IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Получаване и данъчно облагане на дивиденти от чужбина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
    За европейски акции хубавото е че май не се плаща данък капиталова печалба. За дивидентите не знам как е.
    Сигурен?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      Тези декларации важат 3 години мисля, след това ако не ги преподпишеш те облагат на високите ставки
      Периодично брокерът, ако е свестен ги пуска за преподписване мисля, че на 6 месеца. Гаранция!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Едно нещо обаче е удивително в цялата работа. Търгувам от 1999-та. И все още документът се нарича W-8-BEN
        Тези декларации важат 3 години мисля, след това ако не ги преподпишеш те облагат на високите ставки

        Коментар


        • Едно нещо обаче е удивително в цялата работа. Търгувам от 1999-та. И все още документът се нарича W-8-BEN

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Освен да декларираш, че не си гражданин на САЩ в него можеш да декларираш и че си гражданин на държава със СИДДО и да ползваш ниски ставки включително за дивидентите.

            За европейски акции хубавото е че май не се плаща данък капиталова печалба. За дивидентите не знам как е.
            Прав си. Сега се зачетох. Не бях попълвал повече от 5 години Само че, не съм сигурен че е достатъчно като документ.

            Демек, удържат ти на общо основание, след това евентуално можеш да си ги приспаднеш на база И на w8ben.
            Пак казвам. Никога не съм си ги търсил.
            Ако има якой обаче минал цялата процедура, ще е добре да сподели.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Това няма отношение за дивидента. Този формуляр се подава за деклариране, че не си гражданин на САЩ. Ако не го подадеш, ще ти обложат и капиталовата.
              Дивидента ти го таксуват и няма мърдане.
              Освен да декларираш, че не си гражданин на САЩ в него можеш да декларираш и че си гражданин на държава със СИДДО и да ползваш ниски ставки включително за дивидентите.

              За европейски акции хубавото е че май не се плаща данък капиталова печалба. За дивидентите не знам как е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Mи тъй си кажи, да си дойдем на думата...
                Ма виж Бастенов де отворил темата ми е ясен че е силно дивидентно к....е

                Между другото като стана дума - с някои силно левърджнати дивидентни с 15-25% доходност стават чудесни суинг трейдове преди/след дивидентите...
                Не търгувам изобщо в момента. Гледам да бъда полезен на приятел, който скочи абсолютно неподготвен с много голяма сума. Като извадя цифри в щатите ще питам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Ми де да знам. На мен ми е забранено да държа акции повече от седмица

                  Mи тъй си кажи, да си дойдем на думата...
                  Ма виж Бастенов де отворил темата ми е ясен че е силно дивидентно к....е

                  Между другото като стана дума - с някои силно левърджнати дивидентни с 15-25% доходност стават чудесни суинг трейдове преди/след дивидентите...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Стига бе, какви 15%, еле пък 30%....
                    Не знам къде съм сложил файла, ала в момента ми е в ръцете хард копито на IB дивидент рипорта за 2014 г. и ми показва 9.83 % us tax paid for us ordinary dividents.

                    И не знам какво си се захванал с тоя шеврон ( че е балон спрямо други балон е ) и какво искаш да докажеш ?
                    Ако е че дивидентното инвестиране е слаба ракия - ми не съм съгласен.
                    Мога да ти оферирам дивидентно пф с много по малък риск от шеврона и с по голям общ дивидент. И диверсифицирано по сектори, маркети и асет класове.
                    Ми де да знам. На мен ми е забранено да държа акции повече от седмица

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Дай сега да разгледаме една добра дивидентоснасяща компания.
                      Шеврон.
                      1,07 на тримесичие.
                      Дневните движения за последните 5 дни приблизително - 1.00; 2.00;1,70; 1.00; 0,70

                      За времето на последните 4 дивидента е загубила близо 40 долара от стойността си.

                      Колко шевронки да купиш? 1000? за 95 000 долара? Дивидент на тримесичие 1007,
                      В щатите в общи линии мисля че беше 15% за шорт търм инвестиции . Дори да става въпрос за нормалната 30% ставка, струва ли си за 200 долара?? А и кой ще надъни 100К в шеврон?
                      Стига бе, какви 15%, еле пък 30%....
                      Не знам къде съм сложил файла, ала в момента ми е в ръцете хард копито на IB дивидент рипорта за 2014 г. и ми показва 9.83 % us tax paid for us ordinary dividents.

                      И не знам какво си се захванал с тоя шеврон ( че е балон спрямо други балон е ) и какво искаш да докажеш ?
                      Ако е че дивидентното инвестиране е слаба ракия - ми не съм съгласен.
                      Мога да ти оферирам дивидентно пф с много по малък риск от шеврона и с по голям общ дивидент. И диверсифицирано по сектори, маркети и асет класове.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                        На този етап, конкретно мислех нещо по европейските борси.

                        Да разбирам ли, че W-8BEN е само за инвестиции в US ?
                        http://www.irs.gov/file_source/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

                        Да за щатите е.

                        Коментар


                        • На този етап, конкретно мислех нещо по европейските борси.

                          Да разбирам ли, че W-8BEN е само за инвестиции в US ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Да, дневно движение особено ако денят е ex dividend.
                            Разликата между дивидент и дневно движение е че дневните движения могат да са отрицателни и трудно се прогнозират а за дивидентите е нормално да са постоянни или да растат.
                            Дай сега да разгледаме една добра дивидентоснасяща компания.
                            Шеврон.
                            1,07 на тримесичие.
                            Дневните движения за последните 5 дни приблизително - 1.00; 2.00;1,70; 1.00; 0,70

                            За времето на последните 4 дивидента е загубила близо 40 долара от стойността си.

                            Колко шевронки да купиш? 1000? за 95 000 долара? Дивидент на тримесичие 1007,
                            В щатите в общи линии мисля че беше 15% за шорт търм инвестиции . Дори да става въпрос за нормалната 30% ставка, струва ли си за 200 долара?? А и кой ще надъни 100К в шеврон?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                              jori,

                              "W-8BEN" не го бях чувал.
                              Това няма отношение за дивидента. Този формуляр се подава за деклариране, че не си гражданин на САЩ. Ако не го подадеш, ще ти обложат и капиталовата.
                              Дивидента ти го таксуват и няма мърдане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Да, дневно движение особено ако денят е ex dividend.
                                Разликата между дивидент и дневно движение е че дневните движения могат да са отрицателни и трудно се прогнозират а за дивидентите е нормално да са постоянни или да растат.
                                Ако целият ти доход идва от дивидент без да правиш капиталова печалба, 20% по-малко доход са си от значение.
                                Че те и дивидентите могат да са отрицателни Колко съм натътрузил с късаци
                                И коя е тази акция, дето си стои на едни нива и плаща яко дивидент?
                                И какъв е обемът, за да има смисъл ползване на данъчни консултанти???

                                Коментар

                                Working...
                                X