IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

(IB) Връщане на кеш в БГ сметка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение
    Благодаря за предложенията, явно никой не ползва методите за трансфер на IB да си преведе пари директно от българската сметка.



    Paysera и TransferWise ми изглежда, че предоставят една и съща услуга, която ще ми свърши работа.
    може не виждам къв е проблема

    Коментар


    • Здравейте.. то и аз не съм теглил ... ( нали всички сме дългосрочни инвеситори) ... но от работата мога да кажа , че когато има кореспонденска банка - винаги си взимат 10 USD/ 10 EUR такса само за тях ...( рядко се случва , но и 20 стижат) ... Още не съм пробвал Paysera ... но за такива малки преводи от 500 EUR май е най-умният вариант ...

      Коментар


      • Благодаря за предложенията, явно никой не ползва методите за трансфер на IB да си преведе пари директно от българската сметка.

        Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
        Здравейте! Иван Давидов е описал подробно тук: Сметката ми в IB е в EUR и от IB нареждам SEPA превод към Paysera, след което в тяхната система превалутирам от EUR към BGN и накрая правя превод от Paysera към моята лична банкова сметка. Единственият ми разход по веригата е таксата на Paysera за изходящия превод към моята банка, май беше едно левче.

        https://forum.investor.bg/forum/%D1%...8A%D1%80/page2
        Paysera и TransferWise ми изглежда, че предоставят една и съща услуга, която ще ми свърши работа.

        Коментар


        • Здравейте! Иван Давидов е описал подробно тук: Сметката ми в IB е в EUR и от IB нареждам SEPA превод към Paysera, след което в тяхната система превалутирам от EUR към BGN и накрая правя превод от Paysera към моята лична банкова сметка. Единственият ми разход по веригата е таксата на Paysera за изходящия превод към моята банка, май беше едно левче.

          https://forum.investor.bg/forum/%D1%...8A%D1%80/page2

          Коментар


          • Пусни СЕПА, това са глупости че в БГ няма, просто не се предлага, но се ползва - виж първия линк.

            https://www.capital.bg/biznes/moiat_...e_sa_ni_skupi/

            https://www.capital.bg/biznes/moiat_...bankovi_taksi/
            Last edited by dex; 25.07.2018, 09:10.

            Коментар


            • Сити и Уникредит са от най едрите банки. не може да не кореспондират.

              Коментар


              • Paysera и си готов

                Коментар


                • Що не си направиш една сметка в Трансфър Уайз? Виртуална в долари, получаваш ги там, конвертираш в лева и си ги нареждаш. Ако не седят там, ако искаш обръщаш във франкове, евро, че и злоти.
                  Виж им на страницата - за превалутирането взимат 0.35-0.5 %.

                  Коментар


                  • Това дето в България няма Sepa е пълна глупост, иска да те прекара през swift, че да те одерат с такси. Обаче сепа или не, ако няма директна връзка сити и уникредит ще се мине през кореспондентска банка, но там таксата е около 10 долара, която ще ти я удържат директно от сумата. Вече входящите такси за валутен превод ще си ти ги вземат.

                    Коментар


                    • Ей, няма ли кой да даде съвет на чиляка.,. или всички само вкарват по сметките без да теглят
                      п.с. аз не съм теглил , в противен случай щях да споделя
                      Last edited by Protokol; 24.07.2018, 20:09.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        От сметката си в IB LLC (през Karoll) трябва да прехвърля 500 USD към UniCredit сметката си в BGN. Спрямо тарифите на сайта имам право на 1 безплатен withdrawal на месец, което улеснява нещата.
                        Когато задам Wire transfer ме пита за Correspondent Information, където трябва да избера през коя банка искам да направя превода. В смисъл, че CITIBank, където е сметката на IB ще използват междинна банка, която да преведе парите на UniCredit в БГ. Това ми се струва скъпо и не знам дали ще ми вземат пари за удоволствието парите ми да обиколят още 1 банка.
                        Другият вариант, който IB ми дават е SEPA, обаче след разговор с оператор от UniCredit ми казаха, че реално SEPA в България няма защото не сме в Еврозоната. Тук виждам риск да се вкарам в някакви главоболия с институцийте за това кой какво разбирал под SEPA.

                        Вие как правите тези трансфери, какви такси плащате и имате ли съвети?

                        Поздрави,
                        Владимир
                        Влади, нямам много знания и опит по въпросите, които поставяш, но желанието и енергията ти да опиташ толкова много и трудни неща ме накара да се замисля.
                        Да предположим, че Карол (през които ти управляваш акаунт в IB LLC) имат достатъчно на брой клиенти и комуникацията им с IB е ежедневна или почти ежедневна дейност. Ако случаят е такъв, то вероятно почти всеки ден някой има нужда да внесе в IB някаква сума, а друг - да изтегли някаква сума. Ако ти беше на мястото на Карол, как би процедирал?
                        Понеже разбира се всеки е на своето място, ти вероятно би им се обадил и би ги попитал!
                        Успех

                        Коментар


                        • (IB) Връщане на кеш в БГ сметка

                          Здравейте,

                          От сметката си в IB LLC (през Karoll) трябва да прехвърля 500 USD към UniCredit сметката си в BGN. Спрямо тарифите на сайта имам право на 1 безплатен withdrawal на месец, което улеснява нещата.
                          Когато задам Wire transfer ме пита за Correspondent Information, където трябва да избера през коя банка искам да направя превода. В смисъл, че CITIBank, където е сметката на IB ще използват междинна банка, която да преведе парите на UniCredit в БГ. Това ми се струва скъпо и не знам дали ще ми вземат пари за удоволствието парите ми да обиколят още 1 банка.
                          Другият вариант, който IB ми дават е SEPA, обаче след разговор с оператор от UniCredit ми казаха, че реално SEPA в България няма защото не сме в Еврозоната. Тук виждам риск да се вкарам в някакви главоболия с институцийте за това кой какво разбирал под SEPA.

                          Вие как правите тези трансфери, какви такси плащате и имате ли съвети?

                          Поздрави,
                          Владимир
                        Working...
                        X