Първоначално изпратено от ravnovesie
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Китайският балон - кога ще се спука...
Collapse
X
-
ravnovesie
Защо да са неясни купувачите на златото ? Хора с излишни пари, които не са им необходими и търсят начин да се освободят от тях да кажем. Или тези посредници на шанхайската борса които ще купуват да подкрепят цените на акциите, но там става въпрос за много... много излишни пари и напълно излишни.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнениеТук вече много ме обиди.
Говори си сам тогава
Коментар
-
При лонг шорт стратегиите залагаш на относително представяне на дадени компании спрямо някакъв фактор. Ако от страната на шорта залагаш BHP и Рио а от лонг страната на Вале - ти реално играеш за възстановяване на Бразилия - като изключваш от уравнението желязната руда. Възстановяване в Бразилия може да се играе по много други - доста по-добри начини. Според рисковете които виждаш.
Двойката лонг шорт коrто аз дадох играе за запазване свръхкапацитета на стоманодобивните компании в Китай, като същевременно да се прибират дивидентите от Рио и BHP и Вале
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеКупувачите на злато са идиоти - нямам си идея какво им се мъдри в мозъка
Говори си сам тогава
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнениеЩе проверим тази работа след година
А как мислиш работи спукване на Китайския балон за златото?
Вдига го поради създалата се нервност и несигурност
или го сваля поради закриване на ливъриджнати акаунти и изчезване на виртуално богатство?
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеРио и БНП са компании с доста нисък риск и дават брутални дивиденти, Вале е силно рискова - не мисля че е добра идея да се вкарват в двойка лонг шорт. За лонг шорт ащко м исе играеше този отрасъл по-скоро бих заложил на лонг минни компании - и трите - и шорт на стомадобивни компании - като арселормитал, гердау, юнайтед стейт стиййл. Например в съотношение 66% дълги минни 34% къси стоманодобивни.
А как мислиш работи спукване на Китайския балон за златото?
Вдига го поради създалата се нервност и несигурност
или го сваля поради закриване на ливъриджнати акаунти и изчезване на виртуално богатство?
Май го сваля надолу
Коментар
-
Рио и БНП са компании с доста нисък риск и дават брутални дивиденти, Вале е силно рискова - не мисля че е добра идея да се вкарват в двойка лонг шорт. За лонг шорт ащко м исе играеше този отрасъл по-скоро бих заложил на лонг минни компании - и трите - и шорт на стомадобивни компании - като арселормитал, гердау, юнайтед стейт стиййл. Например в съотношение 66% дълги минни 34% къси стоманодобивни.
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеА за желязната руда - не виждам защо човек трябва да се опитва всъщност да го разгадава този отрасъл - просто си взима и BHP и Рио тинто и Вале и от там нататък ги забравя. Това ако го кефи отрасъла - мен лично не ме кефи.
Ама не ме кефи като доходност
Коментар
-
Като казвам проста задачка - имам в предвид с най-малко неизвестни в сравнение с други отрасли. По същата причина се интересувам и от полупроводниковите памети. Там Самсунг (в ролята на Китай) постоянно се гаври с параметричните ми неравенства и въобще не му пука за моите надежди и моите житейски цели.
И не е изключено да ме пребори, щото макар един ден ще се окажа прав и богат, ма ще съм най-стария прав и богат, което определено ще се брои за неуспех.
Фактът, че Китай субсидира своите нискоефективни мини, означава, че някъде в бъдещето ги виждат рентабилни, разбира се възможно е да виждат просто заплаха за сигурността си от фалита им. Като добавиш факта, че кредитираха Вале при условие, че инвестира в по-рентабилни мини и самите те купиха още 4 мини изглежда виждат в бъдеще по-висок деманд и вземат мерки за да не им се качат австралийците отново на главата. Освен това не само се подготвят за по-високо търсене на желязо, а и активно го стимулират чрез иницииране на програми за инвестиции в инфраструктура в развиващия се свят. До тук преброих 45млрд за Пакистан и 60млрд за Бразилия. Разбира се на първо четене това е просто мярка за меко приземяване на собствената и стоманодобивна индустрия, чрез заместване на вътрешен пазар с външен. Дали ще пререгулира в растеж не е ясно. Те едва ли ще са недоволни ако стане.
Мисля си и за развития свят. Те минаха през няколко етапа на КИ. От откровено запушване на дупки в банковите баланси, до защита на ниска доходност по държавните си дългове. По-всяко време очакваха, че ще дойде и допълнителния бонус - устойчив икономически растеж и здравословна инфлация, но не би. Ако тази крайна цел не се постигне в обозримо бъдеще, а тя е задължителна при сегашния световен финансов ред - идва следващото КИ. Новите пари ще бъдат директно наливани в национални проекти и в зависимост от интелигентността на сегашния елит голяма или по-малка част от тях, ще се превърнат в желязна, бетонна и асвалтова инфраструктура. Така мисля.
Сега, слабата страна на тези няколко изречения е че им липсва количествена обосновка. И времева рамка. Ама ако я имах, що щях да пиша?
Коментар
-
Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнениеСпоред мен ръста в Китай ще продължи да се забавя и през 2016 ще е по-нисък от този на новите членки на ЕС. Поради това очаквам прилив на рискови капитали към нашият регион. Повечето държави имат проблема със средните доходи. Икономиките им растат бързо до достигането им и ако не успеят да ги прескочат следва провал. Спокойно можем да обявим Бразилия и Русия за провалени а Китай като неизвестна величина с огромни рискове. Индия ще продължи да расте бързо поради изключително ниската база. Новите членки на ЕС имат предимство да са част от общият пазар. Конвергенцията е в тяхна полза и може да подпомогне преминаването на бариерата. За мен румънският пазар е много по-перспективен от китайския.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеНа борсата в Шанхай има много..много чужд капитал, просто прониква въпреки ограниченията.Загубата на капитализация си е жива загуба на пари, но е необходимо време трендът надолу за икономиката им да заработи здраво.Никакви чудеса при растежа в Индия или другаде не очаквам, когато Китай почне да пада всички развиващи се ще падат и Бразилия която е евтина и тя ще пада.
Коментар
Коментар