IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Big Short - в какво инвестира Майкъл Бъри

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    The Big Short е страхотен филм и сигурно много голяма част от следящите този форум сме го гледали. Много рядко се появяват филми за борсите и още по-рядко добри такива

    The Big Short завършва с това, че Бъри е вън от бизнеса и се фокусира върху само една инвестиция - вода. Но какво означава вода? Ютилитис сектора? Пречиствателни станции? Технологии за пречистване на вода като тази в която инвестира Бил Гейтс? Също, не е вярно, че е вън от бизнеса - Бъри основава нов фонд - Scion Asset Management, който в началото на тази година публикува позициите си, общо 14 на брой. Ок, ще започна от портфейла на Бъри и после ще обясня и това за водата. Портфейла на Бъри може да бъде видян на няколко места, ето едно от тях:

    http://seekingalpha.com/article/3943...-the-big-short

    Разгледах компаниите на Бъри и първата ми мисъл беше wft!!! какви ги вършиш?! Как може да твърдиш, че ситуацията сега не е по-добре от 2008 и да инвестираш толкова много в имотния и финансовия сектор?! Може би той вижда нещо, което аз пропускам защото почти всички компании в това портфолио ми изглеждат ужасно. Някакви идеи?

    За водата:

    "Fresh, clean water cannot be taken for granted. And it is not — water is political, and litigious. Transporting water is impractical for both political and physical reasons, so buying up water rights did not make a lot of sense to me, unless I was pursuing a greater fool theory of investment — which was not my intention. What became clear to me is that food is the way to invest in water. That is, grow food in water-rich areas and transport it for sale in water-poor areas. This is the method for redistributing water that is least contentious, and ultimately it can be profitable, which will ensure that this redistribution is sustainable. A bottle of wine takes over 400 bottles of water to produce — the water embedded in food is what I found interesting."

    Соу.... плодородната земя близо до вода е ценна? Означава ли това, че се е насочил към компании като Адванс Терафонд?
    do you know when the book came on the market? In 2010!!!!!! you are late as always. start reading first. not every book will be availbale in the movie theaters.By the way: the movie is shit compared to the book

    Коментар


    • И аз не знам какво толкова му е "уникалното" на този Също като оня Бъфета, написал некви правила и книги които не важат по целия свят. Важат само тогава когато правилата са според американското законодателство (но не и в сегашния му вариант) и валутата на дадената държава е световен резерв само тогава става иначе йок. А тоя филм е мега тъпотия. Да прозреш, че еди кво си ше стане като са го видели много хора не е само Бъри ....... Американците кат започнат да си праат реклама и маркетинг с некви такива щуротии и всички по целия свят вече ахват на "гениялността" на няккав шушляк който фактически допринася за задълбочаване на кризи като шорти борсата.
      Last edited by michaelis12; 10.04.2016, 21:44.

      Коментар


      • Изключителен човек!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          The Big Short е страхотен филм и сигурно много голяма част от следящите този форум сме го гледали. Много рядко се появяват филми за борсите и още по-рядко добри такива

          The Big Short завършва с това, че Бъри е вън от бизнеса и се фокусира върху само една инвестиция - вода. Но какво означава вода? Ютилитис сектора? Пречиствателни станции? Технологии за пречистване на вода като тази в която инвестира Бил Гейтс? Също, не е вярно, че е вън от бизнеса - Бъри основава нов фонд - Scion Asset Management, който в началото на тази година публикува позициите си, общо 14 на брой. Ок, ще започна от портфейла на Бъри и после ще обясня и това за водата. Портфейла на Бъри може да бъде видян на няколко места, ето едно от тях:

          http://seekingalpha.com/article/3943...-the-big-short

          Разгледах компаниите на Бъри и първата ми мисъл беше wft!!! какви ги вършиш?! Как може да твърдиш, че ситуацията сега не е по-добре от 2008 и да инвестираш толкова много в имотния и финансовия сектор?! Може би той вижда нещо, което аз пропускам защото почти всички компании в това портфолио ми изглеждат ужасно. Някакви идеи?

          За водата:

          "Fresh, clean water cannot be taken for granted. And it is not — water is political, and litigious. Transporting water is impractical for both political and physical reasons, so buying up water rights did not make a lot of sense to me, unless I was pursuing a greater fool theory of investment — which was not my intention. What became clear to me is that food is the way to invest in water. That is, grow food in water-rich areas and transport it for sale in water-poor areas. This is the method for redistributing water that is least contentious, and ultimately it can be profitable, which will ensure that this redistribution is sustainable. A bottle of wine takes over 400 bottles of water to produce — the water embedded in food is what I found interesting."

          Соу.... плодородната земя близо до вода е ценна? Означава ли това, че се е насочил към компании като Адванс Терафонд?

          Много добър филм Покрай филма разбрах за Бъри и какво да кажа освен че е уникален човек. Търсих инфо за него и негови инвестиции но се оказа че е доста затворен и потаен човек - няма много интервюта с него. Мисля че неговата средна годишна доходност беше около 30% или подобно ниво, а за големият залог срещу имотният балон просто трябва да си и малко луд та да тръгнеш срещу цялата Американска машина и да победиш Нямам думи - уникален човек! Мерси за линка на портфейла му - ако не друго поне ще разгледам компаниите.

          За водата - четох че е инвестирал в много обработваема земя и права за подземни водни запаси, но май предимно в Америка. Добре е да се мисли по темата! Успех!

          Коментар


          • Означава че е глупак, не успял да осъзнае на какъв тип планета живее.

            Коментар


            • The Big Short - в какво инвестира Майкъл Бъри

              The Big Short е страхотен филм и сигурно много голяма част от следящите този форум сме го гледали. Много рядко се появяват филми за борсите и още по-рядко добри такива

              The Big Short завършва с това, че Бъри е вън от бизнеса и се фокусира върху само една инвестиция - вода. Но какво означава вода? Ютилитис сектора? Пречиствателни станции? Технологии за пречистване на вода като тази в която инвестира Бил Гейтс? Също, не е вярно, че е вън от бизнеса - Бъри основава нов фонд - Scion Asset Management, който в началото на тази година публикува позициите си, общо 14 на брой. Ок, ще започна от портфейла на Бъри и после ще обясня и това за водата. Портфейла на Бъри може да бъде видян на няколко места, ето едно от тях:

              http://seekingalpha.com/article/3943...-the-big-short

              Разгледах компаниите на Бъри и първата ми мисъл беше wft!!! какви ги вършиш?! Как може да твърдиш, че ситуацията сега не е по-добре от 2008 и да инвестираш толкова много в имотния и финансовия сектор?! Може би той вижда нещо, което аз пропускам защото почти всички компании в това портфолио ми изглеждат ужасно. Някакви идеи?

              За водата:

              "Fresh, clean water cannot be taken for granted. And it is not — water is political, and litigious. Transporting water is impractical for both political and physical reasons, so buying up water rights did not make a lot of sense to me, unless I was pursuing a greater fool theory of investment — which was not my intention. What became clear to me is that food is the way to invest in water. That is, grow food in water-rich areas and transport it for sale in water-poor areas. This is the method for redistributing water that is least contentious, and ultimately it can be profitable, which will ensure that this redistribution is sustainable. A bottle of wine takes over 400 bottles of water to produce — the water embedded in food is what I found interesting."

              Соу.... плодородната земя близо до вода е ценна? Означава ли това, че се е насочил към компании като Адванс Терафонд?
              Last edited by Black and white cat-foot; 10.04.2016, 14:24.
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
            Working...
            X