IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение

    1. За това не съм сигурен, но можеш да пробваш да го направи в демо сметката в Interactive Brokers. Като си отварях сметка ме попитаха в каква валута ще търгувам и това е.
    2. Данъкът приспаднат зависи само от данъците, които се прилагат, а не от IB. При US дивиденти, понеже вече е приложен огромен процент данък на дивидентите, от БГ не се очаква да се занимаваш с НАП изобщо. Всички данъчни въпроси трябва сам да се разровиш да ги провериш или да използваш достоверни изотчници. Не бих се доверил на какво ми казва някой от форум, като става дума за въпроси свързани с НАП.
    3. Има разминавания, но важното е, че поръчката винаги се изпълнява на реалната пазарна цена. Може да се абонираш за real-time котировки, но се плащаше допълнително мисля.

    Защо не им напишеш мейл на Karoll Brokers, който са представители на IB за БГ и те ще ти отговорят по-точно. Не веднъж съм ги ползвал и бързо отговарят в делнични дни.
    колко е ставката на данъка в САЩ. В БГ е 5%. мойе да ги платиш тука и там да ти ги върнат. ама за малки суми не си заслужава напъна.а сумите едва ли са големи имайки предвид че дивидентните акции дават около 3% дивидент.и не всички дават

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
      До ползващите Interactiv Brokers (интерактив брокерс):

      1. Поддържат ли multicurrency account?
      Какво имам предвид = една сметка с подсметки в различни валути който да мога да превалутирам свободно без покупка на инструменти, но в бъдеще да се ползват за покупка на equity primerno<
      Пример: Депозирам 10000ЕУР по сметка на 01/2/2017
      На 15/2/2017 ми харесва курса EUR/USD I прехвърлям 3000ЕУР в УСД *1,15=3450USD
      На 1/5/2017 искам да купя нещо на NASDAQ в УСД. Имам ли избор коя сметка да ползвам за транзакцията ? Основната в ЕУР или вече превалутираните спящи USD-ta?

      2. Дивиденти? Колко данък приспадат автоматично? Как определят точния процент?
      Те ли се занимават или удържат максималния процент и остават на вас да се оправяте със съответните данъчни власти?
      Пример> дивидент на американска компания или ще го обложат директно с 30% или с 15% в зависимост от това къде сте tax resident


      ПС: забелязах на онлайн демото, че котировките доста се разминават с реалните моментни и не всички tickeri na LSE sa в базата им
      1. За това не съм сигурен, но можеш да пробваш да го направи в демо сметката в Interactive Brokers. Като си отварях сметка ме попитаха в каква валута ще търгувам и това е.
      2. Данъкът приспаднат зависи само от данъците, които се прилагат, а не от IB. При US дивиденти, понеже вече е приложен огромен процент данък на дивидентите, от БГ не се очаква да се занимаваш с НАП изобщо. Всички данъчни въпроси трябва сам да се разровиш да ги провериш или да използваш достоверни изотчници. Не бих се доверил на какво ми казва някой от форум, като става дума за въпроси свързани с НАП.
      3. Има разминавания, но важното е, че поръчката винаги се изпълнява на реалната пазарна цена. Може да се абонираш за real-time котировки, но се плащаше допълнително мисля.

      Защо не им напишеш мейл на Karoll Brokers, който са представители на IB за БГ и те ще ти отговорят по-точно. Не веднъж съм ги ползвал и бързо отговарят в делнични дни.
      Last edited by VladimirS; 05.02.2017, 10:22.

      Коментар


      • До ползващите Interactiv Brokers (интерактив брокерс):

        1. Поддържат ли multicurrency account?
        Какво имам предвид = една сметка с подсметки в различни валути който да мога да превалутирам свободно без покупка на инструменти, но в бъдеще да се ползват за покупка на equity primerno<
        Пример: Депозирам 10000ЕУР по сметка на 01/2/2017
        На 15/2/2017 ми харесва курса EUR/USD I прехвърлям 3000ЕУР в УСД *1,15=3450USD
        На 1/5/2017 искам да купя нещо на NASDAQ в УСД. Имам ли избор коя сметка да ползвам за транзакцията ? Основната в ЕУР или вече превалутираните спящи USD-ta?

