IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои са тези ''Кей Ти Си Трейдинг ЕООД''?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
    Очевидно е, че е някаква измама. Обявата е написана като по учебник. Даже може би са сложили "печатните" грешки нарочно, за да филтрират кандидатите.

    Възможно е да прилагат схемата с "другата възможност".

    * * *

    Когато бях млад и зелен се опитаха да приложат подобна тактика към мен - отидох на интервю за работа, в обявата пишеше, че става въпрос за продавач в книжарница. След като отидох ми съобщиха, че има и друга "по-добра" работа - да продавам книги по домовете с възможност за сравнително високи доходи, обвързани с резултатите (т.е. процент от продажбите). За работата в книжарницата предлагаха някаква съвсем мизерна заплата.

    Управителката щяла да ме преценява за коя работа съм по-подходящ. Аз обаче възразих, че тя няма как да преценява, аз мога много по-добре от нея да преценя, че съм по-подходящ за работата в книжарницата. И тя като побесня, как можело да твърдя подобно нещо, кой съм аз че да преценявам...

    После попаднах на друга подобна фирма и реши да се пробвам, обикалях с по-старши от мен в работата, той май продаде нещо, аз нищо не продадох. Бяха някакви готварски книги. Ходихме в едно училище и се целехме към учителките (нещо с хранителни технологии беше и целта, по-късно се светнах, беше да се възползваме от егото им - отиваме там, представители на издателството, бла бла, да представим новата книга първо на професионалистите, има възможност да си купят книгата веднага).

    Имах късмет, че първия ден нищо не успях да продам, защото иначе имаше вероятност да загубя повече време с тези глупости.

    После от този трън - на глог. Попаднах в една фирма, където предлагат на същия принцип "ВИП карти" за едно заведение за хранене (M food или нещо такова беше). Успях да продам две карти преди да спра с тази глупост.

    После си намерих истинска работа на трудов договор и там изкарах няколко години.

    * * *

    В случая "другата възможност" вероятно е невероятната възможност да ползвате платформата им за търговия (и евентуално безплатни сигнали за търговия) и ако не клъвнат - телефонист на заплата + процент (или само на процент) от продажбите.
    Със сигурност е някоя от схемите написани от теб!

    Тия ''предложения за работа'', които описваш и в стил ''Ти си великолепен, амбулантен продавач и всичко зависи от теб'' (освен да получиш пари) са обичайни във Варна, където няма почти ни едно предприятие. Знам го от опит, защото след 1 година във фирма за търговия със зърно (която ми харесваше, пък и се срещах с хора), която обаче по независещи от мен причини, дори обратното, точно понеже не можах да спра някои процеси (да се краде отвътре компанията), тръгна на зле, проверявам обявите в Джобс-а всеки ден и освен да продавам на други (на процент), като мен от застраховки, до пенсионни фондове и кредити или да ръководят такива амбулантни търговци (вехтошарю-ю-ю-ю-ю имаше в социализма едни такива), друго няма Книги обаче не са ми предлагали да продавам, но пък преди 15-тина години ми бяха предложили, като си бях търсил работа да продавам успешно автомобили нищо, че бях написал ясно, че не притежавам шофьорска книжка. Нелепо!


    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Очевидно е, че е някаква измама. Обявата е написана като по учебник. Даже може би са сложили "печатните" грешки нарочно, за да филтрират кандидатите.

      Възможно е да прилагат схемата с "другата възможност".

      * * *

      Когато бях млад и зелен се опитаха да приложат подобна тактика към мен - отидох на интервю за работа, в обявата пишеше, че става въпрос за продавач в книжарница. След като отидох ми съобщиха, че има и друга "по-добра" работа - да продавам книги по домовете с възможност за сравнително високи доходи, обвързани с резултатите (т.е. процент от продажбите). За работата в книжарницата предлагаха някаква съвсем мизерна заплата.

      Управителката щяла да ме преценява за коя работа съм по-подходящ. Аз обаче възразих, че тя няма как да преценява, аз мога много по-добре от нея да преценя, че съм по-подходящ за работата в книжарницата. И тя като побесня, как можело да твърдя подобно нещо, кой съм аз че да преценявам...

