IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в индекси

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Ами това е индексът на пазарът, на който съм инвестирал през повечето време от периодът - и който и сега ми е основен.
    На външните пазари също бях смятал някъде по темите - и изчислявал - макар да инвестирам отскоро, пак съм с добра доходност, без да броя дивидентите. Смятал съм компания по компания - защото цялостно е трудно - външният ми подпортфейл - доста динамически. А и - за външният портфейл - кой точно индекс да гледам за съпоставка? А че аз инвестирам в Германия, Британия САЩ, Холандия, Русия, Франция...

    Не въртя опашка, аз да не съм тако`а?
    Абе човек дай графика да видим ,кво толкова го увърташ ,зорлен се правиш на луд

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Кат не ти изнася почваш да въртиш опашка ,БФБ за основен индекс ли го имаш ?
      Затова ли цял ден отваряш теми и ни надуваш главите с глупости за чуждите пазари , та пак питам дай да видим доходността която постигна на чуждите пазари ?
      Импов .не се заяждам но цял ден дрънкаш глупости и кат стане дума да видим графика или колелце на доходност постигната на индекс различен от БФБ и млъкваш!
      Ами това е индексът на пазарът, на който съм инвестирал през повечето време от периодът - и който и сега ми е основен. И пак - като доходност - с дивидентите - се доближавам до СП500 например за 8-годишният период - инвестирайки основно на нашата охълска борса !!!
      На външните пазари също бях смятал някъде по темите - и изчислявал - макар да инвестирам отскоро, пак съм с добра доходност, без да броя дивидентите. Смятал съм компания по компания - защото цялостно е трудно - външният ми подпортфейл - доста динамически. А и - за външният портфейл - кой точно индекс да гледам за съпоставка? А че аз инвестирам в Германия, Британия САЩ, Холандия, Русия, Франция...

      Не въртя опашка, аз да не съм тако`а?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Както казах, Лобосов: чети назад. Основният индекс на основният пазар, на който съм инвестирал 8 години назад, го бия дори без да отчитам дивидентите и без или почти без да реинвестирам.
        Кат не ти изнася почваш да въртиш опашка ,БФБ за основен индекс ли го имаш ?
        Затова ли цял ден отваряш теми и ни надуваш главите с глупости за чуждите пазари , та пак питам дай да видим доходността която постигна на чуждите пазари ?
        Импов .не се заяждам но цял ден дрънкаш глупости и кат стане дума да видим графика или колелце на доходност постигната на индекс различен от БФБ и млъкваш!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          Та в крайна сметка имаш положителна или отрицателна доходност ?
          Дай да видим кво постигаш на годишна база ,иначе излиза само хвалби ква файда от 5% дивидент кат цената е паднала с15% ?
          Както казах, Лобосов: чети назад. Основният индекс на основният пазар, на който съм инвестирал 8 години назад, го бия дори без да отчитам дивидентите и без или почти без да реинвестирам.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Виж назад в темата. И други ме попитаха това. Сметнах го. Направих им кефът. Бия индексите кат` тако`а.
            Та в крайна сметка имаш положителна или отрицателна доходност ?
            Дай да видим кво постигаш на годишна база ,иначе излиза само хвалби ква файда от 5% дивидент кат цената е паднала с15% ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Импов след като правиш анализи и инвестираш мъдро покажи каква доходност правиш
              Виж назад в темата. И други ме попитаха това. Сметнах го. Направих им кефът. Бия индексите кат` тако`а.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Не зная - зависи от идеята ти за: доста За например 88 различни компании - при максимална диверсификация, могат да ти стигнат и 30-40 Б, ако посредникът ного не те дере. Или искаш да кажеш, че маймунякът ще яде ного бананго? Че то ти сам можеш да играеш маймуняк в тая игра, ако теглиш на сляпо имената на компаниите от една шапка - все същата работа.

                Идеята е, че по-добре човек да инвестира мъдро и след анализ на отделни компании - и то не само прочути - и да дебне сгода да си ги вземе.

                Разбира се - който го кефят индекси - да си инвестира в тях, щом може.
                Импов след като правиш анализи и инвестираш мъдро покажи каква доходност правиш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                  С малко закъснение повдигам темата, защото под влияние на някой "корифей на мисълта" въпроса на Крум остана без отговор. Според мен инвестициите в индекси имат смисъл, но трябва да се отчетат някои особености. Ако трейдърът е дългосрочен и не толкова активен, е разумно да се ползва ЕTFs, където и както ги намери, а ако се търсят бързи печалби, ИП Карол предлага платформа Карол Дилинг, с която чрез ДЗР би могло да се търгува всеки индекс Всъщност няма никакъв проблем инвестицията чрез ДЗР да бъде и по-дългосрочна. Тези инструменти, индексите, не са лесни за търгуване, но има смисъл и доходност. Това знам- това практикувам.
                  Импе, материала, който си публикувал за "Маймунския портфейл" е доста стар- виж кога К. Атанасова го е публикувала и още нещо- за да създадеш портфейл на базата на "маймунския подход", който да издържи през годините май са необходими доста парички.
                  Не зная - зависи от идеята ти за: доста За например 88 различни компании - при максимална диверсификация, могат да ти стигнат и 30-40 Б, ако посредникът ного не те дере. Или искаш да кажеш, че маймунякът ще яде ного бананго? Че то ти сам можеш да играеш маймуняк в тая игра, ако теглиш на сляпо имената на компаниите от една шапка - все същата работа.

