IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Saxo или IB ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здрасти,
    1 - да, на практика се получава точно така.
    2 - да.
    3 - да.
    4 - питал съм и на двете места и ми отговориха, че акциите стоят на името на собственика им. Ако някой е запознат, да уточни дали е така.

    Коментар


    • Saxo или IB ?

      Здравейте, изчетох всички теми за сравнение между платформи за търговия на чуждите пазари. Някои неща все още не са ми ясни, ще съм благодарен за малко помощ. Клиент съм на Елана, доволен съм от съпорта, но като че ли клоня към IB
      1. Доколкото видях от таблицата за сравнение при Saxo не се подава w88en-form и данъкът удържан за дивидент е 15-40% , означава ли това че една и съща компания закупена през IB и Saxo ще ми се удържа различен данък дивидент 10% при IB и съответно 15-40% при Saxo?
      2. За Американски акции таксите са доста по-високи....Вариант ли е да ползвам Saxo за Европа и IB за САЩ ?
      3. Acc protection при IB e по-голям за дългосрочна инвестиция на по-големи суми вероятно е по-добре.
      4. Доколкото разбрах и при двата варианта IB през Карол, Saxo през Елана акциите стоят в подсметка към техните акаунти ?
      Вероятно IB директно е най-сигурният вариант...но е по неизгоден за дългосрочна инвестиция заради inactivity fee, и липса на съпорт, който да отговаря на глупави въпроси, което за начинаещи инвеститори според мен е важно.
    Working...
    X