IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в индекси

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Сривове, и то тежки идват. Мецаните пристигат.
    Рано е !!!!
    Ще има нов връх !!! .........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Сривове, и то тежки идват. Мецаните пристигат.
      Глупости на търкалета! Я питайте оня без "терците и козовете" и сие, и ще Ви кажат, че това е временнно. Приказвате така щото искате да им купите акциите евтино!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
        Гледайте сега какво става с индексите през следващите 2 - 3 години!
        Сривове, и то тежки идват. Мецаните пристигат.

        Коментар


        • За поредно, да питам: Добре де, като нямам никакъв контрол над пазара (поради ред причини) но, „инвестирам” (в индексите, които НЕ мога да контролирам) друго, освен да се надявам да позная (буквално), не ми остава. Т.е., става дума за хазарт...а уж темата за инвестиции. Трябва да викаме психиатри, май.

          Коментар


          • Гледайте сега какво става с индексите през следващите 2 - 3 години!

            Коментар


            • В тази тема, дали има и 2 отговора по темата, а човека повече не се обажда. Аз не разбрах защо "от средата на годината америакнските ETF-и не са достъпни за европейските инвеститори"(както казва автора на темата)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                То никъде няма свободно стоящи акции чакащи някой да ги купи. Фондовете купуват такива от пазара. Парите стигат до продавача, който и да е той. Само при първично или вторично публично предлагане, както и ако има увеличение на капитала парите от продажбата на акции влизат в компанията.
                ...Ако може по-ясно? Инвестирам в индекс. Т.е., дал съм си парите на фонд? Обаче, емитентът е продал /условно/ милион от всичките си милион акции, капитал не е увеличавал... т.е., фондът, реално, не може да купи нищо на вторичния пазар, ако друг някой не реши сам да продава или пък(пак фондът) сам не предложи цена над моментната, губейки от това.
                Така...е, фондът покачва офертата „купува”, и Тарикат А кешира. Да, обаче, с това, самият индекс би трябвало /ако останалите „мируват”/, да се повиши?
                ...Яко.
                Last edited by Pyramid; 23.10.2018, 19:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                  Не. Аз съм по-консервативен, влагам в конкретни неща, които харесвам. Индексите не са моя територия. Друг беше моментът: нали индексът е средно претеглена стойност на акциите на Х компании, дали изобщо тези пари стигат до тях индивидуално, или някакси, се разхвърлят върху вторичния пазар? Да, ако някой емитира допълнително - ОК но, при положение, че целите емисии са разпродадени? ТОГАВА какво става? Принципът ми е интересен, не техническите подробности.
                  Купуват си - ного ясно - акции от борсите - същото както всеки друг фонд - пенсионен, взаимен или какъвто и да е той.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                    Не. Аз съм по-консервативен, влагам в конкретни неща, които харесвам. Индексите не са моя територия. Друг беше моментът: нали индексът е средно претеглена стойност на акциите на Х компании, дали изобщо тези пари стигат до тях индивидуално, или някакси, се разхвърлят върху вторичния пазар? Да, ако някой емитира допълнително - ОК но, при положение, че целите емисии са разпродадени? ТОГАВА какво става? Принципът ми е интересен, не техническите подробности.
                    То никъде няма свободно стоящи акции чакащи някой да ги купи. Фондовете купуват такива от пазара. Парите стигат до продавача, който и да е той. Само при първично или вторично публично предлагане, както и ако има увеличение на капитала парите от продажбата на акции влизат в компанията.
                    Last edited by Zdravko; 09.09.2018, 19:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Приготвяш паричките и отиваш да сключиш договор при посредник за да ползваш услугите му. След това пазаруваш каквото и където си пожелаеш, индексни фондове има много по света. Инвестиционния посредник, с който ще сключиш договор би ти обяснил и насочил.
                      Не. Аз съм по-консервативен, влагам в конкретни неща, които харесвам. Индексите не са моя територия. Друг беше моментът: нали индексът е средно претеглена стойност на акциите на Х компании, дали изобщо тези пари стигат до тях индивидуално, или някакси, се разхвърлят върху вторичния пазар? Да, ако някой емитира допълнително - ОК но, при положение, че целите емисии са разпродадени? ТОГАВА какво става? Принципът ми е интересен, не техническите подробности.
                      The Mumy is alive, do not care about it !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                        ... А, по-точно?
                        Приготвяш паричките и отиваш да сключиш договор при посредник за да ползваш услугите му. След това пазаруваш каквото и където си пожелаеш, индексни фондове има много по света. Инвестиционния посредник, с който ще сключиш договор би ти обяснил и насочил.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Ми как, много лесно ! Даваш трите леФа и срещу тях ти дават дялове от фонда инвестиращ в даден индекс, който пък от своя страна влага трите ти леФа в компаниите от индекса
                          ... А, по-точно?
                          The Mumy is alive, do not care about it !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                            Абе, я да попитам:
                            - Ако си купя 3 /три/ лефа от някой индекс (ама какъвто и да е) как тези ми лефове отиват до компаниите у индексът?
                            Ми как, много лесно ! Даваш трите леФа и срещу тях ти дават дялове от фонда инвестиращ в даден индекс, който пък от своя страна влага трите ти леФа в компаниите от индекса
                            Last edited by Zdravko; 09.09.2018, 16:58.

                            Коментар


                            • ...и няма кой да ми обясни.
                              The Mumy is alive, do not care about it !!!

                              Коментар


                              • Абе, я да попитам:
                                - Ако си купя 3 /три/ лефа от някой индекс (ама какъвто и да е) как тези ми лефове отиват до компаниите у индексът?
                                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X