IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте,
    има ли платформа и посредник, който предлага ливъридж върху опции на акции.

    Коментар


    • ИБ си има предимства, но не е за всеки. Кое е по-по-най-изгодно зависи от конкретния случай.
      Пример 1: търговия с американски акции, капитал $100,000, типичен размер на позиция $3000, няколко сделки на ден - ИБ е многократно по-изгоден от Саксо заради ниските такси.
      Пример 2: търговия с американски акции, капитал $10,000, типичен размер на позицията $3000, стратегия buy&hold - Саксо с БГ посредник е по-изгодно, заради по-евтиния превод. Има и допълнителни удобства, като например възможност за захранване на сметката на части (напр. с по 3-4к месечно) срещу символична такса и по-евтино връщане на парите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
        Това не го разбрах. Не съм споменавал държава за акциите. В конкретния случай са европейски (добре де, английски).
        Говорех за почитателите на саксо. Ми те дерат по 5 кожи с комисиони за щатските фючърси и акции.
        Личнио за мен най-логично и евтино е да се ползва местен брокер за това , което ще се търгува.

        ПП не визирах теб лично.
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
          Кой нормален човек търгува щатски акции през европейски посредник, който ползва посредници за да ти купува акциите на щатския пазар?
          За американски акции - американски посредник. За европейски -европейски. Що си усложнявате живота не ми е ясно?
          Това не го разбрах. Не съм споменавал държава за акциите. В конкретния случай са европейски (добре де, английски).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
            При БГ посредник, партньор на Саксо, емитентът хабер си няма, че Иванчо има негови акции. Съответно и подпалки за камината не пращат. Дали това има отношение към СИДДО, не знам.
            Кой нормален човек търгува щатски акции през европейски посредник, който ползва посредници за да ти купува акциите на щатския пазар?
            За американски акции - американски посредник. За европейски -европейски. Що си усложнявате живота не ми е ясно?
            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
              С кой посредник търгувате? Само с IB ли? Има ли някой получавал пликове и търгуващ със SaxoBank или български посредници, които предлагат платформата му? Защото доколкото разбрах, при него емитента не знае кой е действителния собственик и не се прилага СИДДО.
              Пич,
              Стига си забивал носа в запетайките. Нещата са от прости по прости. Откриваш си сметка в щатски посредник без интродюсър. Купуваш акции. Дивидента ти влиза по тази сметка. Не е нужно да декларираш дивидент. Декларираш само парите , които превеждаш от там към българска банкова сметка и които реално влизат в България.И то само за положителната разлика между парите , с които си захранил сметката и това , което си изтеглил. Ако има такава разлика де.
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Затрупан съм с тия пликове и аз...добре че имам камина за най студените месеци..
                Тва щото емитентите не знаят чии са акциите и пращат наред. Изобщо мимне се не мине време и се появява някой буквояд. Помня един такъв ,дето 6 месеца разпитваше за законите и искаше всичко да му е наред и после изгърмя 10к за два дни с петролните фючърси
                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                  С кой посредник търгувате? Само с IB ли? Има ли някой получавал пликове и търгуващ със SaxoBank или български посредници, които предлагат платформата му? Защото доколкото разбрах, при него емитента не знае кой е действителния собственик и не се прилага СИДДО.
                  При БГ посредник, партньор на Саксо, емитентът хабер си няма, че Иванчо има негови акции. Съответно и подпалки за камината не пращат. Дали това има отношение към СИДДО, не знам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                    За съжаление в ЗДДФЛ никъде не видях да пише, че по желание се прилага СИДДО и по желание се представят удостоверения за платени данъци в чужбина. Можеш ли да цитираш точно къде е написано това? В друг закон ли е написано? Не трябва ли да е написано в ЗДДФЛ за да е валидно?

                    Аз за сега смятам да не се набутвам с акции на публични дружества, не съм убеден че няма да има голям срив (сега индексите са на исторически върхове). А и не е много добре за здравето.
                    Нямам идея къде е уредено. Но е по желание.

                    Ами не се набутвай с акции като не искаш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Затрупан съм с тия пликове и аз...добре че имам камина за най студените месеци..
                      С кой посредник търгувате? Само с IB ли? Има ли някой получавал пликове и търгуващ със SaxoBank или български посредници, които предлагат платформата му? Защото доколкото разбрах, при него емитента не знае кой е действителния собственик и не се прилага СИДДО.
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        Прилагането на СИДДО е по желание.
                        За съжаление в ЗДДФЛ никъде не видях да пише, че по желание се прилага СИДДО и по желание се представят удостоверения за платени данъци в чужбина. Можеш ли да цитираш точно къде е написано това? В друг закон ли е написано? Не трябва ли да е написано в ЗДДФЛ за да е валидно?

                        Аз за сега смятам да не се набутвам с акции на публични дружества, не съм убеден че няма да има голям срив (сега индексите са на исторически върхове). А и не е много добре за здравето.
                        Два прости метода за легално намаляване на данъците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                          Да се върнем на темата

                          Аз си отворих сметка през *****, но си получавам материали за ОСА, даже днес дойде един дебел плик с отчета на SDRL плюс едни въпросчета за гласуване. Платформата си е на ИБ, сметката си е на мое име, парите ги пращам директно на ИБ... Честно казано и аз не мога да разбера къде е българският посредник в цялата схема.
                          Затрупан съм с тия пликове и аз...добре че имам камина за най студените месеци..

                          Коментар


                          • Това го гледах преди да отворя сметката, но при моя "стил" на търговия се оказа, че ми е по-важно през коя банка правя превода. А преводът пък се оказа много по-маловажен от обменния курс... та така. Не съм избрал най-изгодния вариант, но поне откъм сигурност мисля, че не съм загубил.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                              Да се върнем на темата

                              Аз си отворих сметка през *****, но си получавам материали за ОСА, даже днес дойде един дебел плик с отчета на SDRL плюс едни въпросчета за гласуване. Платформата си е на ИБ, сметката си е на мое име, парите ги пращам директно на ИБ... Честно казано и аз не мога да разбера къде е българският посредник в цялата схема.
                              Сравни комисионите от сайта на Иб с комисионите от саита на интродюсъра. Както вече нееднократно казвам. Ако владееш английски интродюсърите са БЕЗСМИСЛЕНИ.
                              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                              Коментар


                              • Да се върнем на темата
                                Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Иначе, да всичко се води на твое име, когато си директно. Даже материали за общи събрания са ми пращали Когато си през интродюсър - не знам
                                Аз си отворих сметка през *****, но си получавам материали за ОСА, даже днес дойде един дебел плик с отчета на SDRL плюс едни въпросчета за гласуване. Платформата си е на ИБ, сметката си е на мое име, парите ги пращам директно на ИБ... Честно казано и аз не мога да разбера къде е българският посредник в цялата схема.

                                Коментар

                                Working...
                                X