IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно данъчно облагане при търговия с акции през Interactive Brokers

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    какви са тия глупости?
    велики глупости.



    спете спокойно и да не декларирате нищо за 20-30 долара нема кой да се занимава с вас

    Коментар


    • Аз си платих 5% тай като не ми се разправя дадена разпечатка доказателство ли е или не. Ако ония се заядат аз как ще докажа че аз съм прав а те не са.
      http://www.proflashgame.com

      Коментар


      • Ами принтирай ги и пробвай да питаш НАП. Сигурен съм че ще падне едно чесане ама ние такива случеи не сме имали от къде а знаем какво да правим . А и нападжите много се кефят на неофициални документи които никога през живота си не са виждали .
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
          Доколкото четох безумията на НАП за дивидентите имаш няколко варианта и зависи от държавата с която има СИДДО. Има държави при които се ползва освобождаване с прогресия там не ти трябват "доказателства" но те са много малко и САЩ не са от тях. За САЩ е данъчен кредит и там ти трябват тези "доказателства" имаше една таблица някъде кътето описва дивидентите от коя държава какви са. Тези доказателства може да ги вземеш от компанията която ти изплаща дивидента или от IRS тоест на практика не можеш да ги вземеш тези доказателкства. При Saxo Bank с представители Бенчмарк и Елана в България имаш възможност да си купиш реални акции но не се водят на твое име. Стоят в някаква групова сметка и не можеш да ходиш да гласуваш на общите събрания на акционерите представи си дори и компанията да иска да ти издаде въпросния документ как да ти го издаде като ти не се водиш собственик на акциите. Ако си с Interactive Brokers акциите ти се водят на твое име ама пак не виждам как ще вземеш свещените доказателства.

          Варианти:
          1.) Не декларираш никакви дивиденти особено ако са стотинки няма смисъл. Едиствения начин данъчните да те лепат е да влязат в сметката на посредника да не забравяме и че при случеи като Saxo Bank акциите даже не се водят на твое име.

          2.) Плащаш 5% рекет на държавата върху БРУТНАТА сума като приравняваш валутата долари паундове йени към курса на БНБ за деня към който е пристигнал дивидента по сметката ти. Тоест ако имаш дивидент $100 бруто очесалите са те 10% и си получил $90 декларираш $100 не $90 колкото реално си получил и плащаш $5 дивидент като обръщаш доларите спрямо курса на БНБ за деня в лева.
          Поне на мене IBKR ми пращат формуляр 1099-B май беше. Та там си пише колко дивита си получил и колко точно данък ти е удържан. Не вярвам наще да кажат "ааа IRS не са никво доказателство".

          Коментар


          • 2.) Плащаш 5% рекет на държавата върху БРУТНАТА сума като приравняваш валутата долари паундове йени към курса на БНБ за деня към който е пристигнал дивидента по сметката ти. Тоест ако имаш дивидент $100 бруто очесалите са те 10% и си получил $90 декларираш $100 не $90 колкото реално си получил и плащаш $5 дивидент като обръщаш доларите спрямо курса на БНБ за деня в лева.
            какви са тия глупости?
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
              Няколко въпроса от мен:
              1) в кое приложение и с кой код се вписват необлагаемите от БФБ ? ( не откривам нищо релевантно - трябва ли да ги описвам всяка сделка?)
              https://www.investor.bg/novini-i-ana...raciia-279859/
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • А ако пък вляват в сметката на посредника се вижда че са те очесали повече от 5% така че могат евентуално да те глобят за недеклариране сигурно но не и да ти търсят пари защото ти не дължиш нищо.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Доколкото четох безумията на НАП за дивидентите имаш няколко варианта и зависи от държавата с която има СИДДО. Има държави при които се ползва освобождаване с прогресия там не ти трябват "доказателства" но те са много малко и САЩ не са от тях. За САЩ е данъчен кредит и там ти трябват тези "доказателства" имаше една таблица някъде кътето описва дивидентите от коя държава какви са. Тези доказателства може да ги вземеш от компанията която ти изплаща дивидента или от IRS тоест на практика не можеш да ги вземеш тези доказателкства. При Saxo Bank с представители Бенчмарк и Елана в България имаш възможност да си купиш реални акции но не се водят на твое име. Стоят в някаква групова сметка и не можеш да ходиш да гласуваш на общите събрания на акционерите представи си дори и компанията да иска да ти издаде въпросния документ как да ти го издаде като ти не се водиш собственик на акциите. Ако си с Interactive Brokers акциите ти се водят на твое име ама пак не виждам как ще вземеш свещените доказателства.

