IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
    Здравейте,

    Лайв фийда ми е евтин, но няма L2 дата.


    Благодаря предварително на всички
    Винаги ми е било интересно, за какво точно ви е Level II?

    Какво ви помага, кото видите на екран 10 оферти на 5 маркетмейкъра в 2 цента при AAPL например?? Как влияе на решението ви да си купите в най-добрия случой 100 бройки?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
      Благодаря, тази опция е добра наистина.
      Последен въпрос - има ли вариант да се ползва платформата през мобилен телефон. Или приложение, или уеб-версия, това ми е важно, за да мога , когато съм в движение да не изпусна нещо важно.
      Има приложение за Андроид и най-вероятно има такова и за iOS. Приложението е удобно, използвам го редовдно. Има и уеб версия на платформата, но аз лично я намирам за неудобна и рядко я ползвам.

      Коментар


      • Благодаря, тази опция е добра наистина.
        Последен въпрос - има ли вариант да се ползва платформата през мобилен телефон. Или приложение, или уеб-версия, това ми е важно, за да мога , когато съм в движение да не изпусна нещо важно.

        Коментар


        • Пак да кажа, че акциите при IB се водят на името на IB. Депозитарните институции в САЩ, Европа и т.н. си нямат представа, че бай Пешо си е купил две акции на Google. Тези депозитарни институции знаят, че през IB някой е купил две акции, но двете акции си се водят на името на IB. Оттам нататък IB поемат задължението да изпълняват нарежданията на бай Пешо за двете акции на Google, които той е купил с неговите си пари.

          Преводите към IB са директно към банки в чужбина, в зависомост от валутата на превода. За преводи в EUR банките са в Европа. Преводите могат да се извършват в няколко вида валути, след което не е проблем да се направи вътрешен валутен обмен по Forex котировки в каквато валута се търгуват съответните акции. Аз правя преводи в EUR към IB през Paysera, след което превалутирам и търгувам. Няма смисъл човек да прави превод директно в USD при положение, че този превод минава през Swift и таксите са астрономически. И няма значение акаунтът в IB в каква валута е. Преводи и тегления могат да се извършват във всяка валута, която се поддържа от IB.
          Last edited by Иван Давидов; 07.05.2017, 14:41.

          Коментар


          • Здравейте,

            Имам сметка през елана към SAXO, на времето мислех да си взема само ETF, да си изкарам парите от банките. В един момент почнах да трейдвам дневно на щатските борси пени стокс. При сегашните условия комисионната ми на сделка е 0.02 цента на акция и понякога като купуваш примерно 3000-4000 акции оставяш доста пари като комисионна, Лайв фийда ми е евтин, но няма L2 дата.
            Предимства са , че имам две подсметки - доларова и еврова и мога да си прехвърлям пари между двете без такси, нямам месечна такса и се зарежда лесно сметката и бързо.- БГ банка левов превод. Недостатък голям освен комисионната е почти никакви акции за шортване.

            При IB, ако мина през карол, ще спечеля 0.01 цента на акция на сделка, но не мога да съобразя колко точно ще ми струват фийда за бросите заедно с L2 data. Месечен оборот очакван около 20 000 долара на месец, може и повече. Определено съм за daytrader account,
            Някой може ли да ме ориентира тук
            https://www.interactivebrokers.com/e...rket-data-fees - за всяка борса има по няколко варианта като текст след това

            Също така зареццдане на сметката с превод към Карол ли е, че да видя таксите плюс цената на зареждане на сметката дали няма да ме откажат от местенето

            Иван Давидов мисля, че беше описвал цялата процедура, но не мога да намеря линка нещо

            Благодаря предварително на всички

            Коментар


            • Първоначално изпратено от JohnD Разгледай мнение
              Доколкото разбрах от съпорта на Карол сметката, която е чрез тях, е на твое име, не е тяхна подсметка и съответно е гарантирана до 500000. Следователно те са интродюсър, афилиейт на IB, като са договорили някакви условия за техните клиенти, осигуряват съпорт на БГ и дотам свършват взаимоотношенията ни. Акаунта не би трябвало да се различава независимо дали е директно или през интродюсър. Правилно ли съм разбрал?
              Да, правилно си разбрал. Всички сме клинети директно на IB, а Карол само съдействат при отварянето на акаунта и прибират някаква част от натрупаните комисионни. Наградата им за това, че са намерили още клиенти на IB.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от JohnD Разгледай мнение
                Доколкото разбрах от съпорта на Карол сметката, която е чрез тях, е на твое име, не е тяхна подсметка и съответно е гарантирана до 500000. Следователно те са интродюсър, афилиейт на IB, като са договорили някакви условия за техните клиенти, осигуряват съпорт на БГ и дотам свършват взаимоотношенията ни. Акаунта не би трябвало да се различава независимо дали е директно или през интродюсър. Правилно ли съм разбрал?
                да чакай ти да стане нещо пак в Щатите кат 2008ма как беше и ше скиваш едни гаранции ...... то при фалита на MF Global тоя Корзин изпокраде на клиентите парите, че и позициите им затвориха, а ти чакай да ти върнат 1/2 млн. .... толко пари нема смисъл в който и да било брокер, където и да било по света ... освен ако не са ти излишни ....

