IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DOW 20K+ Навлизаме в опасна територия!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ей така се стига до 20К на Дау Бау и т.н. ....

    Чин Майер за финансовата криза

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      Мен лично акциите не ме интересуват.Не притежавам нито една акция и ми дреме на муя.Ако искат да спад нат и 100000%.Все ми е тая.Комар с мошеници не играя
      ами за чии си тука тогава. седи си на село сади си царевица на твоите 200 декара и си трай

      Коментар


      • Когато се случи тогава .....ще ги чакам като се наакат в ниското ако отрябва и 3 години ще чакам.....и ще вляза ударно с целия наличен ресурс..а дотогава кеширам по малко позициите си на БФБ (вече съм доволен от доходността си за 1 година) ще задържа само 3 позиции защото вярвам че ще се развиват добре и с ЕТФ и без него.....

        Коментар


        • Мен лично акциите не ме интересуват.Не притежавам нито една акция и ми дреме на муя.Ако искат да спад нат и 100000%.Все ми е тая.Комар с мошеници не играя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Какви 30 000 пункта на Дау, бе хора? Как виждате ръст 50%?
            При тригодишен хоризонт това са 15% на година. Има и далеч по смели прогнози в пространството.



            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
              само приказки и догадки. никой от нас не знае, само се надява да познае
              хубаво е че има смислени гадания
              За мен ако няма спад ще има една хубава корекция от поне 15-20% а това ще е нещо сериозно за акциите в автомобилите ,енергетиката и банковото и финансовото дело на Германия....

              Коментар


              • само приказки и догадки. никой от нас не знае, само се надява да познае
                хубаво е че има смислени гадания

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                  Моите наблюдения са съвсем различни. Не случайно този бичи маркет ще влезе в историята като "най-мразеният". Тълпата очаква апокалиптична катастрофа точно около въпросните 20000. Самият факт, че излиза такава тема говори за настроенията. И именно защото настроенията не са "20000 вече са неизбежни" както обикновено е във фазата на опиянението, а "20000 идва - територията е опасна", потенциалът на биковете е далеч от изчерпан.

                  Всъщност ЗА МЕН, DJ30 е в много добра позиция за отваряне на дълги средносрочни позиции /разбирайте 7-8 месеца/. Прогнозируемият ръст за периода е 10-14% или около и над ниво 22000. Най-хубавото е че подкрепите са съвсем наблизо - сега сме точно на такава на 19850, която е твърде вероятно да задържи. Възможно е да стигне на нива от около 19450, които са подходящи за слагане на стоп. Пробив на 19450 и след това на 18850 биха били сериозно основание, че предстои голяма корекция. Но засега тази хипотеза изглежда много по-малко вероятна. Ако "бичи планът" наистина е в ход, 20000 трябва да бъде пробито съвсем скоро: по-конкретно Януари, и за предпочитане първото десетдневие. Пробивът следва да бъде експлозивен и нива над 20400 да бъда достигнати за броени дни. Всичко това ще напрви невъзможното за едни много по-вероятно за мен, а именно 2017 да е много силна бича година.
                  Не забравяй, че обичайно за януари е да има разпродажби и спих. А от тия нива ного болезнено се пада. Плашещ знак е прогресивното спадане на търгуемите обеми.

                  Друг въпрос (относно графиките ми по-долу), че паднат ли Щатите, повличат всички със себе си. Не че има лошо, де - например спад около 10-15% в Британия например, ще направи някои акции но-о-о-ого сгодни.

                  Не забравяйте, че сравненията с предните спихове са малко безпочвени - защото сега търговията е ного по-динамическа, причините ги знаем: хипермегаебасиогромните спекулативни фондове - и ботовете. Те правят нормалните колебания абсурдно големи. Същата работа беше тежкият спих от февруари, който пишман-анализаторите се чудеха как да обясняват.
                  Last edited by Императорът; 30.12.2016, 11:28.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Гледам: дори тези от вас - повечето поне - дето казват: "Балон" и: "спукване" - са някакви ентусиасти. Какви 30 000 пункта на Дау, бе хора? Как виждате ръст 50%? Той дори сега се дави и киха като претоварено трабантче по планински склон - за да стигне до почти съвсем 20 000, изсмука близо 2 ГБ от облизвационните пазари, които в момента са очевидно по-сгодни. Облизвациите на Майкрософт например носят по-добра доходност от акциите, а са и неизмеримо по-сигурни.
                    С маниакален ентусиазъм може да стигне до 21-22 000, ама повече не го виждам. Отделно балонякът е само в Щатите, другите пазари са или на прилични нива (някои европейски) или подценени. Eто Шанхаецът и Московецът - нещо хич не мязат на балоняци:

                    Attached Files
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                      [SIZE=14px]"Сред населението се наблюдава еуфория, и значителна доза оптимизъм. (индексите също нарастват в резултат на това)
                      Моите наблюдения са съвсем различни. Не случайно този бичи маркет ще влезе в историята като "най-мразеният". Тълпата очаква апокалиптична катастрофа точно около въпросните 20000. Самият факт, че излиза такава тема говори за настроенията. И именно защото настроенията не са "20000 вече са неизбежни" както обикновено е във фазата на опиянението, а "20000 идва - територията е опасна", потенциалът на биковете е далеч от изчерпан.

                      Всъщност ЗА МЕН, DJ30 е в много добра позиция за отваряне на дълги средносрочни позиции /разбирайте 7-8 месеца/. Прогнозируемият ръст за периода е 10-14% или около и над ниво 22000. Най-хубавото е че подкрепите са съвсем наблизо - сега сме точно на такава на 19850, която е твърде вероятно да задържи. Възможно е да стигне на нива от около 19450, които са подходящи за слагане на стоп. Пробив на 19450 и след това на 18850 биха били сериозно основание, че предстои голяма корекция. Но засега тази хипотеза изглежда много по-малко вероятна. Ако "бичи планът" наистина е в ход, 20000 трябва да бъде пробито съвсем скоро: по-конкретно Януари, и за предпочитане първото десетдневие. Пробивът следва да бъде експлозивен и нива над 20400 да бъда достигнати за броени дни. Всичко това ще напрви невъзможното за едни много по-вероятно за мен, а именно 2017 да е много силна бича година.





                      Коментар


                      • Аз бих имал едно наум след като Англия активира член 50......
                        И още едно когато Мари Льо Пен спечели изборите във Франция.....а ако остане Меркел на власт е ясно че ЕС си отива...
                        Та пролетта на 2017 г е с много въпросителни.....

                        Коментар


                        • аз мисля че сме в delusion поне

                          http://www.multpl.com/shiller-pe/

                          по шилър пазара е бил по-надценен само в два момента досега - 1929 и дотком бума, т,е, вече сме над нивото от последната голяма криза
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • аз не виждам нищо странно, лети лети помислят се богове до 20К до 30К стигат луната и после пак ресто на 5К съвсем в реда на нещата .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              Кога мислиш ,че ще започни корекцията мен ми се вижда преди 20 000 пункта ,иначе за следващата криза 2019 някъде ми се вижда
                              Аз също мисля, че балонът има да се надува още много преди да се спука - 30К пункта и нагоре. По пътя до там, разбира се ще има корекции от по 10-15%, но до криза, която да изтрие 50%+ от капитализацията има поне още 2 години.

                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Кога мислиш ,че ще започни корекцията мен ми се вижда преди 20 000 пункта ,иначе за следващата криза 2019 някъде ми се вижда
                                Аз няма как да знам, ама като гледам как все повече и повече се покачва склонността към риск и как почват пак да се насочват към цикличните сектори...знам ли.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X