        2. Дивиденти? Колко данък приспадат автоматично? Как определят точния процент?
        Те ли се занимават или удържат максималния процент и остават на вас да се оправяте със съответните данъчни власти?
        Пример> дивидент на американска компания или ще го обложат директно с 30% или с 15% в зависимост от това къде сте tax resident


        ПС: забелязах на онлайн демото, че котировките доста се разминават с реалните моментни и не всички tickeri na LSE sa в базата им

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          зависи каква сметка имаш, ако е само екуити като мен, трябва първо да купиш долари т.е. продаваш eur/usd
          цък за видео
          https://ibkb.interactivebrokers.com/node/1172
          Благодаря Панда имаш една почерпка от мен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
            Здравейте някой може ли да ми обясни който търгува с IB как търгува с различните валути ,понеже моята сметка е в Евро и желая да купувам акции на NYSE които са в долари как да сменя валута .Благодаря може и на лична .
            зависи каква сметка имаш, ако е само екуити като мен, трябва първо да купиш долари т.е. продаваш eur/usd
            цък за видео
            https://ibkb.interactivebrokers.com/node/1172
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Здравейте някой може ли да ми обясни който търгува с IB как търгува с различните валути ,понеже моята сметка е в Евро и желая да купувам акции на NYSE които са в долари как да сменя валута .Благодаря може и на лична .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                Начинаеш съм в този бизнес, но проверих и точните суми са 200К кеш и 300к в книжа
                Ако имаш 5$ над 200К гориш
                Здравей,

                Може ли да ми кажеш къде си проверил и да дадеш линк, където пише, че се покриват тези суми?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                  Оправих се. И между другото не е вярно, че акаунтът е гарантиран до £60 000. Специално съм ги питал - гарантиран е до $500 000 и ако имаш отгоре, имаш застраховка към един от големите застрахователи (не помня кой, мисля че беше Lloyds) за $20 000 000. Не, не съм объркал нулите. Така че освен ако не си от 0,01% от най-богатите хора в света, не би трябвало да се притесняваш
                  ПП. И аз съм в Англия регистриран...
                  Начинаеш съм в този бизнес, но проверих и точните суми са 200К кеш и 300к в книжа
                  Ако имаш 5$ над 200К гориш
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mlmirow Разгледай мнение
                    Открих си сметка при въпросният брокер. Оказа се че са ме разпределили към английското им подразделение и според местните правила гаранцията е само до 60000 паунда. Толкова гарантират и в Пощенска банка например а идеята ми беше да си преместя парите навън... Та с една дума има ли някоя от България със сметка при реален Американски брокер където се гарантират до 500к . Пробвах с TD Ameritade на се оказва че трябва да пратя документи по пощата и отнема доста време...
                    Оправих се. И между другото не е вярно, че акаунтът е гарантиран до £60 000. Специално съм ги питал - гарантиран е до $500 000 и ако имаш отгоре, имаш застраховка към един от големите застрахователи (не помня кой, мисля че беше Lloyds) за $20 000 000. Не, не съм объркал нулите. Така че освен ако не си от 0,01% от най-богатите хора в света, не би трябвало да се притесняваш
                    ПП. И аз съм в Англия регистриран...
                    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                    не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Остава да обясниш на счетито как продаваш нещо, което не притежаваш и как умират опциите на експирейшън
                      Възможно е да се използва на заем едно култово изказване:"Много съжалявам , но парите ви отидоха в рая"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                        Аз имам вече като физическо лице, просто ми трябва и като юридическо. Успях да завършва application-a, най-вероятно ще ми одобрят акаунта. Обадих се на съпорт. Явно не могат да дават директна информация, специално за декларациите за таксите, но ме упътиха какво бих могъл да направя. Регистрирах го и стана.
                        С юридическо лице ти признават загубите от предишни години, когато трейдваш в US. Тази година съм на печалба от US де. В Европа съм на загуба. Но да видим - комисионните в US са нищожни в сравнение с тези в Европа...
                        Остава да обясниш на счетито как продаваш нещо, което не притежаваш и как умират опциите на експирейшън

                        Коментар


                        • Аз имам вече като физическо лице, просто ми трябва и като юридическо. Успях да завършва application-a, най-вероятно ще ми одобрят акаунта. Обадих се на съпорт. Явно не могат да дават директна информация, специално за декларациите за таксите, но ме упътиха какво бих могъл да направя. Регистрирах го и стана.
                          С юридическо лице ти признават загубите от предишни години, когато трейдваш в US. Тази година съм на печалба от US де. В Европа съм на загуба. Но да видим - комисионните в US са нищожни в сравнение с тези в Европа...
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • https://www.interactivebrokers.com/e...rket-data-fees

                            Когато си юр. лице си задължително ПРО

                            Коментар


                            • По добре зарежи. Дейта фийда ти ще е около 100 кинта на месец

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                Някой, който да е правил акаунт на юридическо лице до сега там ??
                                Кво те интересува? Аз но преди 15 години.

                                Коментар

                                Working...
                                X