                Коментар


                • Доколкото разбрах от съпорта на Карол сметката, която е чрез тях, е на твое име, не е тяхна подсметка и съответно е гарантирана до 500000. Следователно те са интродюсър, афилиейт на IB, като са договорили някакви условия за техните клиенти, осигуряват съпорт на БГ и дотам свършват взаимоотношенията ни. Акаунта не би трябвало да се различава независимо дали е директно или през интродюсър. Правилно ли съм разбрал?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Сега видях за миналата година за CABK са ми взели 15%
                    Пореден добър пример, този път за Испания, склонен съм да приема че облагането ще е в рамкита на 10 - 15% според таблицата, вече няколко примера за това говорят.

                    Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    и аз вчера питах в булброкерс, те ми казаха че за френски акции(конкретно Toatal S.A.) данъкът който ще ми сложат е 30%, питах ги на АДР TOT(търгува се на NYSE) има ли разлика и човека, каза че няма вероятно и там е 30% разговора стана по телефона и за въпроса с адр-а не беше на 100% сигурен, разбира се каза че можело данъчен консултант да ми възстанови данъка...
                    гледам че в seekingalpha коментират че за да получат от tot 15% американците трябва да подават някакъв формуляр form 1116
                    след това разглеждах в един сайт adr.com и там опцията 30% е дадена като дифолт опция
                    От всичко днес мисля, че и за ADR и френски акции е по 15%. Много от посредниците изобщо не са достатъчно подготвени, знаят само да препращат към данъчни консултанти и счетоводители, което е неприятно. С общи усилия и няколко поста заедно си помогнахме взаимно много по темата.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
                      за тева адр 15%,aapl 10% през интерактив, като в някакъв момент попълних и декларация W-8BEN.
                      Сега проверих - оказа се, че и аз имам попълнен W-8BEN формуляр в IB. Дори съм забравил кога съм го попълнил. Сигурно някъде в началото на годната, когато от IB ме "принудиха" да попълвам какви ли не онлайн формуляри.

                      Лесно се попълва, още по-бързо се ъпдейтва инфото, не е болка за умиране и е полезно за всички, които търгуват US ценни книжа през IB, така че не се чудете, ами проверете дали го имате попълнен този формуляр!

                      Manage Account => Account Information => Tax Information => Tax Forms => IRS W8 form

                      Коментар


                      • за тева адр 15%,aapl 10% през интерактив, като в някакъв момент попълних и декларация W-8BEN.

                        Коментар


                        • Сега видях за миналата година за CABK са ми взели 15%
                          Last edited by lobos; 29.03.2017, 15:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                            да наистина са особени, сега ги разгледах и тях

                            иначе последните 2 години и половина са ми взимали по 15%
                            За САЩ през IB (с декларация W-8BEN) и ADR-ите вече уточнихме, съответно 10 и 15%, няма други мнения.

                            Още малко остава за Европа през IB да изясним. Позитивно мисля, че към момента клоним към 10 и 15% без да се подава каквото и да е било(линк приложих + примерите по - долу), но ще зачакам и отговор от Карол, също и колеги с примери за още Европейски държави. Полезна дискусия се получава!
                            Last edited by k.o.; 29.03.2017, 15:45.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Благодаря. То те са особени, за Газпром конкретно бях чел и за допълнителни 2 цента такса за обсужващата банка на ADR-a(The Bank of New York Mellon).

                              Малко полезно инфо за последователността от страницата на Лукойл относно ADR, които биват прилагани от добрите посредници и се удържа 15%, вместо 30:
                              да наистина са особени, сега ги разгледах и тях
                              The applicable rate of Israeli withholding tax on distributions to U.S. Holders depends on the profits out of which Teva chooses to make the payments. Accordingly, withholding on dividend distributions could be imposed generally at a rate of 15%, 20%, 25%, or a blended rate between 15% and 25%. See “Israeli Taxation-Withholding Taxes on Dividends Distributed by Teva to Non-Israeli Residents” below. In the event the applicable withholding rate under Israeli tax law is higher than the U.S. tax rate applicable to such distribution, a U.S. Holder may not be able to credit the full amount of the Israeli withholding tax against its U.S. tax liability unless it recognizes other non-U.S. source income in respect of which the credit may be applied.
                              иначе последните 2 години и половина са ми взимали по 15%
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                                аз имам TEVA като адр през интерактив, данък деивидент е 15%
                                Благодаря. То те са особени, за Газпром конкретно бях чел и за допълнителни 2 цента такса за обсужващата банка на ADR-a(The Bank of New York Mellon).

                                Малко полезно инфо за последователността от страницата на Лукойл относно ADR, които биват прилагани от добрите посредници и се удържа 15%, вместо 30:

                                Different tax rates are applied to the dividends being distributed. If dividends are distributed based on DR ownership, the applied income tax rate depends on whether consolidated information has been disclosed to the tax agent as prescribed by the Russian Tax Code. In order to comply with the above requirements, international custodian banks, brokers or other agents (hereinafter referred to as the Intermediary Agents), acting on behalf of the beneficial holders registered as of the date of making the list of persons entitled to dividends (register closure date for dividend distribution), shall submit the following information to the Depositary bank, including the number of depositary receipts, country of tax residence, rate set forth in the relevant double taxation agreement, and information as to whether such beneficial holders are entities or individuals.

                                The above information shall be prepared by the Intermediary Agents based on the documents that are available to them (including tax residence certificates) and shall be submitted to the Depositary Bank. The information submitted by the Intermediary Agents is consolidated by BNY Mellon, acting as the Depositary Bank for PJSC LUKOIL DR program to be then forwarded to the tax agent (Russian Depositary of BNY Mellon — PJSC VTB Bank).
                                Last edited by k.o.; 29.03.2017, 14:50.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X