IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайският балон - кога ще се спука...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5
    someone buying bulgarian and romanian bonds ?

    chakam garcite da se oserat malko ta da kupa sa spestownata knigka
    как беше - излезнаха ли бе, да им *ба майката
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
      Като дойде да празнуваме деня на свети рейт хайк, ще има възнецение на ЕМ
      Или не - все пак всички маймуни на клона очакват това. А когато всеки се е подготвил за нещо не остава кой да действа след като излезе новината. Аз по-скоро бих заложил че точно тогава е момента за масирано влизане в ЕМ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ще видим, малко е рано да се съди как ще се развият в бъдеще корелации, които ги е нямало в историята и може и изобщо да не се появат.
        1998

        Коментар


        • Първоначално изпратено от niki5
          no pazara v kitai e signal za drugi EM zastoto investorite ne mislat v izolacia. falititi v kitai sa vse oste malko
          Като дойде да празнуваме деня на свети рейт хайк, ще има възнецение на ЕМ
          Custodite sortem vestram

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5
            no pazara v kitai e signal za drugi EM zastoto investorite ne mislat v izolacia. falititi v kitai sa vse oste malko
            Ще видим, малко е рано да се съди как ще се развият в бъдеще корелации, които ги е нямало в историята и може и изобщо да не се появат.

            Коментар


            • От приятели (китайци), съм чувал, че техния пазар май доста прилича на БФБ. Бил изцяло инсайдерски, и поради слабо законодателство и надзор, реално инсайдерите с връзки доминирали. Освен това ниска ликвидност, т.н. НО и много балъци с парички и ниска финансова култура.
              Custodite sortem vestram

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Не знам, аз съм изумен от никаквата реакция на световните борси на пукването на китайския балонец. Всички, Гърция, че Гърция.... Не знам слепи ли са
                Защо мислиш че трябва да има каквито и да било последствия. Шанхай е реално в карантина заради действията на китайското правителство - чужденци почти няма там. А що се отнася до китайските инвеститори - ами те не са инвеститори а фенове на хазарт - включително и голяма част от собствениците на компании. Най-пресния случай е с този милиардер който първо си наду цените на акциите на скапаните компании, а след това почна да ги шорти. Средния срок на държане на акции там е към една седмица. Ливъриджа е брутален. Това което ще се случи че едни китайци ще си загубят парите за хазарт а други китайци ще спечелят от хазарт. Какво общо има това със света и дори с китайската икономика. Просто едни пари си сменят собствениците. В Китай.

                Ако китайското правителство обаче разхлаби капиталовия контрол и пусне китайците да инвестират и в чужбина тогава вече ще стане интересно. Но за това разхлабване на контрола всъщност спукването на китайския балон помага.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Според мен балона на Шанхайската борса вече се спука, но това не значи че ще има отрицателен ръст на Китайската икономика.

                  Големият проблем ще е ако Китай спре да расте и сега въпросът е ще се зарази ли икономиката от борсата, защото тамошната борса е нещо като хиляди пъти уголемен Софикс 2007-2008
                  Берти, умен човек си. Но, я да видим, има ли - и какъв е, ако има - проблемът, ако "китайската икономика спре да расте":
                  1. Ще произвежда по-малко /в нетно изражение, бройки, килограми, метри/?
                  - Никой не знае. Възможно е, и повече, но по-достъпно или да се насочи към усилена модернизация "вътре в себе си". А това интензифицира икономиката, дето /уж/ биласпряла да расте. Живи ли са китайците? - Живи са. Да са живи и здрави.
                  2.Ще спрат ли да го купуват това, произведеното?
                  - И това никой не знае. Ако не го купят, все тая, дали си го произвел. Ако го купят по-евтино, добре за купувача. Не живеем във вакуум.
                  3.Ще намалеят НЕЗАРАБОТЕНИТЕ печалби на икономическите въхушки, базирани на шменти-капели и ОЧАКВАНИЯ това-ясно.
                  -Тъкмо, ще се балансират нещата и очакванията, най-сетне, ще се обезценят. Автоматически, ТОВА /поне по мое скромно мнение/ би добавило реална покупателна способност на червените пари, доколкото, до момента, маса от тях са напечатани много, преди да бъдат покрити със стока.
                  4.Зелените гущери, гледано през паритет на покупателна способност, НОРМАЛНО е, да се пообезценят. И да се пооправи балансът по текуща сметка на чичо Сам. Дали ТОВА би трябвало да го тревожи?
                  - Н-не мисля.
                  5.Експортът от поднебесната ще спре ли?
                  - Не. Просто, "спира да расте" означава, че /може би!/ ще остане постоянен.
                  ...И Китай може да се ребалансира, като намали експортния натиск върху останалите икономики.
                  = Въздух за последните.
                  Накратко, "Слуховете за моята смърт са преждевременни".
                  Last edited by Pyramid; 04.07.2015, 10:42.

                  Коментар


                  • so keep shorting iron ore etc.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Не знам, аз съм изумен от никаквата реакция на световните борси на пукването на китайския балонец. Всички, Гърция, че Гърция.... Не знам слепи ли са
                      Ози долара направи ново дъно вчера. И се заговори за първа рецесия от 25 години...
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • bertram

                        Те отдавна са на отрицателна територия, вече ще стане една година.Проблема е че стават прекалено отрицателни и скоро ще станат известни с това, а бягството на инвестиции мисля че ще бъде огромно като размер и като влияние върху икономиката.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • hint: credit market first then equity

                          as said month ago: people are withdrawing lot of money from EM.

                          Коментар


                          • Не знам, аз съм изумен от никаквата реакция на световните борси на пукването на китайския балонец. Всички, Гърция, че Гърция.... Не знам слепи ли са

                            Коментар


                            • Според мен балона на Шанхайската борса вече се спука, но това не значи че ще има отрицателен ръст на Китайската икономика.

                              Големият проблем ще е ако Китай спре да расте и сега въпросът е ще се зарази ли икономиката от борсата, защото тамошната борса е нещо като хиляди пъти уголемен Софикс 2007-2008
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Когато (ако) китайският балон се спука не проста акустична, а взривна вълна ще обиколи неколкократно планетата, както при изригването и рухването на вулкана Кракатау. Бог да ни пази и Китай да пази, щото фалът с Лемън брадърс ще ни се стори като да е бил училищен бал с пукотевици от конфети..

                                Коментар

                                Working...
                                X