                  Идеята е, че по-добре човек да инвестира мъдро и след анализ на отделни компании - и то не само прочути - и да дебне сгода да си ги вземе.

                  Разбира се - който го кефят индекси - да си инвестира в тях, щом може.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от KrumSto Разгледай мнение
                    Здравейте!

                    От скоро започнах да инвестирам в акции, използвайки платформата на interactive brockers. Бих искал част от портфолиото ми да инвестирам в индекси като S&P 500, NASDAQ и други. Четох, че в Америка това се прави основно чрез ETF-и. Но от средата на годината америакнските ETF-и не са достъпни за европейските инвеститори.

                    Та въпросът ми е - как мога да инвестирам в горепосочените индекси? Трябва ли да търся европейски ETFs, Mutual index funds или други?

                    Поздрави,
                    Крум
                    С малко закъснение повдигам темата, защото под влияние на някой "корифей на мисълта" въпроса на Крум остана без отговор. Според мен инвестициите в индекси имат смисъл, но трябва да се отчетат някои особености. Ако трейдърът е дългосрочен и не толкова активен, е разумно да се ползва ЕTFs, където и както ги намери, а ако се търсят бързи печалби, ИП Карол предлага платформа Карол Дилинг, с която чрез ДЗР би могло да се търгува всеки индекс Всъщност няма никакъв проблем инвестицията чрез ДЗР да бъде и по-дългосрочна. Тези инструменти, индексите, не са лесни за търгуване, но има смисъл и доходност. Това знам- това практикувам.
                    Импе, материала, който си публикувал за "Маймунския портфейл" е доста стар- виж кога К. Атанасова го е публикувала и още нещо- за да създадеш портфейл на базата на "маймунския подход", който да издържи през годините май са необходими доста парички.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                      малките компании бият големите в доходност (поне засега)
                      Примерно :
                      Sdax (
                      small and medium-sized companies)
                      https://www.investing.com/indices/sdaxi 1-Year Change 9.33% (Тука незнам дали са вкючени и дивиденти

                      Dax
                      https://www.investing.com/indices/germany-30 1-Year Change 1.75% доходност с вкл дивиденти ( total return )
                      Именно това е идеята на инвестиране чрез мамунь.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • малките компании бият големите в доходност (поне засега)
                        Примерно :
                        Sdax (
                        small and medium-sized companies)
                        https://www.investing.com/indices/sdaxi 1-Year Change 9.33% (Тука незнам дали са вкючени и дивиденти

                        Dax
                        https://www.investing.com/indices/germany-30 1-Year Change 1.75% доходност с вкл дивиденти ( total return )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          MAGA ( майкрософт, апъл,гугъл, амазон)
                          Близо 60% от доходността на сип500 тази година се дължи на горните 4 ( от 500 )
                          И предните години не беше нещо кардинално различно.

                          Да пожелаем на Импето и неговата маймунка успех със стокпикърстването
                          Аз нямам маймуняк, бе.

                          Идеята на тоя номер с маймунякът е... впрочем сигурен съм, че знаеш каква.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • MAGA ( майкрософт, апъл,гугъл, амазон)
                            Близо 60% от доходността на сип500 тази година се дължи на горните 4 ( от 500 )
                            И предните години не беше нещо кардинално различно.

                            Да пожелаем на Импето и неговата маймунка успех със стокпикърстването

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Това ще го приема за комплимент - защото - ясно е - отново говориш за Саламаджийницата.

                              Това, че вече толкова години ме бъзикате само и единствено за ЕДНА грешна инвестиция, от която съм загубил не повече от 100 (СТО) лева - и няма за какво друго да се хванете - всъщност най-добре показва нивото ми.
                              Работата е там че всичките и инвестиции я имат я не хилядарка.
                              А както каза един колега, мек и дребни пари всеки можа да извади.
                              Нивото ти е такова. Всъщност ти ще излезеш най-големия измамник във форума.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Ако имаш дългогодшна инвестиция от която понякога теглиш и понякога внасяш, как ще и сметнеш анюализираната годишна доходност?
                                Точно това е сложното, драги Но в последните години съм теглил ного повече отколкото внасял - изхарчвал дивиденти или пренасочвал към други инвестиции. Сега - като обмислям колко съм цоцал - мога да кажа... айде не на 90%, но поне на 88% - че бия индексът на борсата, на която съм инвестирал само с дивидентите. Поне 3 години от разглежданите 8 - дивидентната ми сгода е била 10% годишно и нагоре - Жабоци, Атерки... сега ного от компаниите на БФБ или си намалиха дивидентите, или цената им скочи - но пак си докарвам 5%.

                                Но защо само с мене се занимавате? Човекът зададе въпрос - вие пак към мене обърнахте разговорът
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X