      После попаднах на друга подобна фирма и реши да се пробвам, обикалях с по-старши от мен в работата, той май продаде нещо, аз нищо не продадох. Бяха някакви готварски книги. Ходихме в едно училище и се целехме към учителките (нещо с хранителни технологии беше и целта, по-късно се светнах, беше да се възползваме от егото им - отиваме там, представители на издателството, бла бла, да представим новата книга първо на професионалистите, има възможност да си купят книгата веднага).

      Имах късмет, че първия ден нищо не успях да продам, защото иначе имаше вероятност да загубя повече време с тези глупости.

      После от този трън - на глог. Попаднах в една фирма, където предлагат на същия принцип "ВИП карти" за едно заведение за хранене (M food или нещо такова беше). Успях да продам две карти преди да спра с тази глупост.

      После си намерих истинска работа на трудов договор и там изкарах няколко години.

      * * *

      В случая "другата възможност" вероятно е невероятната възможност да ползвате платформата им за търговия (и евентуално безплатни сигнали за търговия) и ако не клъвнат - телефонист на заплата + процент (или само на процент) от продажбите.
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • Кои са тези ''Кей Ти Си Трейдинг ЕООД''?

        Изпитах възхищение към високопарните изисквания на които не отговарям (щот нямам висше, като Черната Златка, Катрин Вачева, Джулиана Гани и Светлана-Гонзовица, а английският ми е повече от плажен) към кандидат ''Тигрите от Уолстрийт'' писани, като от завършил Свободния със специалност ''HR специалист'' (навремето му казваха ''ТРЗ'' и ''Личен състав'') и някои очевидни несъответствия в обявата, но се засмях, като прочетох, че се иска на интервюто (групово, да чакат на опашка, да се гледат един друг подозрително, ''кой ще е щастливец'' и да се гърчат) да му ходят с Bisiness (видях в Гугъл, че се пишело Business, ама какво разбирам аз) casual облекло Тоест, със сако и ризка, но без вратовръзка, като ирански министри или като мен, в по-ранните години на диското. Става и с пуловерче и панталонки, или панталонки до глезените, като тия, които бяха на мода в 80-те години, надолу мокасинки (може на бос крак или с цветни чорапки, в стил канадски-премиер-либерал), като за каране на ''Лада'', маркови джапанки или пак маркови, пакистански кецове. Радвам се обаче, че еспадрилите и плетените гръцки обувки не са се върнали (и тук се прекръстих облекчено). Изкефи ме, че нахъсаните борсови тигри започващи тая изискваща ''всеотдайност, отговорност, гъвкавост, инициативност, увереност, лоялност'' работа, имат ментор и коуч. Това с ментора, иди-доди, но думата ''коуч'' винаги ми е звучала, като коч напръскан със STR8 Rebel. А и никога не можах да разбера, каква е разликата между ментор и коуч? Стана ми интересно и се разрових. Оказа, че фирмата е регистрирана на някакъв избушен адрес във Варна, ул. Пловдив 15, където има кооперация. Къде е ''Работно място: Национален Офис - Варна'', още не знам. Има и друга дейност; да продава или да се опитва да продава ''иновативни'' (ако не са иновативни, ще ви паднат космите) часовници и велосипеди. От часовниците намерих телефон; 0892 722 228 и викам си, ''Я да се обадя''. Вдига ми някакъв, аз му казвам за обявата, а той ''Да?! Да?!...'' Тогава реших да го питам, къде е офиса на фирмата + малко да го стресна и проверя (ще се стресне или не?), дали имат лиценз от ''Комисията по финансов надзор''. Такъв по принцип, не е нужен (ако само търгуват), освен ако няма да се занимават с брокерски услуги или доверително управление, но тоя взе, че се спече и ме накара да съжаля, че съм избързал с въпроса. Изведнъж ''Господине, грешите телефона!'' и така, няколко пъти. За съжаление не можах да разбера с какво толкова търгуват или ще търгуват?! Било (според обявата) ''търговията със особени финансови инструменти'' (?), но на New York Stock Exchange (която е обявена начело на обявата, най-горе) се търгува с акции, освен ако нещо съм изтървал. Без да съм сигурен, но мисля, че тия в процеса на издирването ми се появяват и в някакъв списък на Комисия за финансов надзор, но за последното не съм сигурен.
        ФИНАНСОВ ТРЕЙДЪР Кей Ти Си Трейдинг ЕООД
        Stock Trader - NYSE
        https://www.jobs.bg/job/4207525
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир
      Working...
      X