IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
    Както споменах, звънях на IB и те заявиха, че всички assets стоят на акаунт срещу моето име при тях. Според тях независимо от брокера може да се разпореждам с въпросните асети... Иначе директно сигурно е по-добре, но пък таксите потенциално ще са по-малко..излишно ми е да набивам $120 такси на година за дълъг период, при положение, че ще пазарувам еднократно, да кажем.

    А ако има някаква разлика от гледна точка на собственост на асетите, нямаше ли да има някаква опция да минеш от интродюсър към директна търговия?
    Не съм сигурен, че тези 120 /минимум/ няма да ги даваш и през интродюсър. Иначе, да всичко се води на твое име, когато си директно. Даже материали за общи събрания са ми пращали Когато си през интродюсър - не знам

    Коментар


    • Както споменах, звънях на IB и те заявиха, че всички assets стоят на акаунт срещу моето име при тях. Според тях независимо от брокера може да се разпореждам с въпросните асети... Иначе директно сигурно е по-добре, но пък таксите потенциално ще са по-малко..излишно ми е да набивам $120 такси на година за дълъг период, при положение, че ще пазарувам еднократно, да кажем.

      А ако има някаква разлика от гледна точка на собственост на асетите, нямаше ли да има някаква опция да минеш от интродюсър към директна търговия?

      Коментар


      • Твърдо директно с Интерактив. Единственото предимство на интродюсър е, че може би можеш да откриеш с по-малко от 10К долара.

        Коментар


        • Работи си директно с Интерактив!

          В другия случай Карол са клиенти на активата,а не ти - тва сигурно е ясно.Между другото и Булброкърс работят с интера....Добре е човек сам да се разпорежда с асетите си щом не стaва дума за CFD.
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

            Здравейте,
            Решил съм да си купя някоя и друга акция с дълъг хоризонт и избрах да използвам услугите на доказан щатски брокер - Interactive Brokers. Оказа, се че имам, общо взето, два варианта:

            1) Да мина през български интродюсър (в моя случай Карол)
            2) Да се регистрирам директно

            Българският интродюсър си има плюсовете (по-ниски такси евентуално, съпорт), но ме притеснява сигурността на активите. Какво се случва, ако утре Карол (хипотетично) вземе та хлопне кепенците? От IB ми заявиха, че асетите и парите са при тях, уж на мое име... но има ли нещо, което пропускам? Ако искам да внеса/изтегля пари, нещо спира ли ме да го правя директно с IB, ако ще и Карол да ги няма в схемата?

            Моля тези, които са минавали тази дилема да споделят - какво е вашето мнение - как предпочетохте? И какви особености открихте в последствие?
          Working...
          X