IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандинавски акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес от Елана са ме изненадали приятно. Виждам че отново предлагат скандинавските пазари, и най-вече след месеци чакане, отново предлагат Екинор на борсата в Осло. Сега остава и петрола да падне малко...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

      Предполагам, че повечето компании се търгуват и на други пазари. Виж тук https://www.investing.com/equities/statoil?cid=963288

      п.п в долната част на страницата има информация на кои пазари се търгува компанията + котировки, обеми и т.н
      Ясно, благодаря. Аз си ги търся направо през търсачката на Елана, но уви, ги намира само на борсите в САЩ, което мен не ме устройва. Ще избирам от каквото се предлага, няма начин

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Благодаря. Явно предлагат само Швеция, тоест избора е още повече ограничен. Те преди НГ ми бяха пратили някакво уведомление, че част от пазарите ще се обединят в някакъв общ и че повечето акции ще продължат да се предлагат. Уви не. Акции като Equinor, Vestas, Castellum, Novo nordisk, Volvo и т.н. не се предлагат
        Предполагам, че повечето компании се търгуват и на други пазари. Виж тук https://www.investing.com/equities/statoil?cid=963288

        п.п в долната част на страницата има информация на кои пазари се търгува компанията + котировки, обеми и т.н

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
          Благодаря. Явно предлагат само Швеция, тоест избора е още повече ограничен. Те преди НГ ми бяха пратили някакво уведомление, че част от пазарите ще се обединят в някакъв общ и че повечето акции ще продължат да се предлагат. Уви не. Акции като Equinor, Vestas, Castellum, Novo nordisk, Volvo и т.н. не се предлагат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
            От Елана спряха да подържат почти всички скандинавски акции, които следя. Искам да попитам, Карол дали ги подържат? (Дания, Швеция и Норвегия).
            https://www.karollbroker.bg/fileadmi...dni-pazari.pdf

            Коментар


            • От Елана спряха да подържат почти всички скандинавски акции, които следя. Искам да попитам, Карол дали ги подържат? (Дания, Швеция и Норвегия).

              Коментар


              • Извънреден дивидент от Теленор - 4,40 крони
                https://www.telenor.com/investors/dividend/
                След месец още 3,90 от 6-месечния им Лека полека започнах да покривам капиталовата загуба

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  Това с историята на движение по сметка не е ли регулаторно изискване?
                  Принципно, би трябвало да можеш са си свалиш данните и да си ги отвориш в Excel.
                  Дават много хубава история на сметка, обаче трябва да си я измолиш в офиса им. През EFOCS-а нищо не може да разбереш защото не всички транзакции със сметката ти ги има във въпросният експорт към Ексел - например имаш дивидентите от БФБ обаче ги нямаш тези от Xetra. А пък печата е тото - отиваш на Отчет и избираш принтирай и какво - сдобиваш се с надпис Отчет под който обаче стоят не сделки а текущо активни (неизпълнените) поръчки. Да не говорим че като избереш Активи към например началото на месеца и няма грам цена за притежаваните акции, така че и да решиш да смяташ в Ексел няма от къде да започнеш. С две думи не знам кой им пише софтуера, ама поддръжката на платформата им му е последна грижа.
                  Last edited by vgc; 21.08.2018, 09:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    сигурно си бая напред щом имаш участие в 25 компании навън???
                    Не - общо 25, драги. Просто навън има толкова безкрайно ного секси неща, че е трудно човекът да се удържи....
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Това с историята на движение по сметка не е ли регулаторно изискване?
                      Принципно, би трябвало да можеш са си свалиш данните и да си ги отвориш в Excel.