                  Варианти:
                  1.) Не декларираш никакви дивиденти особено ако са стотинки няма смисъл. Едиствения начин данъчните да те лепат е да влязат в сметката на посредника да не забравяме и че при случеи като Saxo Bank акциите даже не се водят на твое име.

                  2.) Плащаш 5% рекет на държавата върху БРУТНАТА сума като приравняваш валутата долари паундове йени към курса на БНБ за деня към който е пристигнал дивидента по сметката ти. Тоест ако имаш дивидент $100 бруто очесалите са те 10% и си получил $90 декларираш $100 не $90 колкото реално си получил и плащаш $5 дивидент като обръщаш доларите спрямо курса на БНБ за деня в лева.
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • Здравейте отново,

                    един допълнителен въпрос, какво се попълва в графи 10 и 11 (приложение8 - ЗДДФЛ ) ... видях за дивиденти в САЩ е ДК (обикновен данъчен кредит ) брутен размер приемрно - 10 лв, платен данък 2 лв. но какво значи " допустим размер на данъчния кредит" и размер на признатия данъчен кредит ? на мене нищо не ми говори ..т.е. от 2 лв примерно вадя .50 цента ( 5% данък дивидент в българия) и трябва да платя 1.5 ... или приспадам от данъчната основа тези 1.50 ( тъй като съм ги надплатил в щатите?

                    Коментар



                    • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                      Няколко въпроса от мен:
                      1) в кое приложение и с кой код се вписват необлагаемите от БФБ ? ( не откривам нищо релевантно - трябва ли да ги описвам всяка сделка?)
                      2) в кое приложение и с кой код се вписват акциите от САЩ ( откривам приложение 5, код 508 , ама дали е то? )
                      3) в кое приложение и с кой код се вписват дивидентите ( според мен е някъде из приложение 9 ,, СИДДО ? )
                      Аз попълвам така:
                      1) Не знам
                      2) Да
                      3) Приложение 8, Част I, Част IV, код 8141
                      Аз въвеждам обобщено сделките понеже са много за ръчно въвеждане, но може да се добави ексел с отделните сделки като прикачен документ.

                      Коментар


                      • Няколко въпроса от мен:
                        1) в кое приложение и с кой код се вписват необлагаемите от БФБ ? ( не откривам нищо релевантно - трябва ли да ги описвам всяка сделка?)
                        2) в кое приложение и с кой код се вписват акциите от САЩ ( откривам приложение 5, код 508 , ама дали е то? )
                        3) в кое приложение и с кой код се вписват дивидентите ( според мен е някъде из приложение 9 ,, СИДДО ? )

                        п.с. Благодаря Jori
                        Last edited by sirFaith; 16.04.2019, 07:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                          А и да не забравяме никое броки не репортва оборот. Получих един e-mail от Dukascopy че пращат към данъчните разликата от началото на годината до края ако си на плюс.
                          така е. декларира се положителен резултат ако има такъв. никой не го интересува оборота

                          Коментар


                          • В репорта за дивиденти от 2018 г има колона RevenueComponent и в нея се срещат следните стойности:
                            Ordinary Dividend
                            Cash Liquidation
                            Limited Partnership
                            Return of Capital
                            Section 199A Dividends
                            Interest
                            Royalty Income
                            Interest-Related Dividends from a RIC
                            Reduction To Basis
                            Exempt From Withholding
                            Ordinary Div - NRA Withholding Exempt
                            Мисля, че тези неща се облагат с различни проценти в САЩ. Въпросът е дали в България всички се водят дивидент и се облагат с окончателен данък от 5% и се вписват Приложение 8, част IV "Доходи от източници в чужбина, подлежащи на облагане с окончателен данък по реда на чл. 38 от ЗДДФЛ".

                            Коментар


                            • Още нещо в САЩ нямат ДДС .
                              http://www.proflashgame.com

                              Коментар


                              • А и да не забравяме никое броки не репортва оборот. Получих един e-mail от Dukascopy че пращат към данъчните разликата от началото на годината до края ако си на плюс.
                                http://www.proflashgame.com

                                Коментар

                                Working...
                                X