IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Best dermatologist in Islamabad
    https://www.ipalclinic.com/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
      Здравейте колеги,ако знаете как ме е яд на вас като пишете колко сте добре последните години...
      Аз съм начинаещ и тепърва мисля да инвестирам сериозна сума.Какво бихте ми посъветвали да правя ако няма корекция в следващите години?Да инвестирам при тези балони в момента си мисля че е безмислено.
      ами не си инвестирай всичките пари сега, остави една част за по-късно, като почнат намаленията
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Здравейте колеги,ако знаете как ме е яд на вас като пишете колко сте добре последните години...
        Аз съм начинаещ и тепърва мисля да инвестирам сериозна сума.Какво бихте ми посъветвали да правя ако няма корекция в следващите години?Да инвестирам при тези балони в момента си мисля че е безмислено.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kriza64 Разгледай мнение
          Какво ще кажете за това?

          Купуване на акции чрез онлайн платформа – да или не?
          http://kadebg.com/kupuvane-na-akcii-online-platforma/
          Че това е възможно вече над 20 години.

          Коментар


          • Какво ще кажете за това?

            Купуване на акции чрез онлайн платформа – да или не?
            http://kadebg.com/kupuvane-na-akcii-online-platforma/

            Коментар


            • Относно акциите - Карол са добър вариант, наистина.
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • И аз съм на мнение, че много хубаво не е на хубаво. Само че не виждам причини да се стигне до корекция, поне до средата на 2016, когато ЕЦБ ще приключи количествените си улеснения (освен ако Гърция не постигне договорка с кредиторите, което е много слабо вероятно). То и тогава може и да няма корекция - нищо се не знае.
                Факт е, че тази година направо избиваме рибата от пари! Икономиката на Еврозоната най-накрая започва да се възстановява... Индексите растат като полудяли, вижте какво се случва в Китай и ще разберете, че в момента се намираме в световен икономически бум (или балон)! Само че точно преди голямата рецесия до 2008, има бесен растеж, който обаче започва през 2004 та чак до края на 2007. 3 години, може и толкова да изкараме.
                Аз вече чакам корекция, кога ще дойде времето ще покаже...
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Тези корекции се получават от финансови измами или масовото присвояване на "токсични активи".Освен ,ако няма в момента такива активи в обръщение по цял свят, не би трябвало да следва толкова дълбока корекция.

                  Коментар


                  • Разгледайте графиката на индексите. Да ви прилича на връх сегашното положение на цените?



                    Когато имаме едно такова повишаване на индексите за голям период от време, обикновено в един момент следва рязък спад.

                    Горната картинка да ви прилича на периода до към средата на 2007 година?



                    Обикновено когато има едно повишаване на акциите за дълъг период, много хора си мислят, че сега е момента да влязат. Точно тогава малцината, които разбират какво става продават. Малко след това мнозинството започва да продава (края на 2008, началото на 2009), а тези, които са продали навреме се приготвят за покупки (началото на 2009)...

                    Който има пари за рискуване (рисков капитал) може да отвори къси позиции. Обаче да е готов да ги загуби - защото ако пуснат печатницата на достатъчно по-големи обороти акциите няма как да паднат - всичко ще стане по-скъпо в долари (т.е. доларите ще станат по-евтини).

                    Но такова голямо печатане едва ли ще има, така че сценарият "дълбока корекция" в стил 2008/2009 ми се струва по-вероятен. Разбира се, допускам че може още няколко месеци или една-две години индексите да нарастват. Но голямата корекция е неизбежно да се случи в някой момент.
                    Last edited by vstoykov; 18.04.2015, 14:24.
                    Два прости метода за легално намаляване на данъците

                    Коментар


                    • Hi

                      без да платиш нещо няма как да стане работата,
                      такси ще има, само имената ще са им различни
                      п.с. на бфб отваряш ли позиция без да плащаш комисионни?

                      _____________________
                      solarmovie
                      Last edited by reeja12; 19.12.2020, 11:19.

                      Коментар


                      • Намерих решение на проблемът си , благодаря на тези, които писаха.

                        Коментар


                        • Да, ако може да ЛС да ми разясни някой опитен с тези кешови дзр-та.Аз нямам претениций за правата, а за дивидентите, има компании, които предлагат много добри дивиденти, но тези *real - time quotes* ми изяждат печалбата яко.Целта ми е дългосрочно инвестиране с цел осигуряване на пасивен приход от дивиденти.Ако брокерите на тези кешови ДЗР-та предлагат и DRIP услуги ще е върхът.
                          Въпросът не беше да е без комисионна, а без тези такси за допълнителни услуги.Мерси за отговорите, очаквам ЛС.

                          Коментар


                          • То идеята да купуваш кешовици е точно в дългосрочен аспект. А които има проблеми със забавяне на котировките, е само в твой плюс. Все едно да имаш утрешния вестник. Ако имате примери за някой такъв брокер ще се радвам да споделите

                            Коментар


                            • И колко са комисионните при твоите CFD-тата? Там задължително плащаш и спред. Да си купиш хамерикански акции започват от 2 долара. В някои случаи излиза по-евтино от БФБ...

                              Първоначално изпратено от EUR/USD Разгледай мнение
                              Най-добре си намери брокер, който предлага кешови CFD-та. Според мен разликата в този инструмент и реалната акция е само в полза на ДЗР-то. Комисионите са в пъти по-ниски, нямаш подръжка на сметката, нямаш лихви и си получаваш дивидентите на време. Докато при другото какво. Плащаш по 50 евро подръжка на сметка, имаш яка комисиона за сделка - 0.5% беше последната, която мярнах. Голяма работа, че имаш ликвидационен цял и право на глас. При първото вече е ясно, че си глътнал вода, а второто едва ли някога ще ти трябва.

                              Аз ползвам БГ брокер точно за тези кешовици и съм много доволен. Ако си промениш мненито ще драсно кой е, че да не правя реклама сега.
                              Мнението не е препоръка за сделки!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                                Има вариант да не плащаш месечни такси. Ако си откриеш сметка в IB през Карол, няма месечни такси.
                                Така е, нямаш месечни такси, но и информацията за котировките идва със закъснение. За дългосрочно инвестиране е добър вариант.

                                Коментар

                                Working...
                                X