                      Коментар


                      • Напред - напред, ама пак без плис- плис..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Хльъх - а смятай как е при мене, дето имам акции в около 25 компании, ного от които снасят на тримесечие и постоянно ми пъкват някакви дивиденти... рекордът ми е 3 в един ден, а тоя месец по огромно изключение ще ми пъкне само един. Ако не си ги следя - кога се плащат от компаниите - и колко точно трябва да ми пъкнат на мене след данък, ще стане хаос. Пишат ми мейли, когато пъкне дивидент - ама то е на добра воля и понякога пропускат това. Ръчкам ги непрекъснато да оправят Ефоксчето - щели да го - ама дявол знае кога. Е, някои неща ги пооправиха, де.
                          сигурно си бая напред щом имаш участие в 25 компании навън???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение
                            Понеже при търгуването на акции - я направя 20-тина сделки годишно, я не, то за мен опциите в платформата са второстепенни. Даже на ЕвроФинанс терминала за подаване на поръчки - тъй нареченият EFOCS, би ми вършел чудесна работа стига най-накрая техните програмисти да седнат и да направят една свястна история на сметка, която като си я разпечатя и да разбера имал ли съм дивиденти, нямал ли съм за периода и от коя компания съм ги получил, както и защо салдото в момента ми е на стойност Х-лева при положение че според мен е трябвало да мръдне с еди колко си преди повече от десет дни.

                            Ако нещо конкретно за платформите те интересува, то най-добре ги пробвай лично. Иначе тук има доста подробно сравнение на най-подходящите за търгуване на европейски компании според автора им: https://brokerchooser.com/blog/best-...-for-europeans
                            Хльъх - а смятай как е при мене, дето имам акции в около 25 компании, ного от които снасят на тримесечие и постоянно ми пъкват някакви дивиденти... рекордът ми е 3 в един ден, а тоя месец по огромно изключение ще ми пъкне само един. Ако не си ги следя - кога се плащат от компаниите - и колко точно трябва да ми пъкнат на мене след данък, ще стане хаос. Пишат ми мейли, когато пъкне дивидент - ама то е на добра воля и понякога пропускат това. Ръчкам ги непрекъснато да оправят Ефоксчето - щели да го - ама дявол знае кога. Е, някои неща ги пооправиха, де.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Но ми беше интересно да разбера защо избираш платформата на Елана пред IB? Предимства, недостатъци и т.н
                              Понеже при търгуването на акции - я направя 20-тина сделки годишно, я не, то за мен опциите в платформата са второстепенни. Даже на ЕвроФинанс терминала за подаване на поръчки - тъй нареченият EFOCS, би ми вършел чудесна работа стига най-накрая техните програмисти да седнат и да направят една свястна история на сметка, която като си я разпечатя и да разбера имал ли съм дивиденти, нямал ли съм за периода и от коя компания съм ги получил, както и защо салдото в момента ми е на стойност Х-лева при положение че според мен е трябвало да мръдне с еди колко си преди повече от десет дни.

                              Ако нещо конкретно за платформите те интересува, то най-добре ги пробвай лично. Иначе тук има доста подробно сравнение на най-подходящите за търгуване на европейски компании според автора им: https://brokerchooser.com/blog/best-...-for-europeans
                              Last edited by vgc; 20.08.2018, 14:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

                                Ами защото търгувам единствено и само реални акции на европейски компании - т.е. бягам като дявол от тамян от всичките форми на дериватни финансови инструменти (включително и борсово търгуваните фондове) и изпадам в ужас като погледна на американският пазар съотношението борсова капитализация към брутен вътрешен продук. За сметка на това пък се възползвам максимално от бонусите в европейското законадателство предоставени на неговите граждани - т.е. ако бях американец щях да купувам американски акции, ама понеже не съм то на Чичо Сам грам не му пука за мен, а пък аз не искам да се разбравям с него при съответни неуредици ...
                                Реални акции се търгуват и при двата посредника + Еврофинанс. Друг е въпроса, че при първите два акциите не се водят на името на клиента. Разбирам те напълно за европейските пазари, аз също нямам намерение да плащам допълнителни данъци. Преди един два дни питах във форума дали има колеги които търгуват американски акции на европейски борси със същата идея, избягване на 10% данък печалба. Но ми беше интересно да разбера защо избираш платформата на Елана пред IB? Предимства, недостатъци и т.н

                                Коментар

                                Working...
                                X