник си за губене на малко време.Пък и аз винаги харесвам хората които си купуват фабрики в Навечерието на 9 Септември,но при условие,че умеят да носят лична отговорност за решенията си и възпитат собствените си поколения да не се възприемат като бъдещи реститути.

                  Здраве и Успех!
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Вова: ти си пораженец. И през Студената война дори Европа си топлеше дупето на руски газ.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                      ...да не би да се повтори Историята след 1953 г. -" Когато Котката вече няма да я има и плъховете да почнат да лудуват!...."
                      Репликата преди 2-3 месеца беше (приблизително): "Искам да си отида с достойнство". Което ясно показва осъзнатите събития от 1953 год и след това. (от Петър Първи до Сталин доста са си отишли без достойнство (с чужда помощ)).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        ....Вий как смятате, колеги?
                        Молчать, не говорить лишнего. Быть осторожным в высказываниях!

                        Това отдавна е калкулирано и е официална новина от около месец! Проекта продължава по предназначение!

                        ПС:Харесва ми детския ти ентусиазъм в "сложната" външна действителност...Ще махна кавичките след 2024 г. понежи имам известни Исторически притеснения да не би да се повтори Историята след 1953 г. -" Когато Котката вече няма да я има и плъховете да почнат да лудуват!...."


                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Някои от партньорите на Gazprom знамената започнаха да свиват:

                          https://www.bloombergtv.bg/novini-ot...skite-sanktsii

                          Вероятно и ще се наложи трасето на Северен поток 2 отчасти променено да бъде - заради все още неясната позиция на Дания, докато полските алкохолици могат само да пискат отстрани - докато чакат новият американски LNG танкер, пален с газчица от Газпром.

                          Публична тайна е, че присъствието в проектът на европейски компании има единствено политико-стратегически причини - а не например финансови, защото цената на целият газопровод е по-малка от годишната печалба на могъщият Gazprom - който може съвсем сам да си финансира проектът и после сам да си прибира печалбите.
                          19-а година ще е ключова - стартират Турски поток, Северен поток 2, а мисля и Силата на Сибир. Нищо чудно докъм 21-23 година дивидентченцето от Gazprom да набъбне докъм 35-38 цента на акция... ако - след завършването на мангизиемките проекти, компанията започне да раздава на акционерите към 50% от печалбата.

                          Вий как смятате, колеги?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • BTW, колкото и да ги хвалят, и скандинавите биват обратното на остри. И те не знаят и се страхуват да питат правилния човек, т.е. Автора. Преди години, нашите мобилатори (9 години, по-точно, към 18.10.) пропуснаха подобна възможност, после -естествено, как иначе - не получиха искания ръст на постъпления заради снижаване цените на минутите и така, наложи им се да се прекупуват и препродават...без да са цъфнали-вързали.
                            Ще рече, ако и да пиша леко шеговито, в тон с Императоров, АБСОЛЮТНО СЕРИОЗНО ВИ ДУМАМ:
                            - ИСТИНАТА Е ТАКА, НЕ ТОЧНО ТАМ И НЕ ТОЧНО СЪВСЕМ В СТРАНИ, АМИ (из)ОТЗАД.
                            - Питайте бе. ПИТАЙТЕ.
                            ...
                            по думите на една кака, „така, с питане, един оноди на мъжа ми жената”...
                            Last edited by Pyramid; 30.08.2018, 03:41.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Драги колеги,

                              Поради все по-големият интерес към инвестиции извън България: нека създадем отделни теми за основните европейски пазари - за да не разводняваме темите за немската борса (DAX) и за щатската (NYSE). Туканка ще обсъждаме норвежки, шведски, датски, руски, австрийски, полски, унгарски, румънски, чешки и т.н. акции.
                              Императоров,
                              Много те почитам, шапка ти свалям /барабар със цайсилата/ и, затова, да вкарам малко мат'рял за мисъл по Въпросът:
                              Фантастичните рашки залежавания от шистово петролец (ся, ако се вярва, само в зап.Сибир, към 3 (три) ТРИЛИОНА барела, са освен предизвикателство, и мощен инвестиционнодвижещ ресурс, дял от който - натам отива - ще се влее в компании, разработващи способа на отдавна пищещия ви тук под мое име субект метод за мултиплексирано сондиране. Така че, поканен си - ей ме нА! - в бордът на директорите. No Majtap, ша зна'ш.

                              Коментар


                              • Студеният Север и загадките на Изтокът - пазарите в Скандинавия и ЦИЕ

                                Драги колеги,

                                Поради все по-големият интерес към инвестиции извън България: нека създадем отделни теми за основните европейски пазари - за да не разводняваме темите за немската борса (DAX) и за щатската (NYSE). Туканка ще обсъждаме норвежки, шведски, датски, руски, австрийски, полски, унгарски, румънски, чешки и т.н. акции.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
                              Working...
                              X